Najnowsze

Najnowsze

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych pracuje od 300 do 400 osób, które ukończyły moskiewską szkołę dyplomatyczną. To prawie połowa zawodowych dyplomatów w MSZ.

Premier Donald Tusk prawdopodobnie nie będzie zmieniać 12 członków Komisji Weryfikacyjnej WSI, których powołanie leży w jego gestii – dowiedziała się "Rzeczpospolita", której tę informację potwierdził jeden z wysokich rangą urzędników Kancelarii Premiera.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich powiedział "Rzeczpospolitej", że do Iraku musimy wysłać jeszcze jedną zmianę żołnierzy. Będzie to ostatnia nasza misja - likwidacyjna. - Mam nadzieję, że wygasimy tam obecność polskich wojsk już jesienią 2008 r., oświadczył nowy szef MON.

Kanadyjczycy wkrótce zmienią procedury działania na lotnisku w Vancouver, na którym zmarł Polak rażony przez policję paralizatorem. Podobne zmiany czekają inne kanadyjskie lotniska.

- To, co powinniśmy zrobić, to zastanowić się dlaczego Polska przegrywa kolejną kampanię międzynarodową - mówił Krzysztof Olendzki, przedstawiciel polskiego rządu ds. EXPO 2012 po przegranej Wrocławia w walce o organizację wystawy.

Pijanego policjanta - przebierańca przechadzającego się ulicami Krosna zatrzymała tamtejsza policja. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu.

Poniedziałek, 26 listopada 21:00- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

- Dlaczego pan Andrzej Lepper poszedł do programu "Teraz My" i przyznał się do niektórych rzeczy? Trzeba było to przemilczeć, albo powiedzieć na samym początku. A tak to było to uderzenie w Samoobronę - wyjaśniała w "Magazynie 24" swoją decyzję o opuszczeniu Samoobrony Danuta Hojarska.

- Poparcie dla komisji śledczej ws. śmierci Barbary Blidy deklarowaliśmy przed wyborami – zapewnił w „Magazynie 24 godziny” Adam Szejnfeld (PO). – W sprawach moralnych nie ma targów – wtórował Jerzy Wenderlich (LiD).

Zapowiedzią represji i powrotem do najciemniejszego komunizmu nazwał o. Tadeusz Rydzyk zamiar kontroli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, przedstawiony przez minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką.

Istnieją dwie sprzeczne wersje dotyczące tego, jak mieli być zatrzymani żołnierze oskarżeni o zabójstwo cywili w Afganistanie - ujawnił w "Kropce nad i" szef MON Bogdan Klich. I zapowiada: wyjaśnię to.

Unia Europejska i Stany zjednoczone skrytykowały Rosję za rozpędzanie opozycyjnych, antyputinowskich wieców przez rosyjską milicję.

Islamscy terroryści planowali atak na Fort Huachuca w stanie Arizona, największą w USA bazę szkolenia wywiadu - podał w poniedziałek, powołując się na raport FBI, "Washington Times".

Kredens, kant, kanciak, kwadrat, kredens, bandzior. Symbol motoryzacyjnego luksusu w latach 70-tych. Fiat 125p obchodzi właśnie swoje czterdzieste urodziny. Z tej okazji Muzeum Techniki w Warszawie organizuje wystawę, której głównym bohaterem będzie właśnie "kant".

Przedstawiciele Palestyny i Izraela poinformowali, że osiągnęli istotny postęp przed nowymi rokowaniami pokojowymi, które mają rozpocząć się w środę, dzień po wtorkowej konferencji w amerykańskim Annapolis.

Miała być spektakularna ucieczka, a będzie spektakularny mandat. 42-latek z Krakowa, próbował uciec z miejsca wypadku i zanim zatrzymało go rusztowanie na ul. Józefa zdążył zniszczyć 10 samochodów. Zdjęcia przysłał nam Mariusz Rabij, internauta tvn24.pl.

340 kobiet legalnie usunęło ciążę w 2006 roku. Najczęstszą przyczyną aborcji było nieodwracalne uszkodzenie płodu. 12 kobiet skorzystało z możliwości usunięcia ciąży pochodzącej z gwałtu lub kazirodztwa - wynika z rządowego raportu z realizacji ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego.

- Nie ma szans na rozbicie Samoobrony. Życzę Partii Regionów powodzenia, ale taka partia to dobrze wyszła na Ukrainie - mówi w TVN24 Andrzej Lepper o odchodzących członkach Samoobrony zakładających własną formację polityczną.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu 6 grudnia powstanie komisja śledcza ds. samobójczej śmierci Barbary Blidy. Za wnioskiem LiD zagłosuje Platforma Obywatelska. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, w zamian chce poparcia dla komisji badającej działania CBA.