Najnowsze

Najnowsze

- 52 zabitych to ostatni bilans wtorkowych walk w Karbali - poinformował rzecznik irackiego MSW Abdul Karim Chalaf. Do starć doszło między siłami porządkowymi a grupą uzbrojonych szyickich pielgrzymów. 206 osób jest rannych.

Ratownicy znaleźli drugą ofiarę śmiertelną pod gruzami budynku, który we wtorek po południu zawalił się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Akcja ratunkowa trwa nadal.

- To nie teraz, ale w latach 90, kiedy rządzili Rokita i Tusk stosowano ubeckie metody. Nikt nie powinien puszczać szczura, który potem staje się faktem medialnym - tak poseł PiS Jacek Kurski w TVN24 komentuje wyznanie Kazimierza Marcinkiewicza, że mógł być podsłuchiwany.

- Dopóki nie wyjaśnimy akcji CBA, polska polityka będzie zatruta - powiedział Donald Tusk w "Kropce nad i". Lider PO stwierdził także, po dzisiejszych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego, że z psychiką premiera nie jest najlepiej.

Groźna trująca substancja straszy mieszkańców Bydgoszczy. Strwożeni obywatele boją się o skażenie wody i gleby, a odpowiedzialna za chemikalia firma obiecuje ich usunięcie.

O tym, że wymienić stary dowód na nowy nie jest tak łatwo już wiemy. Jeszcze trudniej jest, gdy urzędnicy nie potrafią nam powiedzieć, jak właściwie się nazywamy.

W Katowicach powstało miasteczko policyjne. Adepci szkół policyjnych i regularni stróże prawa mogą od teraz trenować w bardzo realistycznych warunkach.

Sąd odmówił Marioli K. odszkodowania od spółki MTK po tym, jak w ubiegłorocznej katastrofie hali Międzynarodowych Targów Katowickich straciła męża. Według sądu po śmierci męża sytuacja materialna kobiety nie pogorszyła się, a wręcz poprawiła.

Wydłużenie terminu ważności starych dowodów nie oznacza, że dłużej można też składać wnioski o nowe dokumenty - ostrzega MSWiA. Oznacza to, że terminem ostatecznym do składania wniosków pozostaje 31 grudnia 2007 roku.

Dezubekizacja i projekt ustawy o usunięciu symboli komunistycznych z życia publicznego - to najpilniejsze problemy, którymi zajmie się Sejm w przyszłym tygodniu. Zdecydował o tym marszałek Sejmu Ludwik Dorn.

O pomoc Leszek Miller poprosił na konferencji prasowej. Były premier potrzebował adresu Zbigniewa Ziobry, aby złożyć przeciw niemu pozew o naruszenie dóbr osobowych, a sądowy termin mijał właśnie dziś. Były premier utrzymuje, że minister umyślnie nie ujawnił swego adresu jego prawnikowi.

Sytuacja w rzeszowskim szpitalu wciąż patowa. Lekarze nie doszli do porozumienia z dyrekcją. Na jutro planowana jest ewakuacja noworodków. - To nie nasza wina, szpital miał trzy miesiące na zatrudnienie nowych lekarzy - tłumaczy Zdzisław Szramik z OZZL.

Tak jak przewidywano, turecki parlament wybrał na prezydenta dotychczasowego szefa dyplomacji Abdullaha Gula. Komisja Europejska wiążę z nim nadzieje na przyspieszenie rozmów Bruksela-Ankara.

Do łódzkiego sądu trafiło zażalenie na zastosowanie aresztu wobec Stanisława Łyżwińskiego. Poseł Samoobrony jest podejrzany m.in. o gwałt i wykorzystanie seksualne czterech kobiet.