Najnowsze

Najnowsze

- Barbara Blida zginęła dlatego, że odwiedzili ją uzbrojeni funkcjonariusze - tak Krystyna Łybacka (LiD) odpowiedziała byłej wiceminister sprawiedliwości Beacie Kempie, według której SLD jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy. - Nie czyńcie z PiS winnego śmierci Blidy - apelowała Kempa.

- Chociaż głównym punktem sobotniego kongresu PiS będzie głosowanie nad wnioskiem o wotum zaufania dla prezesa partii, to na kongresie przewidziano dyskusję delegatów - zapewnił szef Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego spadł podczas lądowania w pobliżu lotniska w Suwałkach. Pilot maszyny, jedyna osoba na pokładzie, został ranny i przewieziony do szpitala.

Francja i Niemcy chcą wspólnie pracować nad francuskim projektem Unii Śródziemnomorskiej - uzgodnili w Paryżu kanclerz Angela Merkel i prezydent Nicolas Sarkozy.

Niewątpliwie najpiękniejsze małpki żyją w dżungli Borneo w Malezji... Małpom-nosaczom trudno odmówić wdzięku. Niestety te atrakcyjne zwierzęta mogą niedługo zniknąć z powierzchni ziemi. Ekolodzy alarmują, że liczba małp systematycznie się zmniejsza i grozi im wyginięcie.

Po powrocie do kraju z Anglii Pan Antoni chciał pracować jako kierowca. Jednak okazało się, że nie może on uzyskać polskiego prawa jazdy bezterminowo, gdyż posiada on już czasowe, wydane na Wyspach Brytyjskich.

Policjant z nowojorskiej brygady antyterrorystycznej został zwolniony z pracy, bo nie przeszedł rutynowego testu antynarkotykowego. Jak twierdzi, wszystkiemu winna jest jego żona, która... podała mu klopsy nadziewane marihuaną.

W Żytawie w Saksonii podpisano porozumienie o nadzorowaniu regionu pogranicza Polski, Niemiec i Czech przez wspólne patrole policjantów z trzech państw.

Aleksander Kudajczyk jest absolwentem Katowickiej Akademii Muzycznej. Do tej pory pracował jako sprzątacz na Uniwersytecie w Glasgow. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę jako profesjonalny pianista - napisał dziennik "The Scotsman".

Planowany na dziś na godzinę 22.31 czasu polskiego start promu kosmicznego Atlantis został przełożony z powodów technicznych o co najmniej 24 godziny - informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA.

Polska zmienia zdanie ws. Dnia Przeciwko Karze Śmierci. - Decyzję podjął w środę premier Donald Tuska - powiedział w Brukseli wicepremier i szef MSWiA, Grzegorz Schetyna. - To jest decyzja odsuwająca nasze weto i nasz protest - dodał.

Nawet o 300-400 osób może w przyszłym roku wzrosnąć polski kontyngent w Afganistanie - powiedział szef MON Bogdan Klich podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony. Wcześniej szef polskiej dyplomacji zapowiedział wysłanie dodatkowych helikopterów dla Polaków.

Na zakręcie w okolicy Żar (lubuskie) karetka wypadła z drogi i wjechała w las. Szczęśliwie minęła kilka drzew i zatrzymała się w krzakach. Nikomu nic się nie stało. Tylko kierowca ambulansu niezbyt pewnie wysiadł z samochodu. Nie był to jednak skutek wypadku, tylko prawie dwóch promili alkoholu, które miał we krwi.

18 grudnia posłowie będą głosować nad powołaniem komisji śledczej ds. zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy. Wcześniej sejmowa Komisja Ustawodawcza opowiedziała się za odrzuceniem wszystkich poprawek zgłoszonych przez PiS do projektu uchwały o powołaniu komisji. Posłowie chcą również, tak jak PO, by komisja śledcza liczyła 7 osób. W Sejmie odbyła się też burzliwa debata.

Arnold Buzdygan za to, że uczestniczy w internetowych dyskusjach, a jego wypowiedzi przez wielu są uznawane za kontrowersyjne, otrzymał od innych internautów przydomek "troll". Mężczyzna uznał, że jest to określenie dla niego obraźliwe i poszedł z tą sprawą do sądu.

- Przewidywane są dalsze prace, umożliwiające zdawanie religii na maturze jako wybranego przedmiotu dodatkowego - poinformowała po spotkaniu z abp. Kazimierzem Nyczem minister edukacji Katarzyna Hall. Obie strony oceniły te prace jako "poważnie zaawansowane".

Rosyjski prezydent Władimir Putin nie będzie na razie zasiadał w Dumie Państwowej, mimo iż zdobył mandat startując z listy partii Jedna Rosja - poinformował przedstawiciel zwycięskiego ugrupowania.

Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w Bydgoszczy staranował inny samochód. Auto okazało się nieoznakowanym radiowozem, a sprawca kolizji... policjantem.

Prokuratura Rejonowa w Szamotułach wezwała Renatę Beger na przesłuchanie w sprawie płacenia za podpisy na listach poparcia dla kandydatów Samoobrony. Była posłanka ma usłyszeć zarzuty nadużycia i fałszerstwa przy tworzeniu list. Grozi jej 10 tysięcy kary grzywny.