Najnowsze

Najnowsze

Kancelaria Sejmu postanowiła, że prezes bydgoskiego PiS Tomasz Markowski będzie musiał zwrócić całą kwotę dodatku mieszkaniowego pobieranego z Sejmu - donosi Gazeta.pl

- Bardzo kolorowe, solidne i chroniące przed wywrotką - tak Leszek Miller zachwalał prezenty, które zamierza wręczyć szefowi SLD Wojciechowi Olejniczakowi i łódzkiemu liderowi PO Mirosławowi Drzewieckiemu.

Polacy mieszkający za granicą będą mogli wymieniać dowody osobiste w konsulatach - jeśli minister spraw wewnętrznych i administracji przychyli się do wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Język „spieprzaj dziadu” powinien zniknąć z polskiej polityki – tak były szef MSZ Bronisław Geremek podsumował w TVN24 słowa premiera o „dziadowskiej” polityce zagranicznej poprzedników.

Zakończyła się operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. Jeden z chłopców wcześniej zmarł i dla ratowania życia drugiego trzeba ją było przeprowadzić natychmiast. Stan dziecka jest obecnie stabilny.

Od południa idą gwałtowne burze. Fala ma przesuwać się na północ i rano dotrzeć do Wybrzeża. Trzeba się liczyć z zalaniami piwnic i ulic. Pod wieczór gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą.

Poseł PiS Jacek Kurski zapowiedział skierowanie do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwko Romanowi Giertychowi i LPR. Jego zdaniem, spot wyborczy Ligi zawiera kłamstwa.

Udział prezydenta Lecha Kaczyńskiego w koncercie "Polska dla Chicago" nie miał żadnego związku z kampanią wyborczą - oświadczył minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. To odpowiedź na zarzuty PO, według której, wizyta była kampanią na rzecz PiS.

Do 26 października odroczono rozpoczęcie procesu oskarżonych o korupcję b. posła SLD Andrzeja Pęczaka, lobbysty Marka Dochnala oraz jego asystenta. Były poseł ma odpowiadać za żądanie i przyjęcie łapówek, natomiast lobbysta i jego asystent są oskarżani o ich wręczanie.

- Państwo nie ma pieniędzy. Dziś nie możemy spełnić żądań lekarzy - powiedział Zbigniew Religa po rozmowach w Radomiu, gdzie zdecydowana większość lekarzy 1 października odchodzi z pracy w tamtejszych szpitalach.

Ryszard Krauze wiedział, że ma się stawić w prokuraturze nie tylko z mediów, ale i od swoich obrońców - takie jest stanowisko warszawskiej prokuratury. Ale Krauze dziś w prokuraturze się nie stawił.

Ranny po trzęsieniu ziemi w Peru, dziesięciomiesięczny Uchi wraca do domu. Wyleczonego lwa morskiego wypuszczono do morza w okolicach Limy.

- Jedyną szansą dla polskiej gospodarki jest jej liberalizacja, a premier nie ma zielonego pojęcia o gospodarce – stwierdził Donald Tusk. Według lidera PO, by skłonić emigrantów do powrotu, potrzebujemy „irlandzkiego cudu gospodarczego”.

Lider toruńskiej listy PO Antoni Mężydło wygrał proces wyborczy, który wytoczył kandydatowi PiS na posła Adamowi Banaszakowi. Wcześniej poseł PO odrzucił ugodę, którą sugerował sąd.

Tir staranował trzy samochody osobowe i busa na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 33 i 46 w Kłodzku. W wypadku brał także udział autobus wiozący dzieci - alarmują internauci tvn24.pl. Prezentujemy zdjęcia nadesłane przez internautę Waldemara Majchrzaka.

- Podczas debaty "Kaczyński kontra Kwaśniewski" dojdzie do zderzenia fasadowości i propagandowego charakteru IV RP z przedstawieniem tego, co oznacza dla nas III RP - zapowiedział poniedziałkowe starcie współpracownik byłego prezydenta Waldemar Dubaniowski.