Najnowsze

Najnowsze

"Sokole Oko" znów na tropie. Policjant z warszawskich Bielan, Paweł Popławski, wracając ze służby wypatrzył kolejnego przestępcę. Zatrzymany to Ukrainiec, Mykalo N. - teraz odpowie za rozboje popełnione na Ukrainie.

Według szefa Amerykańskiej Agencji Obrony Rakietowej (MDA), rosyjskie instalacje w Azerbejdżanie nie mogą zastąpić radaru w Europie. I zaapelował, by Rosja przestała sprzeciwiać się zainstalowaniu na terenie Polski i Czech tarczy antyrakietowej.

Policja tłumi antyrządowe demonstracje buddyjskich mnichów w Birmie. W jednym z miast funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego, kilka osób zostało pobitych, a cztery zatrzymano.

Paralizator i 50 tys. woltów. Przy użyciu takich środków amerykańska policja okiełznała studenta, który przerwał wystąpienie senatora Johna Kerry'ego. Do zdarzenia doszło na Uniwersytecie Florydy. Student został zatrzymany i spędził noc w areszcie.

Wprawdzie nie jest "złowrogim demonem" i ma "swoje miejsce w historii", ale jego brak na wyborczej liście poprawi wynik LiD - tak o byłym premierze Leszku Millerze mówił w TVN24 szef SdPl Marek Borowski.

- Drzwi Prawa i Sprawiedliwości są otwarte dla Jana Rokity - powiedział w radiu RMF FM sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Dodał, że "rozumie, iż Rokita takiej decyzji nie chciałby podejmować szybko".

- Rosja maszeruje w stronę metod stosowanych w Związku Radzieckim - uważa premier Jarosław Kaczyński. W radiowych "Sygnałach Dnia" szef rządu wyraził nadzieję, że "bolszewickie praktyki - których echa pobrzmiewają w Rosji - nie powrócą".

Nuon Chea, najbliższy współpracownik Pol Pota został zatrzymany w Kambodży. Odpowie za zbrodnie popełnione przez Czerwonych Khmerów w latach siedemdziesiątych.

Jeżeli najważniejsze osoby w państwie publicznie oświadczają, że popierają karę śmierci, to jest duży problem - powiedział w TVN24 prof. Andrzej Rzepliński. - W razie jej przywrócenia groziłoby wyrzucenie z Unii Europejskiej i Rady Europy – przestrzega.

Poseł Samoobrony Jerzy Zawisza został prawomocnie uznany kłamcą lustracyjnym przez Sąd Apelacyjny w Katowicach. Mimo to poseł będzie mógł kandydować do Sejmu.

Nie będzie głosowania nad uchyleniem immunitetu Andrzejowi Lepperowi, ani nad wnioskami PO o odwołanie ministrów - zdecydował Konwent Seniorów. Ostatnie posiedzenie Sejmu potrwa jeden, a nie jak wcześniej planowano - dwa dni.

"Pasożyt", "darmozjad", "pazerny młodzian" - "Fakt" nie zostawia suchej nitki na prezesie Instytutu księdza Henryka Jankowskiego - Mariuszu Olchowiku. Według gazety tylko ośmiesza on kapelana "Solidarności" robiąc karierę na jego plecach.

Urzędnicy korpusu służby cywilnej zostali mianowani szybciej, niż pierwotnie planowano - pisze "Rzeczpospolita". Opozycja grzmi, że to konserwowanie układu. Politycy PiS - że stabilizowanie kadr.

Pracodawcy nie mogą znaleźć techników, matematyków i specjalistów, bo polskie szkoły choć uczą dużo, nie przygotowują do pracy - pisze "Rzeczpospolita" powołując się na raport ONZ.

Aleksander Kwaśniewski nie chce, by LiD był kojarzony z "betonem SLD". "Trybuna" i "Przegląd" mogą więc zniknąć z rynku, a ich miejsce miałby zająć nowy lewicowy tygodnik - pisze "Dziennik".

W błyskach fleszy, wśród tłumu fanów, w światłach reflektorów… ale bez czerwonego dywanu rozpoczął się - już oficjalnie - 32. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.