Najnowsze

Najnowsze

Decentralizację i nadanie większych uprawnień samorządom - zapowiedział w środę na konferencji prasowej szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Przyznał też, że do końca tygodnia zapadanie decyzja o odwołaniu szefa Straży Granicznej.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński stwierdził, że czuje się zniesławiony wielokrotnymi słowami minister Julii Pitery i pozywa ją do sądu.

- Prezydent Lech Kaczyński nie przewiduje obecności podczas szczytu UE w Brukseli - głosi komunikat Kancelarii Prezydenta. Lech Kaczyński podjął tę decyzję po rozmowie z premierem Donaldem Tuskiem. Dziś rząd musi zaprezentować ostateczny skład polskiej delegacji.

Szefowie prokuratur apelacyjnych z Warszawy, Krakowa, Katowic i Lublina oraz szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zostali w środę odwołani przez ministra sprawiedliwości - poinformował resort. Zbigniew Ćwiąkalski wyznaczył już osoby, które przez pół roku będą pełnić ich obowiązki.

Były premier Włoch, obecnie lider centroprawicowej opozycji Silvio Berlusconi znów ma kłopoty. Jak ujawnia dziennik "La Repubblica" podejrzany jest o korupcję i nakłanianie do korupcji.

Bo zasmucają całą swoją machiną „przed”. Bo na ulicy łatwiej wpaść na przebierańca w stroju wykreowanym przez koncern napojów chłodzących, niż na ludzką życzliwość.  Ot, zwykły chłód, a co się dziwisz?

- Nieuchronnie zbliża się dzień i godzina rozmowy z Mariuszem Kamińskim - zapowiada po raz kolejny Donald Tusk. Jednak zanim premier spotka się z szefem CBA - ten spotka się z mediami. Konferencja Kamińskiego już się rozpoczęła.

Na 33 lata więzienia skazał Międzynarodowy Trybunał Karny do spraw Zbrodni Wojennych w byłej Jugosławii serbskiego generała Dragomira Miloszevica. Milosevic z latach 1994-1995 dowodził wojskami oblegającymi Sarajewo.

Na stacjach benzynowych w całych niemal Włoszech nie ma paliwa. W wielu sklepach brakuje świeżego pieczywa i innych artykułów spożywczych - to efekt trwającego od poniedziałku strajku kierowców tirów i samochodów dostawczych.

Na Wiśle w rejonie Torunia i Bydgoszczy widać już tylko niewielkie ślady poniedziałkowego wycieku oleju. Strażacy jednak nadal monitorują dolny bieg rzeki a pomorskie służby kryzysowe są w pełnej gotowości.

- Zebraliśmy się, bo czas na dwuznaczności minął. (...) Teraz jest czas na działanie - powiedział przebywający na Bali szef ONZ do ponad 120 ministrów środowiska z całego świata, którzy zgromadzili się na konferencji klimatycznej.

Jak dowiedziały się Fakty TVN, osiągnięto porozumienie w sprawie embarga na eksport polskiego mięsa do Rosji. Od wczesnych godzin rannych minister rolnictwa Marek Sawicki rozmawiał na ten temat w Moskwie spotkanie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Aleksiejem Gordiejewem.

- Wygląda niesamowicie, piękny widok, to trzeba zobaczyć - przekonują spacerowicze, którzy już odwiedzili warszawską starówkę. Bo rzeczywiście było, na co popatrzeć. Zabytkowe mury rozbłysły o zmierzchu tęczowymi barwami.

200 policjantów poszukuje pięciu aresztantów, którzy uciekli z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Na wyjazdach z miasta stoją blokady. Przeczesywane są okoliczne lasy. Policja szuka ich również w Starachowicach.

- Nie mam obsesji na punkcie Radia Maryja, a tym bardziej na punkcie jego słuchaczy - zapewnił w radiu ZET Tusk. W liście do premiera o. Tadeusz Rydzyk zarzucił mu, że chce zniszczyć jego rozgłośnię. - To jest wypowiadanie wojny! - stwierdził już na antenie.

Ponad 10 tysięcy żołnierzy, ochotników i mieszkańców stara się zminimalizować szkody wyrządzone przez największy w historii Korei wyciek ropy naftowej.

Co najmniej sześć osób, w tym generał armii libańskiej, zginęło w środę rano w wybuchu na przedmieściach Bejrutu, w chrześcijańskiej dzielnicy Baadba. Wielu ludzi jest rannych.