Najnowsze

Najnowsze

Zbigniew Wassermann, były minister-koordynator specsłużb, ma przeprosić Agorę - wydawcę Gazety Wyborczej za uznanie jej za część "układu" chroniącego ludzi władzy - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

Patrycja Kotecka zabiera głos i po raz pierwszy komentuje medialne zarzuty o manipulacje informacjami, wywieranie nacisków na dziennikarzy i ich bezpodstawne zwolnienia. - Słapek został zwolniony bo ma konfliktowy charakter, a nie dlatego, że nie chciał zrobić jakiegoś materiału - przekonuje w rozmowie z "Gazetą Polską" wiceszefowa Agencji Informacyjnej TVP.

Są tematy, w których nie osiągnęliśmy pełnego porozumienia - przyznali Donald Tusk i Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej w Berlinie. Wskazali na gazociąg północny i muzeum upamiętniające II wojnę światową. Zapewnili jednak, że będą o tym jeszcze rozmawiać, gdyż w relacjach polsko-niemieckich nie będzie tematów tabu.

Szokującego odkrycia dokonał 65-letni Niemiec, podczas wycieczki do obozu w Oświęcimiu: na jednym z prezentowanych zwiedzającym zdjęć zobaczył swego ojca - esesmana z obozowej załogi. Ojciec dokonywał selekcji, który z więźniów zginie w komorze gazowej.

- Trzymamy kciuki za Przemka. Martwimy się, czekamy na poprawę i wierzymy, że będzie dobrze - mówią zaniepokojeni stanem zdrowia koledzy boskera.

Kandydat Kremla na prezydenta Rosji Dmitrij Miedwiediew zaproponował we wtorek Władimirowi Putinowi, by ten stanął na czele rządu, jeśli on zostanie wybrany na prezydenta.

- Stan Przemysława Salety uległ znacznej poprawie - poinformował doc. Andrzej Chmura ze stołecznego szpitala przy ul. Lindleya, gdzie leczony jest sportowiec. Zmniejszyła się niewydolność oddechowa, ale trwa intensywna terapia pacjenta - dodał.

List Donalda Tuska, w którym przekonuje on do "ostatecznego zaniechania planu budowy Centrum Przeciwko Wypędzeniom" opublikował niemiecki "Bild Zeitung". Tusk przed południem przyleciał do Berlina.

Strażacy, którzy unieszkodliwiają płynącą po Wiśle plamę oleju twierdzą, że największym problemem przy usuwaniu jest jej cienka warstwa. - Ruchy rzeki powodują, że olej przeciska się przez zapory, oraz rozdziela się - tłumaczą. Mimo to są dobrej myśli: najważniejsze, że wyciek się nie powiększa.

Aby rozdać 2,5 mld prezentów w 48 godzin, święty Mikołaj powinien rozpoczynać podróż w Kirgistanie - obliczyła szwedzka firma Sweco. Rząd Kirgistanu jest wniebowzięty.

Ponad osiem kilogramów substancji psychotropowej, z której można wyprodukować ok. 300 tysięcy „tabletek gwałtu" o czarnorynkowej wartości ok. 1,2 mln złotych skonfiskowali funkcjonariusze świętokrzyskiego CBŚ. Polska była zarówno odbiorcą, jak i kanałem przerzutowym narkotyku z Indii.

Miasto Musa Kala - do niedawna narkotykowa twierdza talibów - zostało odbite przez afgańskie, amerykańskie i brytyjskie wojska. - Opór ekstremistów w Musa Kala dobiegł końca - podało ministerstwo obrony Afganistanu.

- Wizyta premiera Donalda Tuska w Niemczech jest nieprzygotowana. Już wiemy, że w sprawie muzeum II wojny światowej premier wróci bez oczekiwanych decyzji - uważa lider LiD Wojciech Olejniczak i krytykuje politykę zagraniczną premiera.

Około 120 uczestników rajdowego konkursu Rainforest Challenge wydostało się z pułapki, w jaką zamknął ich monsunowy deszcz. Już jutro rajdowcy, w tym dwie ekipy z Polski, wrócą do stolicy Malezji - donosi polska ambasada.

- Przywódcą wszystkiego był ojciec Roman. Pomagała mu siostra Jadwiga. Mieliśmy szykować się na wiosnę Kościoła, ale zanim ona miała nadejść, czekała nas walka z szatanem - była betanka z Kazimierza opowiedziała reporterom Superwizjera o biciu i molestowaniu przez towarzyszącego zakonnicom księdza.

Premier zaproponował prezydentowi, by wspólnie z nim reprezentował Polskę na czwartkowym szczycie w Lizbonie. Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, czy Lech Kaczyński pojedzie w piątek do Brukseli - powiedział w TVN24 Sławomir Nowak, szef gabinetu politycznego Donalda Tuska.

"Gdy dowiedziałem się o rachunku jaki mam za to zapłacić, no... lekko pobladłem. Czułem się moralnie - i czuję się nadal - odpowiedzialny za wydanie przez budżet państwa tak ogromnej sumy pieniędzy. Postanowiłem ją wobec tego spłacić" - napisał w oświadczeniu przesłanym Wiadomości Onet.pl Piotr Piętak.

We wtorek wyjechał w kurs między dwoma Koreami pierwszy od ponad półwiecza pociąg towarowy. Pociąg będzie kursował regularnie na trasie o długości 20 kilometrów. Nie wiadomo na razie co z pociągami pasażerskimi.