Najnowsze

Najnowsze

Ponad cztery tysiące dzieł sztuki powróci do Peru. To efekt porozumienia peruwiańskich władz z uniwersytetem Yale, który uznał prawa tego kraju do skarbów Inków.

Władze Indonezji poinformowały, że do 23 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych, które nawiedziły ten kraj w ostatnim tygodniu.

Trzej górnicy zostali ranni w wypadku w kopalni "Staszic" w Katowicach. W grupkę górników uderzył transportowany wózkiem ciężki przedmiot.

Sześć tysięcy ludzi manifestowało w sobotę w Waszyngtonie pod Białym Domem i Kongresem przeciwko wojnie w Iraku. Protestujący domagali się wycofania wojsk, a niektórzy ustąpienia prezydenta.

Mieszkańcy jednego z wenezuelskich miasteczek wpadli na pomysł, jak znaleźć się w Księdze Rekordów Guinessa - ugotowali 20 tys. litrów gulaszu.

Menadżerowie w spółkach medycznych, przedstawiciele handlowi, kierownicy i dyrektorzy szpitali i laboratoriów, policjant i lekarz - według prokuratury te osoby są odpowiedzialne za nieprawidłowości przetargowe na terenie całego kraju.

Niedziela, 16 września, 21:00 CBA nie próbowało zwerbować Antoniego Mężydły - Centralne Biuro Antykorupcyjne, zaprzecza informacjom byłego posła PiS, a obecnie kandydata Platformy Obywatelskiej do sejmu. Mężydło na naszej antenie powiedział, że jeden z oficerów poprosił go by nagrał kilka rozmów. Propozycja padła po tym jak Antonii Mężydło poszedł do CBA z dokumentami, które miały świadczyć o wyprowadzeniu milionów złotych z Toruńskiego Polmosu... W "Magazynie 24 Godziny" sprawę komentowali Marek Siwiec, Julia Pitera i Andrzej Lepper.

5 tys. osób domagało się ustąpienia socjalistycznego premiera Ferenca Gyurcsanya podczas demonstracji przed urzędem prezydenta na Wzgórzu Zamkowym w Budapeszcie. Rząd nie ma jednak zamiaru podawać się do dymisji.

Jarosław Kaczyński w 2001 mówił, że lepiej, żebyśmy rządzili z SLD niż z Samoobroną - takie sensacyjne wyznania posła Antoniego Mężydło, który właśnie zmienił barwy partyjne z PiS na PO, można znaleźć w "Gazecie Pomorskiej".

11,5 kg, 40 cm długości i 24 cm średnicy - takich rozmiarów oscypek zrobili w kilka godzin na oczach publiczności bacowie z Żywca. Mają nadzieję, że ich ser trafi do Księgi Rekordów Guinnessa zanim zostanie zlicytowany na cele charytatywne.

Komunista Paolo Ferrero wezwał w sobotę imigrantów, by zorganizowali manifestację w obronie swych postulatów dotyczących liberalizacji procedury wydawania prawa pobytu. To wsadzenie kija w mrowisko - alarmują media.

Teraz Wojciech Olejniczak może zadzwonić do Aleksandra Kwaśniewskiego i powiedzieć "Panie prezydencie, zadanie wykonane!" - tak w TVN24 Leszek Miller skomentował niedopuszczenie go na listy wyborcze przez SLD.

Sobota, 15 września, 21:00 Centralne Biuro Antykorupcyjne próbowało mnie zwerbować na agenta - powiedział Antoni Mężydło w Magazynie 24 godziny w TVN24. Potwierdził w ten sposób swoje słowa z piątkowego wywiadu dla "Gazety Pomorskiej". - Chcieli, żebym odwalił za nich robotę - mówi w rozmowie z Tomaszem Sekielskim były poseł PiS.

Z uwagi na zapadający zmrok służby ratunkowe wstrzymały akcję poszukiwawczą pilota, który awaryjnie lądował na Wiśle. Przez cały dzień mężczyzny szukano z pokładu helikoptera, poduszkowca i motorówek. W akcji uczestniczyli też nurkowie.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaproponował władzom w Berlinie rozpoczęcie rozmów o przyłączeniu się Niemiec do francuskich arsenałów nuklearnych - pisze w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel".

Rosyjskie wyzwania coraz bardziej przypominają czasy zimnej wojny - pisze francuskie "Le Figaro" i wylicza przykłady: "bombowce w pobliżu przestrzeni powietrznej Skandynawii, wystrzelenie nowej rakiety, test megabomby".

- Nie zgadzam się, aby głos lokalnych struktur i setek działaczy był lekceważony - tak Leszek Miller argumentował swoje odejście z SLD. Odszedł też Marek Dyduch, były sekretarz generalny partii.