Najnowsze

Najnowsze

- Nasze doświadczenia z Irańczykami ukrywającymi część swoich programów nuklearnych nie pozwalają Narodom Zjednoczonym być pewnym, co do tego, jak to wygląda obecnie - powiedział Mohammed ElBaradei, przewodniczący Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.

Dziewczynka wyskoczyła z okna na drugim piętrze Szkoły Podstawowej w Przeciszowie koło Oświęcimia. 12-letnia Sandra upadła na zaparkowane samochody. W stanie ciężkim trafiła do szpitala - podała oświęcimska policja.

Knut, legenda niemieckiego ZOO i najpopularniejszy niedźwiedź świata, szuka sobie dziewczyny. W celach matrymonialnych zmienił nawet image - nie ma już małego i słodkiego misia, jest duży, brudny i silny niedźwiedź.

- Jesteśmy przekonani, że swymi uwagami Dalajlama godzi w religijne rytuały i tradycje - powiedział rzecznik chińskiego MSZ. Odniósł się do wypowiedzi Dalajlamy, w której dopuszcza on możliwość samodzielnego wytypowania swojego następcy.

To kolejny brutalny atak i metody, jak z czasów inwigilacji prawicy w latach 90. Hanna Gronkiewicz-Waltz wchodzi w buty płk Lesiaka i Wachowskiego i sięga po argumenty przytaczane przez "Nie" i "Fakty i Mity". Gratuluję towarzystwa! - tak Przemysław Gosiewski z PiS skomentował wniosek, jaki w prokuraturze złożyła prezydent Warszawy.

Zdaniem Julii Pitery będzie bardzo szybkie przygotowanie zmian ustawowych i kadrowych w CBA - zapowiada premier Donald Tusk.

- Nie będzie zażalenia na sposób zatrzymania. To temat zastępczy. Zażalenie złożymy na areszt - mówią obrońcy podejrzanych o zbrodnie wojenną żołnierzy. Zastępca naczelnego prokuratora wojskowego gen. Zbigniew Woźniak przekonywał wcześniej: - Zatrzymanie żołnierzy było zgodne z prawem.

Tym razem "Sasza Jackson Style" nie wystarczył. Diana "Sasza" Staszewska decyzją widzów odpadła z programu "You Can Dance". Dziewczyna z uśmiechem pożegnała się z widzami. Entuzjazm Diany nie udzielił się jej mamie, byłej tancerce, która po ogłoszeniu wyników płakała.

"Harry Potter i Insygnia Śmierci" - ostatni tom przygód młodego czarodzieja ukaże się w nocy z 25 na 26 stycznia 2008. - Najważniejszym problemem ostatniego tomu jest tajemnica śmierci. Trup ściele się gęsto - zapowiada tłumacz najbardziej oczekiwanej książki dziecięcej przyszłego roku Andrzej Polkowski.

Pasażerowi, który z racji swojej nieprzeciętnej wagi (170 kg) musiał kupić dodatkowe miejsce w samolocie linie lotnicze Air France mają zwrócić pieniądze i wypłacić odszkodowanie - podał w czwartek dziennik "Le Parisien". Ten precedensowy wyrok wydał sąd drugiej instancji w Bobigny we Francji.

Marek Staszak, b. wiceminister sprawiedliwości w rządzie SLD-PSL, został nowym prokuratorem krajowym. Powołał go premier Donald Tusk, na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

Opublikowany dziś raport UE pokazuje, że prawie 15 proc. Polaków przynajmniej raz w życiu spróbowało marihuany, a w ostatnim roku zapaliło ją 6,3 proc. osób w wieku 15-34 lat. To najpopularniejszy i najłatwiej dostępny u nas narkotyk.

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poszukuje adwokatów dla żołnierzy, którzy w sierpniu tego roku ostrzelali wioskę w Afganistanie. Są podejrzani o zabójstwo ludności cywilnej.

Deklaracja koalicyjna PO-PSL zostanie podpisana jutro rano przed wygłoszeniem przeze mnie expose - powiedział dziennikarzom premier Donald Tusk. I dodał: - Będzie to krótki tekst, co pokazuje, że między koalicjantami nie ma większych różnic.

Nikt, kto nie był na misji, nie ma prawa ich oceniać. Działali pod wpływem stresu, być może doszło do jakiejś pomyłki, ale nie są winni zbrodni wojennej – tak można streścić głosy pojawiające się na żołnierskich forach internetowych. Mundurowi murem stanęli za oskarżonymi kolegami.

Poseł Janusz Zemke z LiD został wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Komisja zebrała się dziś na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu.

Kolejny przypadek sepsy wykryto u 6-letniej dziewczynki z Borzejewic (powiat mogileński). Dziecko po zgłoszeniu do lekarza trafiło do szpitala w Strzelnie, następnie zostało skierowane do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy. Obecnie dziewczynka jest w stanie dobrym, niedługo opuści szpital.

Słynny francuski choreograf Maurice Bejart zmarł w wieku 80 lat - poinformował w czwartek zespół baletowy z Lozanny, którym Bejart kierował od 20 lat.

USA złożyły Rosji na piśmie formalną propozycję współpracy w kwestii obrony przeciwrakietowej dążąc do rozładowania napięcia między Waszyngtonem a Moskwą - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.