Najnowsze

Najnowsze

Szesnastoletnią Olę zabiła sepsa. - Prosiłam o leki, a do córki nikt nie przychodził - relacjonuje TVN24 matka dziewczyny, która wini lekarzy za opieszałość. Ci tłumaczą natomiast, że potrzebowali czasu na zdiagnozowanie chorej.

Najbliższa rodzina i 2 tys. gości wzięło udział w uroczystej mszy dziękczynnej z okazji 60. rocznicy małżeństwa 81-letniej brytyjskiej królowej Elżbiety II i 86-letniego księcia Edynburga Filipa.

Papież Benedykt XVI w liście do kenijskich biskupów stwierdził, że międzynarodowe organizacje są odpowiedzialne za "promocję aborcji" w Afryce. Winę za szerzenie się chorób przenoszonych drogą płciową głowa Kościoła katolickiego zrzuciła na "zaburzone wyobrażenie" małżeństwa i rodziny.

- To przewożenie odbywało się za pięć 12, sama zmiana osoby kierującej komisją weryfikacyjną nie jest powodem zmiany miejsca przechowywania archiwów - stwierdził Bronisław Komorowski. Marszałek powiedział, że ma nadzieje, iż Jan Olszewski zajmie się także weryfikację metod, jakie stosowała komisja.

Imran Khan, niegdysiejsza gwiazda krykieta, a teraz jeden z liderów pakistańskiej opozycji, rozpoczął głodówkę w więzieniu. Trafił do niego za udział w demonstracji przeciw wprowadzonemu przez prezydenta Perveza Musharrafa stanowi wyjątkowemu.

Sąd w Zielonej Górze aresztował 26-letnią kobietę, która w środę urodziła dziecko i wyrzuciła je do śmietnika. Pomimo starań lekarzy, noworodek zmarł. Prokuratura postawiła matce zarzut zabójstwa.

Premier Izraela Ehud Olmert uzyskał zgodę gabinetu na zwolnienie w więzień 450 Palestyńczyów. To gest dobrej woli przed zbliżającą się konferencją w Annapolis, gdzie będzie dyskutowana przyszłość Palestyny.

Gimnazjaliści, którzy kilka dni temu pomogli złapać poszukiwanego pedofila, otrzymali nagrody od władz miejskich, powiatowych i komendanta policji w Żywcu - dostali telefony komórkowe.

Pięcioro gimnazjalistów i ich opiekun trafiło do szpitala po tym, jak autobus, którym jechali na szkolną wycieczkę, uderzył w stojącą na poboczu ciężarówkę. Do wypadku doszło w miejscowości Głuszyca na Dolnym Śląsku.

Przyjęcie co najmniej 120 tys. zł łapówki zarzuciła krakowska prokuratura byłemu posłowi PO Tomaszowi Szczypińskiemu. W ten sposób prokuratura zmodyfikowała zarzuty postawione Szczypińskiemu już wcześniej.

- Na wysłuchanie przed Komisją Weryfikacyjną czeka jeszcze około 300 oficerów byłych Wojskowych Służb Informacyjnych - twierdzi były szef tej komisji Antoni Macierewicz (PiS). Chwali więc decyzję byłego premiera o przedłużeniu prac komisji.

Według oficjalnych danych cyklon Sidr zabił w Bangladeszu 2600 ludzi, ale nieoficjalne dane Czerwonego Półksiężyca mówią nawet o 10 tysiącach ofiar. Akcja ratownicza trwa.

19 grudnia Sąd Najwyższy rozstrzygnie czy październikowe wybory parlamentarne są ważne. Do SN wpłynęło w sumie 105 protestów wyborczych, z czego pawie połowa została odrzucona.

Ruszyło śledztwo w sprawie dokumentacji medycznej, która została zabrana przez CBA ze szpitala MSWiA po zatrzymaniu byłego ordynatora kardiochirurgii tego szpitala, Mirosława G. - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur.

Po zawieszeniu Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i moim szanse na pozytywne zmiany w PiS zmalały. Spodziewamy się, że do partyjnego kongresu w grudniu możemy być wyrzuceni - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski. I dodał: - Jarosław Kaczyński musi się zastanowić, jakiej partii liderem chce być.

Tragiczny wypadek wydarzył się podczas polowania w okolicach Hrubieszowa w woj. lubelskim. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności 60-letni ojciec postrzelił swojego 36-letniego syna. Mężczyzna z poważną raną postrzałową trafił do szpitala - poinformowała tvn24.pl rzeczniczka policji w Hrubieszowie Justyna Popek.

Są napastnicy, obrońcy i pomocnicy, piłka jest jedna, bramki dwie - wszystko jak przystało na prawdziwy mecz piłki nożnej. Tylko zawodnicy mają cztery łapy i... trąby. Największą atrakcją kolejnego dnia tajskiego święta słoni był mecz piłki nożnej w wykonaniu olbrzymich zwierzaków.