Najnowsze

Najnowsze

Zbigniew Romaszewski potwierdził "Rzeczpospolitej", że szykuje się do objęcia funkcji marszałka Senatu. Zastrzega tylko, że najpierw trzeba zdobyć większość w Senacie.

- Platforma Obywatelska i wielu ludzi w Skarżysku-Kamiennej jest blisko z Rejowem, grupą przestępczą Pawliszaków - takie słowa padły z ust Przemysława Gosiewskiego na antenie Radia Kielce. - To kłamstwa - odpowiadają przedstawiciele PO i już zapowiadają pozew w trybie wyborczym.

Elżbieta Kruk rezygnuje z członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W "Kropce nad i" szefowa Rady zapowiedziała, że woli mandat posła i że wystartuje w wyborach do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Andrzej Lepper nie stawił się we wtorek przed sejmową komisją regulaminową. Jak stwierdził - miał zwolnienie lekarskie. Jednak choroba nie przeszkodziła przewodniczącemu Samoobrony w zorganizowaniu własnej konferencji prasowej.

Poniedziałek, 18 września, 21:00Nie będzie europejskiego Dnia Sprzeciwu Wobec Kary Śmierci. Powód to polskie weto - osamotnione, bo nikt inny spośród pozostałych 26 członków Unii Europejskiej nie poparł sprzeciwu wobec dnia sprzeciwu. W Magazynie 24 Godziny posłanka SLD Katarzyna Piekarska przyznała, że taka decyzja sprawia, że stajemy się dziwadłem i hamulcowym Europy. Odmienne zdanie wyraził Jacek Kurski, który jest dumny z polskiej niezależności.

Do końca tygodnia PiS podejmie ostateczne decyzje w sprawie zawartości list wyborczych w całym kraju. Już dziś jednak wiadomo, że wystartuje m.in. Kaczyński. Ryszard Kaczyński, poseł poprzedniej kadencji skazany za jazdę po pijanemu.

- Polska dowiodła, że się szanuje. Nie szliśmy za owczym pędem – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – Polska znów jest dziwadłem Europy – nie zgodziła się Katarzyna Piekarska SLD.

- Rezygnuję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, będę kandydowała do Sejmu z Lublina. Poczułam zew krwi do polityki - ogłosiła w "Kropce nad i" szefowa KRRiT, Elżbieta Kruk.

Miejski pies - zmęczony, apatyczny, leniwy - zupełnie inny, niż jego kolega z wiejskiego podwórka. Ale jest już na to rada - znani ze swej zapobiegliwości Japończycy, żeby przynieść czworonogom ulgę, otworzyli dla nich bar tlenowy.

Mały Wiktor ma naczyniaka jamistego, czyli łagodny nowotwór skóry. Pojawiła się dla niego szansa. Niestety operacja jest bardzo kosztowna. Rodzice robią wszystko, by pomóc synkowi.

24-letnia Magda z Łodzi jest jedyną kobietą w Polsce biorącą udział w walkach w klatkach. Choć na co dzień jest niepozorną blondynką,  na ringu zmienia się w bardzo twardego przeciwnika.

Radio Maryja nie ma zamiaru angażowania się w kampanię - powiedział o. Piotr Andrukiewicz z zespołu redakcyjnego stacji. Zakonnik zareagował w ten sposób na wypowiedź słuchaczki we wtorkowym programie, która starała się przekonywać do swoich zapatrywań politycznych.

Amerykanie specjalnie zaproponowali Polsce i Czechom stworzenie elementów tarczy antyrakietowej, by zagrozić Rosji - oświadczył szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner w wywiadzie dla rosyjskiego radia.

I to ma być bilet? Lotniczy?! Ta kartka papieru, którą sam sobie drukuję w domu?! I jeszcze sam, w domu mam się odprawić, wybrać miejsce w samolocie a na lotnisku tylko nadać bagaż - i już? I co - może jeszcze sam popilotuję Boeinga 777? To akurat całkiem możliwe, bo pod wpływem gorączki podróży zaraz i tak sam odlecę.

- Na przerzucanie się procentami jest za wcześnie, pycha już kiedyś zgubiła lewicę - mówi w magazynie "24 godziny" Józef Oleksy.

Rządziła jak "krową na lodzie". Tak mówił o byłej ukraińskiej premier Julii Tymoszenko jej główny rywal w wyborach parlamentarnych Wiktor Janukowycz. "Krowa" nie zwlekała z odpowiedzią.

Sądowa batalia o spadek po zmarłym tenorze Luciano Pavarottim. Przeciwko jego ostatniej żonie występują trzy córki z wcześniejszego małżeństwa. Podważają testament, zgodnie z którym Nicoletta Mantovani dostałaby 15 mln euro majątku śpiewaka.

Poseł Czartoryski nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Być może jest podenerwowany byciem podsłuchiwanym, o czym się niedawno przekonał - mówi Julia Pitera. To jej odpowiedź na zarzuty Arkadiusza Czartoryskiego, że "Pitera w telewizji publicznej pochwaliła Adolfa Hitlera".

Piotr Boroń, senator PiS został nowym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - dowiedziała się TVN24. Powołał go prezydent Lech Kaczyński w miejsce Wojciecha Dziomdziory, który zrezygnował w kwietniu tego roku.

Mąż Czeczenki, której troje dzieci zginęło w Bieszczadach podczas próby przejścia przez "zieloną granicę" - przyjechał do Polski. Mężczyzna złożył wniosek o przyznanie mu statusu uchodźcy.