Najnowsze

Najnowsze

Zbigniew Ziobro z dużym dystansem odniósł się do sondażów wskazujących, że to właśnie w nim Polacy upatrują nowego szefa PiS. Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości takie badania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

W Gdańsku tramwaj potrącił przechodzącego na czerwonym świetle pieszego. - To juz kolejny śmiertelny wypadek w tym miejscu - pisze Max, który na Kontakt TVN24 przesłał informację o tym zdarzeniu.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom agencyjnym, to nie Polacy, ale dwóch Słowaków zostało ciężko rannych po zawaleniu się części budynku wznoszonego w centrum Belfastu. W sumie rannych zostało co najmniej sześciu robotników budowlanych.

Północnoafrykański odłam Al-Kaidy przetrzymuje dwóch austriackich turystów, porwanych w Tunezji 22 lutego - poinformowała w poniedziałek arabska telewizja Al-Dżazira.

Na przełom kwietnia i maja warszawski Zarząd Dróg Miejskich zaplanował remont nawierzchni ulicy Puławskiej na wysokości warszawskich Wyścigów. To tu pod koniec lutego doszło do tragicznego wypadku w którym zginął dziennikarz "Super Expressu" Jarosław Zabiega a ciężko ranny został Maciej Zientarski.

Porozrzucane szkło, grupka gapiów i przewrócony do góry nogami samochód wypełniony bagażami i pakunkami. Tak wyglądała ulica Sierkowskiego w dzielnicy Bałuty, niedaleko centrum Łodzi, gdzie doszło do wypadku. Zdjęcia dostaliśmy na Kontakt TVN.

Zdesperowana matka 11-miesięcznego Aleksa spakowała się, ale do Belgii na razie jednak nie pojedzie. Postanowiła drogą sądową odzyskać syna. Jej były konkubent wywiózł ich wspólne dziecko.

Ogromna większość Macedończyków jest gotowa zrezygnować ze starań o akcesję do NATO, jeśli warunkiem integracji byłaby zmiana nazwy kraju - wynika z sondażu opublikowanego w poniedziałek w Skopje.

- Jeśli ksiądz dopuścił się molestowania, to trzeba usunąć go ze stanu duchownego - nie ma wątpliwości publicysta Tomasz Terlikowski. I podkreśla, że "tymczasem w naszym Kościele mamy problem z solidarnością sutann, a księżom i biskupom trudno przyjąć do wiadomości, że jakiś kapłan mógł się dopuścić takich rzeczy.

Nad południowym wybrzeżem Wielkiej Brytanii przeszły tej nocy silne wichury - informują nas Polacy z Wysp za pośrednictwem Kontaktu TVN24. Wiatr wiał z prędkością nawet 130 km/h. Brytyjska Agencja Środowiskowa wydała ostrzeżenie przed powodziami. Tysiące gospodarstw jest odciętych od prądu.

W wieku 74 lat zmarł w poniedziałek w Katowicach dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Jerzy Wójcik. - Odszedł od nas wspaniały człowiek, wielki artysta, znakomity dyrektor artystyczny - mówił o Wójciku dyrektor zespołu, Adam Pastuch.

Tragiczny finał samochodowego pościgu. W Paczkowie (woj. opolskie) mężczyzna uciekając przed policją swoim BMW, zderzył się z jadącym z naprzeciw samochodem. Okazało się, że za kierownicą siedział jego pijany brat. Kierowca BMW zginął na miejscu wypadku. Jego brat został ranny.

Pan Waldemar Halicki z Gdańska przysłała nam zdjęcia dzików śpiących sobie smacznie przed jego klatką schodową. Zwierzaki wyglądają niewinnie i uroczo, jednak problem jest poważny.

- Poddawani chińskim represjom Tybetańczycy żyją w ciągłym lęku, zastraszani i otoczeni podejrzliwością - powiedział XIV Dalajlama w przemówieniu w 49. rocznicę wybuchu powstania narodowego w Lhasie.

9-letnia dziewczynka przejechała swojego ojca quadem. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w okolicach Gródka (Podlaskie).

Śledztwo ws. przecieku z akcji CBA celowo jest sprowadzano na manowce, żeby potem móc je umorzyć. Zaniechania w tej sprawie mają znamiona kryminalnych - powiedział na konferencji prasowej były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Nagminne napady na konwoje z pomocą w Sudanie opóźniają i ograniczają dostawy żywności do nękanego wojną Darfuru - alarmuje działający pod egidą ONZ Światowy Program Żywnościowy (WFP).

Kobiety, których zwłoki zostały znalezione w bagażniku rozbitego Punto, zostały zamordowane najprawdopodobniej ciosem siekierą - poinformował w TVN24 Krzysztof Jarosz z poznańskiej policji. Wciąż nie wiadomo, czy morderca popełnił samobójstwo, czy doznał ataku serca za kierownicą.

Ponad tysiąc uczniów i pracowników jednej ze szkół w Starogardzie Gdańskim ewakuowano po tym, jak w okolicach budynku znaleziono ponad 100-kilogramowy pocisk. Niewybuch pochodził prawdopodobnie jeszcze z czasów drugiej wojny światowej.

Znany krakowski dziennikarz Leszek Mazan przyznał się do opracowania paszkwilanckiego tekstu w 1968 r. - Czułem się jak szmata. 40 lat z tym żyję. I wystarczy - mówi "Gazecie Wyborczej".