Najnowsze

Najnowsze

Panie premierze, koniec z pańskimi rządami, koniec bałaganu - takie słowa skierował w stronę premiera Kaczyńskiego lider PO Donald Tusk otwierając posiedzenie Rady Krajowej tej partii. - To czcze gadanie - odpowiada PiS.

Jeśli 24-sekundowy fragment sławnej rozmowy Lepper - Ziobro, który ujawniły - za zgodą ministra sprawiedliwości - "Fakty", miał podważyć wiarygodność Kaczmarka i Leppera a jednocześnie oczyścić z zarzutów Ziobrę, to moim zdaniem nie stało się ani jedno, ani drugie. Przeciwnie, po jego wysłuchaniu mam coraz więcej wątpliwości i zasadnicze pytanie o wiarygodność: tyle że nie Kaczmarka i Leppera, ale ministra Ziobry.

W gdańskiej Hali Olivia rozpoczęła się konwencja polityczna PiS-u. Miało na niej pojawić się około siedmiu tysięcy zwolenników i członków partii.

Były premier Francji i przewodniczący Komisji Europejskiej, ekonomista Raymond Barre, zmarł tej nocy w szpitalu w Val-de Grâce - poinformowała jego rodzina. Miał 83 lata.

Polska przed rządami premiera Kaczyńskiego przypominała "wielkiego ospałego żubra". Dopiero premier obudził Polskę i pchnął ją do przodu - uważa Jarosław Marek Rymkiewicz.

- Materiał obnaża wiele złych mechanizmów działających w naszym kraju. Nie jestem z natury lękliwy, ale po nocnym czytaniu boję się o Polskę - wyznał TVN24 Bronisław Komorowski.

Pod rządami Platformy Obywatelskiej Centralne Biuro Antykorupcyjne przetrwa. - To służba potrzebna Polsce i na pewno ją utrzymamy – deklaruje w rozmowie z "Wprost" Jan Rokita.

- Skróty obejmują nie więcej, niż około pół strony znormalizowanego maszynopisu - przyznał w oświadczeniu rzecznik marszałka Sejmu Witold Lisicki. To odpowiedź na wątpliwości, że stenogram ze spotkania byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka z komisją ds. służb specjalnych został skrócony.

Wstrząśnięci posłowie opozycji, żądający natychmiastowej dymisji ministra sprawiedliwości, zdegustowany sojusznik rządu i niezłomnie odrzucający wszelkie posądzenia posłowie PiS - tak zakończyło się nocne posiedzenie Sejmu z lekturą tajnych stenogramów.

Deska, latawiec i woda - oto prosta recepta na skomplikowaną zabawę. Pasjonatów kitesurfingu jest coraz więcej - nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie pogoda raczej nie sprzyja "plażowym" zabawom.

Były dyktator Panamy, gen. Manuel Noriega, wkrótce wyjdzie z amerykańskiego więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za narkotyki. Ale sąd w Miami odrzucił jego prośbę, aby mógł wrócić do ojczyzny. To oznacza, że może trafić na ławę oskarżonych we Francji.

Tak odpowiadali politycy PiS i PO pytani, czy dojdzie do rozwiązania parlamentu 7 września - pisze "Gazeta Wyborcza". "Taka była umowa" - powiedział premier Jarosław Kaczyński na konferencji w Warszawie. Odniósł się do porozumienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego z szefem PO Donaldem Tuskiem.

"Panie ministrze. To pan jest źródłem przecieku" - miał krzyczeć Jarosław Marzec, były szef Centralnego Biura Śledczego, prosto w twarz Zbigniewowi Ziobrze. To najważniejsza rzecz, jaką usłyszeli w piątek od Janusza Kaczmarka posłowie ze speckomisji - dowiedział się "Dziennik".

Oskarżony o znęcanie się nad działaczami organizacji niepodległościowych były funkcjonariusz UB Józef Gawerski, nie chce przyjeżdżać do Polski na czekający go proces - pisze "Nasz Dziennik".

Nowy minister budownictwa Mirosław Barszcz próbuje ratować PiS przed kompromitacją, jaką jest kompletna klapa programu budowy trzech milionów mieszkań - pisze "Trybuna". Według niej, gdyby potraktowano tę obietnicę poważnie, rocznie powinno powstawać 350 tys. mieszkań. Powstaje natomiast nieco ponad 110 tys.

16,7 mln litrów wódki miesięcznie wypijają w tym roku Polacy. To prawie 2 mln litrów więcej niż przed rokiem - wynika z badań firmy Nielsen. Co ciekawe, pijemy coraz mniej czystej, sięgamy za to po wódki smakowe i koktajle. Koniecznie z parasolką - pisze "Dziennik".

- Panie ministrze! To pan jest źródłem przecieku - miał zarzucać Jarosław Marzec, ówczesny szef Centralnego Biura Śledczego. Komu? Zbigniewowi Ziobrze - twierdzi "Dziennik".