Najnowsze

Najnowsze

- Nikogo nie wysyłałem po łapówkę do Dochnala, on kłamie - zapewnia Wiesław Kaczmarek, ale lobbysty do sądu podać nie zamierza. Obydwaj byli gośćmi Magazynu "24 godziny".

- W Radiu Maryja byłam tylko kilka razy, a na Białoruś zaprosił mnie UNICEF, a nie prezydent Łukaszenka - mówi Ewa Sowińska. Rzecznik praw dziecka odpiera zarzuty dotyczące działalności jej biura. Dziennik "Polska" napisał w poniedziałek o dziwnych praktykach obowiązujących w urzędzie.

Zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną zapalenia się samochodu w Opolu. Choć wyglądało niebezpiecznie, policja potwierdziła, że nikomu nic się nie stało. Pożar oraz akcję jego gaszenia nagrał nasz internauta.

Zwarcie w instalacji elektrycznej było przyczyną zapalenia się samochodu w Opolu. Choć wyglądało niebezpiecznie, policja potwierdziła, że nikomu nic się nie stało. Pożar oraz akcję jego gaszenia nagrał nasz internauta.

- W sprawie tarczy jestem za, a nawet przeciw - stwierdził Lech Wałęsa, który był nietypowym gościem Magazynu "24 godziny - nietypowym, bo w studiu "pojawił się" dzięki internetowemu połączeniu. To przedsięwzięcie pionierskie. Dziennikarze TVN24 połączyli się z nim w Houston, gdzie byłemu prezydentowi wszczepiono rozrusznik serca. - Czuję się świetnie - zapewnia Wałęsa.

Miliony Niemców obejrzały drugą część superprodukcji "Die Gustloff", nakręconą w konwencji "Titanica". To historia niemieckiego statku, storpedowanego na Bałtyku pod koniec II wojny światowej. W katastrofie zginęło aż dziewięć tysięcy ludzi. Dramat sprzed ponad pół wieku także dziś wyzwala mnóstwo emocji.

- Tam nie ma demokracji. Tam jest dyktatura, a w Rosji za Putina i - teraz - za Miedwiediewa jest gorzej niż za Gorbaczowa i Jelcyna - komentowała w Magazynie "24 godziny" rosyjskie wybory Nelly Rokita. Obecny w Moskwie Andrzej Lepper, który wyborom się przyglądał, odpowiadał: - Demokracja w Rosji jest taka, jak w Polsce.

- Po latach nikt nie będzie pamiętał, kto to był Jerzy Robert Nowak. Pamiętać będzie się jednak, że swoje słowa wypowiadał z ambony, a to co robi ten człowiek to farsa, a nie obrona kościoła - tak abp Józef Życiński komentował w "Kropce nad I" ostatnie kontrowersyjne wystąpienia w kościołach prof. J.R. Nowaka.

Gdy polski rząd zastanawiał się nad uznaniem niepodległości Kosowa, Kancelaria Prezydenta ostrzegała, że taki krok może poważnie skomplikować sytuację "najbliższego sojusznika Polski", Gruzji. Dlaczego rządzone przez Micheila Saakaszwilego południowokaukaskie państwo jest dla Warszawy takie istotne?

Co najmniej 10 osób zginęło w katastrofie śmigłowca, który rozbił się w górzystym terenie w pobliżu stolicy Nepalu Katmandu.

Porywacze uprowadzonego w piątek chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Paulosa Faradża Raho zażądali ogromnego okupu - ujawnił biskup pomocniczy Bagdadu Szlajmun Warduni. Duchowny nie podał sumy.

- To, co Rosjanom wydaje się już demokracją, jest zaledwie demokraturą - tak w Magazynie 24 Godziny wybitny znawca Rosji prof. Jerzy Pomianowski skomentował niedzielne wybory prezydenckie, które wyłoniły nowego gospodarza Kremla.

Polacy boją się badań profilaktycznych, pomimo, że są na nie pieniądze. Pod względem wykrywalności chorób nowotworowych nadal jesteśmy w ogonie Europy. - Róbcie badania! Gdyby nie moja sekretarka, to ja doprowadziłbym się do stanu, w którym mój rak byłby już nieoperacyjny - apelował w magazynie "24 godziny" Zbigniew Religa.

We wtorek ma zapaść decyzja w sprawie przywrócenia obywatelstwa osobom, które wyemigrowały z Polski w wyniku nagonki władz w 1968 r. Taką deklarację złożył szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Manifestacja opozycyjnej koalicji "Inna Rosja" została brutalnie rozpędzona przez jednostki OMON i MSW. Około 50 osób trafiło do aresztu.

Poparcie dla PO wciąż wysokie, PiS traci, i to dużo - wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej". Z badania wynika, że na Platformę chciałoby głosować trzy razy więcej Polaków, niż na Prawo i Sprawiedliwość.

Wypadek na krajowej ósemce. Ja dowiedział się portal tvn24.pl dwie ciężarówki zderzyły się i zablokowały drogę Warszawa - Wrocław. Utworzył się dziesięciokilometrowy korek.

Maciej Zientarski nadal jest w stanie śpiączki farmakologicznej, ale jego stan się poprawia. - Przez cztery dni nie było żadnej sytuacji, która zmusiłaby nas do jakiekolwiek interwencji - to bardzo ważne. Stan pacjenta jest nadal poważny, ale myślę, że będzie dobrze - mówi portalowi tvn24.pl dr Andrzej Chmura, który opiekuje się dziennikarzem.

W ocenie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, za rządów Donalda Tuska Polska na arenie międzynarodowej traci sojuszników, takich jak Czesi, którzy dotychczas "sprawdzali się" w różnych sytuacjach.

- Mamy nadzieję, że śmierć wraz ze śmiercią polityczną tej formacji poniosą ci, którzy tę formułę lansowali i przeforsowali -. To życzenia Leszka Millera dla Lewicy i Demokratów. Były szef SLD zarejestrował właśnie swoją nową partię - Polska Lewica.