Najnowsze

Najnowsze

Gdzie w Warszawie kradną, biją i wyłudzają pieniądze? Którędy częściej chodzą ekshibicjoniści? Gdzie się włamują do samochodów i sprzedają narkotyki? - przedstawiamy mapę zagrożeń, stworzoną przez Straż Miejską.

- To jeszcze nie koniec, bomba będzie w sobotę - tak Bogdan Zdrojewski, szef klubu PO komentuje start Radka Sikorskiego z list Platformy. Obie największe partie podbierają sobie gwiazdy. Na razie prowadzi PO, ale PiS też może mieć asa w rękawie.

Kilka godzin po dymisji gabinetu Michaiła Fradkowa poznaliśmy jego prawdopodobnego następcę. Władimir Putin zgłosił kandydaturę Wiktora Zubkowa, szefa Federalnej Agencji ds. Nadzoru Finansowego, na premiera.

Specjaliści z organizacji ekologicznej World Conservation Union (IUCN) ostrzegają, że około 16 tys. gatunków grozi wyginięcie w najbliższej przyszłości. Co trzeci gatunek płazów i co czwarty ssaków jest zagrożony.

Sąd uznał, że nie ma podstaw by stosować wobec Janusza Kaczmarka kaucji i zakazu opuszczania kraju. Prokuratura nałożyła na niego 100 tysięcy złotych kaucji w zamian za wyjście na wolność. Zdaniem sądu nie zostało to w żaden sposób uzasadnione.

W środę miał ruszyć proces wytoczony przez posłankę Samoobrony znanemu satyrykowi. Jednak sąd odroczył jego rozpoczęcie, ponieważ nikt nie poinformował o terminie Danuty Hojarskiej.

Były wicepremier i szef LPR Roman Giertych w zeznawał prokuraturze. Polityk uważa, że jego zeznania mogą być co najwyżej traktowane jako drugoplanowe i, że nie wie kto był źródłem przecieku ws. akcji CBA.

Muszę przyznać, że w polityce najbardziej interesują mnie ludzie. Rzecz jasna chodzi o znacznie więcej – o program wyborczy, o wyznaczone cele i o metody ich osiągania. Chodzi też o wartości i motywacje, które ludzi do polityki popychają. Ale przede wszystkim, w samym centrum są ludzie, którzy swoimi postawami budują zaufanie i zjednują wyborców... albo wręcz odwrotnie.

Jak dogada się autor programu "Zero tolerancji" z gorącym zwolennikiem legalizacji marihuany? Dla władzy, albo uniknięcia politycznego niebytu, politycy zdolni są do wielu kompromisów.

- Przyszedł czas na męską decyzję. Startuję do Sejmu z list PO - ogłosił Radosław Sikorski. Jak dodał, zawiódł się na rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Komentując to premier stwierdził, że Aleksander Szczygło jest lepszym ministrem od Sikorskiego.

Zwycięstwo mieszkańców lubelskiego osiedla w bitwie o budowę masztu telefonii komórkowej. Po wczorajszej bitwie z policją, dzisiaj wojewoda i prezydenta miasta kazali wstrzymać budowę na miesiąc.

"Wynik skłonności samobójczych" - taka jest zdaniem moskiewskiej prokuratury przyczyna zagadkowej śmierci znanego dziennikarza Iwana Safronowa. Jego koledzy z opiniotwórczego "Kommiersanta" uważają jednak, że Safronow zginął z własnej woli.

Bob Marley spotkał się z Konfucjuszem, a rap, rytm i rastafariańska poezja zawitały do jednej z pekińskich szkół. A wszystko za sprawą brytyjskiego nauczyciela Leviego Tafari.

W czwartek wieczorem prezydent USA George W. Bush w telewizyjnym przemówieniu ogłosi wycofanie z Iraku 30 tysięcy amerykańskich żołnierzy - przyznają przedstawiciele Białego Domu.