Najnowsze

Najnowsze

Dwumiesięczny delfin, urodzony w Narodowym Akwarium w Baltimore, ma trzy matki - podali we wtorek amerykańscy naukowcy. Osesek karmiony jest bowiem przez swą biologiczną matkę i przez dwie mamki ze stada.

- Do Annapolis w amerykańskim stanie Maryland na konferencję bliskowschodnią zaproszono delegacje 49 państw, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych i osób indywidualnych - poinformowano dziś w Waszyngtonie. Spotkanie rozpocznie się 27 listopada.

Słowa hiszpańskiego króla Juana Carlosa, skierowane do prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza podczas szczytu w Chile, tak przypadły Hiszpanom do gustu, że ozdobione nimi gadżety, stały się ostatnim krzykiem mody.

Zastępcą szefa MSWiA ma być współautor kontrowersyjnego raportu PO o mediach oraz przyjaciel europosła Pawła Piskorskiego - Tomasz Siemoniak, a obecnego szefa kadr w MSZ zastąpi absolwent moskiewskiej szkoły - Roman Kowalski - pisze "Rzeczpospolita".

Znaleziony kilka lat temu na śmietniku obraz znanego meksykańskiego artysty Rufino Tamayo sprzedano na wtorkowej aukcji w Nowym Jorku za ponad milion dolarów.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas potwierdził, że został zaproszony na konferencję pokojową do USA. Szczyt odbędzie się w przyszłym tygodniu i ma ożywić negocjacje na temat utworzenia niezależnego państwa Palestyna.

Wojciech Wierzejski, prawa ręka Romana Giertycha, szuka zajęcia. Przecież - jak cała LPR - nie dostał się do Sejmu. Być może przygarnie go związany z Ligą portal Prawy.pl, gdzie Wierzejski mógłby zostać nawet redaktorem naczelnym - pisze "Dziennik".

Partia Demokratyczna stawia na liberalizm i punktowanie PO. Pomóc ma w tym prof. Jerzy Hausner, który kieruje pracami nad nowym programem - pisze "Dziennik". Szef PD Janusz Onyszkiewicz uważa, że dla demokratów będzie teraz najważniejsze, by nie dostać łatki partii lewicowej. A o taką w koalicji z SLD i SdPL nietrudno.

Część polityków LiD dostała propozycję przejścia do PO i budowania lewego skrzydła. Inni zaś przymierzają się do stołków w ministerstwach. W ten sposób Donald Tusk rozpoczął sklejanie większości niezbędnej do odrzucenia prezydenckiego weta - donosi "Super Express".

- W obecnej sytuacji nie ma potrzeby rozdzielania resortu na dwa ministerstwa: spraw wewnętrznych i administracji - zapowiedział szef MSWiA Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla "Polityki". Rozdzielenie resortów było jednym z postulatów przedwyborczych PO.

W miejscowości Goczałków Górny, 70 kilometrów od Wrocławia, w osiemnastowiecznym pałacu wybuchł pożar. Siedem osób, które zamieszkiwały w pałacu, zostało ewakuowanych. Mimo szybkiej akcji gaśniczej ogień strawił dach, poddasze i pierwsze piętro budynku.

Platforma przechodzi od przedwyborczych obietnic do czynów. PO ma już projekt nowej ustawy o mediach. Nie ma w nim na razie ani słowa o zniesieniu abonamentu. Projekt nie przewiduje też zmniejszenia liczby członków KRRiT. Zmienia natomiast sposób ich powoływania oraz kompetencje.

Aż 56 proc. posiadaczy psów i 42 proc. właścicieli kotów kupując prezenty dla swoich bliskich nie zapomina o czworonożnych domownikach - wynika z badań amerykańskiego stowarzyszenia wytwórców zabawek dla zwierząt. A wybór z roku na rok mają coraz ciekawszy.

Nowoczesne urządzenia miały usprawnić uliczne kontrole. Jednak kupiony sprzęt jest bezużyteczny - donosi "Życie Warszawy". Gazeta podaje, że patrolujący ulice policjanci mieli wykorzystywać w swojej pracy palmtopy, jednak kupiony za duże pieniądze sprzęt na razie jest bezużyteczny.

Wyczytanie czegoś z elektronicznego odpisu ksiąg wieczystych to rzecz niezwykle trudna. Kupujący mieszkanie nie jest w stanie dowiedzieć się z nich, czy hipoteka nieruchomości nie została wcześniej obciążona. Według "Rzeczpospolitej", problemy z odczytaniem ksiąg mają nawet prawnicy.

Województwo małopolskie jest ponoć polskim liderem informatyzacji. Tymczasem urzędnicy w tym województwie nie potrafią posługiwać się pocztą elektroniczną. Nie odpisują na maile i nie czytają ich - pisze "Gazeta Krakowska".

W podzielonej geograficznie na bogaty wschód i biedny zachód Boliwii wrze. Uprzemysłowione prowincje kraju sprzeciwiają się nacjonalizacji przemysłu naftowego zaproponowanej przez prezydenta Evo Moralesa i grożą obywatelskim nieposłuszeństwem. Jednak biedny zachód kraju ma dość także swojej sytuacji. Ludzie wychodzą na ulice.

Samorząd Kętrzyna traci rocznie miliony złotych, bo jego największa atrakcja turystyczna - "Wilczy Szaniec" - znalazła się w rękach prywatnej spółki. Gmina "odsprzedała" kompleks bunkrów za... 20 procent udziałów w zyskach, którymi wcześniej nie musiała się dzielić - wynika ze śledztwa dziennikarzy "Rzeczpospolitej".

Koniec z "rozdawnictwem" prezentów za piękny uśmiech - trzeba się cenić. Każdy, kto w tym roku liczy na prezenty pod choinką może się srodze zawieść. Św. Mikołaj zrobił sobie wolne. Ostatnio widziano go w jednym z tokijskich sklepów jubilerskich - ozłocony przez Japończyków wycenia swoje usługi na 2 miliony dolarów.

- Śnijcie razem ze mną sen o Lizbonie – rozpoczęła porywający koncert portugalska gwiazda fado, Misia. Przez następne półtorej godziny płynęły nostalgiczne, melancholijne dźwięki piosenek o utraconej miłości, niewiernych kochankach i nieuczciwych sztuczkach losu.