Najnowsze

Najnowsze

1000 złotych za głowę grafficiarza. Tyle zapłaci prezydent Bydgoszczy każdemu, kto pomoże w zatrzymaniu malującego sprayem budynki w mieście

Unikatowy w skali Europy i najnowocześniejszy w Polsce kompleks muzyczno-filmowy Toya Studios otwarto przy ul. Łąkowej w Łodzi. O tym wydarzeniu informuje "Express Ilustrowany".

"Pan prezydent, ja dzisiaj zabiję go, bo pan prezydent w tym kraju to całe zło" – śpiewa raper „Hukos”. Karniści twierdzą, że nic mu za to nie grozi.

- Kwaśniewski jest politykiem sprawnym i skutecznym, dobrze sobie radzi w dyskusji, jest błyskotliwy i elokwentny - przyznaje w "Naszym Dzienniku" poseł PiS Joachim Brudziński, ale zaraz dodaje, że to wszystko jednak za mało, żeby wygrać z Jarosławem Kaczyńskim.

Już wkrótce każdemu, kto rozmawia za pośrednictwem tego komunikatora z sympatykiem ludowców, ukaże się reklama partii Pawlaka - dowiedział się "Dziennik".

Zamiast ogólniaka - zdecyduj się na szkołę dającą zawód. Zamiast licencjatu - wybierz szkołę pomaturalną. A najlepiej postaw na dobre studia - zarobisz najwięcej. Takie wnioski wypływają z najnowszego raportu "Pracujący Polacy 2007".

- Pan prezydent, ja dzisiaj zabiję go, bo pan prezydent w tym kraju to całe zło – śpiewa raper „Hukos”. Czy to poważne groźby? Artysta tłumaczy "Życiu Warszawy", że to prowokacja, która wyraża jego stosunek do władzy.

W Buenos Aires rozpoczęły się 17. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Gejów i Lesbijek. Z tej okazji do Argentyny przyleciało ponad 500 piłkarzy z 28 państw i wszystkich kontynentów. A wraz z nimi ich zagorzali wielbiciele.

Ukazał się pierwszy w historii narodu romskiego elementarz w języku romskim. Ta wyjątkowa publikacja propaguje język romski w mowie i w piśmie oraz wiedzę o kulturze romów - informuje "Kurier Szczeciński".

Gdy osiedlowy diler trafił do więzienia, narkotykowym biznesem zajęła się jego mama, tata i babcia. To nie mafijna telenowela, tylko prawdziwa historia z Zawarcia w województwie lubuskim - pisze "Gazeta Lubuska".

- Mieliśmy być elitą, a wylądowaliśmy w obozie pracy – skarżą się pracownicy łódzkiego zakładu Dell, którzy polecieli na trzymiesięczne szkolenie do irlandzkiego Limerick. W sobotę około 100 osób wszczęło akcję protestacyjną - informuje "Dzienni Łódzki".

Jastrzębska Spółka Węglowa to przysłowiowa kura znosząca złote jajka. Teraz ten obraz będzie mocno zaburzony, bo we władzach rozpoczęła się totalna wojna - pisze "Dziennik Zachodni".

Ryszard K. zrobionym przez siebie "quadem" wiózł kolegę na grzyby. Ten w pewnym momencie wypadł z pojazdu wprost pod koła. Kierowca nie zgłosił tego policji, a ciało kolegi zakopał w lesie.

Absolwenci architektury krajobrazu Politechniki Krakowskiej wytoczyli sprawę sądową przeciwko uczelni. Każdy domaga się ponad 100 tys. zł odszkodowania i tytułu architekta, którego nie otrzymali na dyplomach – informuje „Dziennik Polski”.

Byli żołnierze i współpracownicy WSI, którzy stanowią "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" znajdą się pod lupą Antoniego Macierewicza - Zbigniew Wassermann w programie TVN "Teraz My" potwierdził istnienie specjalnego zarządzenia premiera, powierzającego szefowi kontrwywiadu nowe zadania.

Pośród protestów, ale i wśród braw, swój wykład na Uniwersytecie Columbia wygłosił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Głównie krytykował Izrael i USA, a bronił irańskiego programu nuklearnego.