Najnowsze

Najnowsze

Pędzący pociąg pasażerski uderzył w tył pociągu towarowego w południowej części Chicago. Co najmniej kilkanaście osób zostało rannych. Stan pięciorga z poszkodowanych lekarze określają jako krytyczny.

Na miejscu Radosława Sikorskiego przeprosiłbym prezydenta Lecha Kaczyńskiego najszybciej jak mógł - mówi b. prezydent Aleksander Kwaśniewski. I dodaje: rząd Tuska pomysły otwarcia na Rosję ma dobre, ale fatalnie je realizuje.

- Muszę wyznaczyć termin spotkania z ministrem spraw zagranicznych, bo takie są moje konstytucyjne obowiązki - powiedział Lech Kaczyński w telewizji publicznej. Prezydent nie sprecyzował jednak kiedy do takiego spotkania może dojść.

TVP pozwie "Dziennik" za szkalowanie telewizji publicznej. Według gazety przed wyborami telewizja zachęcała do przygotowywania materiałów kompromitujących polityków PO. Na temat sytuacji w telewizji i mediach publicznych dyskutowali goście magazynu "24 godziny".

Szczęśliwy finał dramatu w biurze wyborczym Hillary Clinton w Rochester w stanie New Hampshire, gdzie przez ponad pięć godzin chory psychicznie mężczyzna przetrzymywał zakładników. CNN pokazała film, na którym widać było leżącego, skrępowanego mężczyznę. Potem agenci odprowadzili go do samochodu.

Rząd Holandii postanowił przedłużyć do końca 2010 roku swoją misję wojskową w Afganistanie. Mandat dla 1700 holenderskich żołnierzy miał wygasnąć w 2008 roku.

Notowania Platformy nadal są wysokie. Na partię Donalda Tuska głosowałaby prawie połowa ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP. Dalej są PiS z prawie 30 proc. poparciem, oraz LiD i PSL - po 10 proc.

Szef unijnej dyplomacji Javier Solana jest rozczarowany po rozmowach z irańską delegacją w Londynie, a Iran ocenił je "pozytywnie". Wyniki spotkania mogą mieć wpływ na zakres ewentualnych nowych sankcji na Iran, jakie jutro ma omawiać Rada Bezpieczeństwa ONZ.

W Gdyni trwa Festiwal Czekolady. W ten sposób jeden z producentów słodkości chce odnowić markę i wrócić na rynek.

Jestem przerażona tym, co dzieje się w TVP. Nie chodzi tylko o sprawy personalne, ale o programy, które nie spełniają standardów niezależności - powiedziała w "Magazynie 24 Godziny" Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. - TVP jest ostatnią z instytucji medialnych, która nie uległa szantażowi ze strony Platformy - ripostuje Zbigniew Girzyński z PiS.

Około 10 tys. demonstrantów przeszło ulicami Chartumu, stolicy Sudanu, wzywając do pozbawienia Gillian Gibbons życia. Gibbons to nauczycielka z Wielkiej Brytanii, która od czwartku przebywa w areszcie za to, że pozwoliła swoim wychowankom nazwać pluszowego misia imieniem proroka Mahometa.

Postępowanie Rosji po wykonaniu gestu wobec tego kraju polegającego na odblokowaniu negocjacji członkowstwa w OECD to pierwsza dyplomatyczna porażka Donalda Tuska - stwierdził eurodeputowany PiS Adam Bielan w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

Były PRL-owski minister spraw wewnętrznych Czesław Kiszczak może trafić do więzienia nawet na trzy lata. Kara grozi mu za dyskryminację milicjanta z przyczyn wyznaniowych. Funkcjonariusz został zwolniony z pracy, ponieważ zawarł ślub kościelny.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że przesłał Lechowi Kaczyńskiemu obszerne wyjaśnienia w sprawie tego, co zaszło między jego sekretariatem a sekretariatem Kancelarii Prezydenta i poprosił o wyznaczenie kolejnego terminu spotkania.

Dziś w Łodzi wojewoda uchylił zakaz stosowania torebek foliowych w handlu, ale na Śląsku kolejne miasta nakażą przerzucać się kupcom na papierowe torby. Ekologiczne zmiany w sklepach są nieuniknione, ale czy zgodne z konstytucją?

Jeśli wystawiłem cierpliwość pana prezydenta na szwank, to jestem gotów to szybko naprawić. Zależy mi na tym, żeby polityka zagraniczna w wykonaniu mojego rządu była wspierana przez głowę państwa - powiedział premier Donald Tusk.

Realnym celem politycznym Donalda Tuska był powrót do epoki przedrywinowskiej, a cała reszta to teatr dla naiwnych, niestety tych naiwnych znalazło się wielu - w tak ostrych słowach skomentował działania rządu Jarosław Kaczyński na konferencji w Koszalinie.