Najnowsze

Najnowsze

Chcieli zabić kolegów, nauczycieli, a potem siebie - szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Niemiecka policja udaremniła zamach dwójki nastolatków na jedno z gimnazjów w Kolonii.

Aneks do raportu WSI dostępny... w sprzedaży - donosi "Dziennik". Według informatorów gazety, aneks wyciekł, a oferta sprzedaży dokumentów pojawiła się na rynku.

Klasyka, awangarda i nowości rosyjskiego kina przez kilkanaście dni gościły na ekranach warszawskiej Kinoteki. Pierwszy Festiwal Filmów Rosyjskich okazał się wydarzeniem, na które warto było czekać.

- Jeśli rząd dojdzie do wniosku, że należy zakończyć misję w Iraku, to nie będzie występował do prezydenta o przedłużenie tej misji. Zatem to rząd zadecyduje, kiedy misja iracka zostanie zakończona - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" nowy szef MON Bogdan Klich.

- Zrobiono z nas bandytów. Boimy się, że w każdej chwili przyjdą także po nas. Przecież też tam byliśmy" - mówią "Gazecie Wyborczej" żołnierze Delty, plutonu z polskiej bazy Wazi-Kwa, który 16 sierpnia ostrzelał afgańską wioskę Nangar Khel.

Niedziela, 18 listopada 21:00Stadion Narodowy stanie w Warszawie, to pewne. Nie jest jednak pewne gdzie. Według ministra sportu Mirosława Drzewieckiego, gościa Magazynu 24 Godziny, wciąż możliwa jest jego budowa wewnątrz Stadionu X-lecia.

W szpitalach i przychodniach, których właścicielem jest miasto Warszawa, pilnie potrzeba ok. 400 lekarzy. Ratusz poszukuje ich, kusząc wysokimi zarobkami, w ościennych województwach oraz w zachodnich klinikach, informuje "Życie Warszawy".

W ślad za polskimi emigrantami do Anglii przerzucane są duże ilości narkotyków, głównie pobudzającej amfetaminy - pisze "Życie Warszawy".

Ogromne pieniądze z Brukseli, za które mają powstawać np. porządne drogi, mogą przejść nam koło nosa, ostrzega "Polska". Samorządy w całym kraju mają duży kłopot, bo do prywatnych firm uciekają im specjaliści przygotowujący wnioski o fundusze unijne.

Zwolennicy posiadania przez obywateli broni palnej domagają się liberalizacji przepisów dotyczących wydawania na nią pozwoleń, pisze "Polska". Podkreślają, że chodzi im tylko o możliwość używania jej w obronie rodziny i domu, przeciwko napastnikom, bez prawa noszenia w miejscach publicznych. Szukają poparcia wśród polityków. A ci – z PO – nie mówią "nie".

W Polsce żyje kilkadziesiąt tysięcy analfabetów, a prawie połowa naszych rodaków nie rozumie tego, co czyta, twierdzi "Metro".

Urząd państwowy nie może podejmować decyzji o ogólnogospodarczym znaczeniu, nie przedstawiając jej skutków, tak jak było z decyzją o uwolnieniu cen energii. Tak powiedział "Gazecie Prawnej" nowy prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Mariusz Swora, którego powołanie było ostatnią decyzją gospodarczą odchodzącego premiera.

Nowym dyrektorem generalnym MSZ zostanie zdymisjonowany wcześniej wiceminister Rafał Wiśniewski. Minister Radosław Sikorski ma też śmiałe plany reformy służby dyplomatycznej i polskich placówek za granicą, pisze "Rzeczpospolita".

Brak zgody na zatrzymanie wiceszefa ABW Grzegorza Ocieczka, podejrzanego o ujawnienie tajemnicy państwowej było powodem głośnego październikowego "buntu prokuratorów". Na zatrzymanie nie chciała się zgodzić szefowa warszawskiej Prokuratury Okręgowej Elżbieta Janicka - podaje "Rzeczpospolita".

75 proc. uczestników najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" uważa, że gabinet Donalda Tuska będzie rządem dobrym, a jeszcze więcej - 78 proc. że przetrwa całą czteroletnią kadencję.

Wilno to według "Dziennika" cel pierwszej zagranicznej podróży Donalda Tuska. Premier zamierza wybrać się tam na początku grudnia. Ale w grę wchodzi jeszcze Watykan, za którym optuje doradca premiera prof. Władysław Bartoszewski.

Jaki był powód październikowego buntu warszawskich prokuratorów? Według "Rzeczpospolitej", stołeczni śledczy chcieli zatrzymania wiceszefa ABW Grzegorza Ocieczka, podejrzanego o ujawnienie tajemnicy państwowej, ale sprzeciwiała się temu ich przełożona.

Politycy PO, PSL oraz LiD są przekonani, że zawieszenie byłych wiceprezesów PiS - a w szczególności Ludwika Dorna - jest dowodem bardzo poważnego rozłamu PiS. W Magazynie 24 Godziny, argumenty politycznych przeciwników odpierał Zbigniew Romaszewski.

– Mam śmiałe plany reformy służby dyplomatycznej i naszych placówek za granicą – zapowiada Radosław Sikorski. Wrócą dyplomaci odwołani przez jego poprzedniczkę Annę Fotygę - pisze "Rzeczpospolita".