Najnowsze

Najnowsze

Od zbesztania ministrów rozpoczął pierwsze posiedzenie swojego gabinetu nowy premier Rosji Wiktor Zubkow.

Brytyjski dziennikarz David Yallop w swojej nowej książce zarzuca papieżowi Janowi Pawłowi II "tuszującą postawę wobec molestowania seksualnego nieletnich przez duchownych". To może opóźnić jego wyniesienie na ołtarze - pisze hiszpański dziennik "El Pais".

- To odrażające, że Leszek Miller dopisał się do towarzystwa Andrzeja Leppera i Zygmunta Wrzodaka. Ciekawe, kiedy zostanie zaproszony do Radia Maryja - tak szef SLD Wojciech Olejniczak zareagował na start byłego premiera z listy Samoobrony.

W malutkim, siedmiotysięcznym miasteczku Nova Siri na południu Włoch, aż 15 ulic będzie nosiło imię zmarłego w tym miesiącu Luciano Pavarottiego.

- Rzeczywiście wygląda to tak, że poseł Tomasz Markowski ma własne mieszkanie w Warszawie, a jednocześnie bierze od Sejmu pieniądze na wynajem lokalu w stolicy. Ale jak się pozna szczegóły prawne, wygląda to inaczej – mówi portalowi tvn24.pl Marek Suski, rzecznik dyscyplinarny PiS.

- W Polsce nie może być ludzi nietykalnych. Bardzo krytycznie oceniamy niektóre działania o. Rydzyka, a on też podlega osądowi - to odpowiedź Donalda Tuska na apel dyrektora Radia Maryja o zdjęcie spotu PO z nim w roli głównej.

Były szef SLD Leszek Miller chce utworzyć nową formację o nazwie Polska Lewica, która "nie wstydzi się PRL-u". - Chcę powiedzieć ludziom: nie musicie się wstydzić własnych życiorysów. Pracowaliście dla legalnego państwa, a obecni szaleńcy chcą to państwo zdelegalizować - deklaruje.

Siedzę i gapię się na majestatycznie, nieśpiesznie przepływające wzdłuż statki, czarne, czerwone, brzuchate i wysmukłe, wzdychające szarym albo żółtym dymem…

Z leśnych ostępów i wygodnych pieleszy wygoniła je susza. Teraz w ludzkich siedzibach szukają jedzenia. Amerykańskie misie wyruszyły na żer - do ludzkich domostw...

Współpraca z feministkami, kobietami wiejskimi, przedstawicielkami biznesu, mediów, polityki, a nawet... z zakonnicami - Nelly Rokita, nowa doradczyni prezydenta ds. kobiet, zarysowała szeroki program swojego działania.

Wkrótce odbędzie się wizytacja polskiej prowincji zakonu redemptorystów - dowiaduje się PAP ze źródeł kościelnych w Rzymie. Do Polski mają przyjechać najbliżsi współpracownicy generała tego zakonu.

Wybory prezydenckie odbędą się szóstego października - powiedział agencji Reutera rzecznik pakistańskiej komisji wyborczej. Reelekcja prezydenta Perveza Musharrafa wydaje się niemal pewna.

Festiwalowi Polskich Filmów Fabularnych drugi raz z rzędu towarzyszy impreza Film Od Morza. Wielbiciele kina mogą uczestniczyć w niecodziennych seansach, wzbogaconych o efekty wizualne i dźwiękowe. Mimo zimna, uczestnicy są pełni pozytywnej energii.

Królowa Zofia - żona króla Hiszpanii Juana Carlosa I - odwiedziła w madryckim zoo prezenty od chińskich władz: misie pandy. Prezent został przekazany niedawno, jako wyraz przyjaźni między oboma krajami. Misie, być może uradowane wizytą, zajadają ze smakiem bambusowe pędy.

Władze Nowego Jorku nie zgodziły się na wizytę prezydenta Iranu w Strefie Zero - miejscu gdzie stały zburzone w ataku Al-Kaidy wieże WTC. Jak tłumaczą - powodem są względy bezpieczeństwa.