Najnowsze

Najnowsze

- Żyją jeszcze osoby poszkodowane przez wydarzenia "Grudnia '70" i ja czuję się moralnie zobowiązany do tego, by zakończyć czas niemożności zadośćuczynienia tym ludziom. Biorę za to odpowiedzialność - oświadczył premier Donald Tusk na konferencji upamiętniającej ofiary "Grudnia '70".

Prawie 200 państw zgodziło się podczas konferencji klimatycznej na Bali rozpocząć rozmowy w sprawie nowego paktu, który zastąpi protokół z Kioto i pozwoli walczyć z globalnym ociepleniem. Zgodę wyraziły także Stany Zjednoczone.

Około 55 ton broni zostanie zniszczonych w Kolumbii i Peru. W kolumbijskim mieście Sogamoso przetopiono prawie 20 tysięcy sztuk broni. W Limie łącznie zniszczonych zostanie dwa razy więcej.

- Jako chrześcijanin nie mogę patrzeć na to, jak przedstawiany jest dziś w kinie obraz kościoła - podkreśla w wywiadzie dla "La Stampy" włoski reżyser Franco Zeffirelli. Artysta, który doradza Stolicy Apostolskiej w sprawach kultury, przyznaje też, że chętnie udzieliłby papieżowi lekcji dobrego stroju.

Uczestnicy mieli od 9 miesięcy do trzech lat. Sprawdzali swoją równowagę i szybkość. Dziesiątki raczkujących dziewczynek i chłopców rywalizowały ze sobą w specjalnym wyścigu.

Prawdopodobnie w środę w Kaliningradzie zostanie podpisane porozumienie w sprawie zniesienia embarga na polski eksport mięsa do Rosji. Trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie - poinformowało biuro prasowe ministerstwa rolnictwa.

W warszawskim Teatrze Narodowym powstał bajkowy świat. - W sposób zabawny i lekki, bez patosu skłonimy widzów do uśmiechu i dostrzeżenia tego, co w życiu jest najważniejsze - zapowiada reżyser Piotr Cieplak. W sobotę premiera "Opowiadań dla dzieci" Isaaca Singera.

W Pakistanie nie obowiązuje już stan wyjątkowy. Prezydent kraju Pervez Musharraf zniósł go w sobotę rano - informują źródła w Islamabadzie.

"Nie ma mono" Miłki Malzahn, to - najkrócej rzecz ujmując - opowieść o podróży do własnej tożsamości, przez tęsknotę, w rytmie portugalskiego fado. W sobotę autorka spotka się z czytelnikami w Warszawie.

W sobotę o godz. 19 premiera neTTtheatre - pierwszego w Europie teatru internetowego. Projekt reżysera Pawła Passiniego i S.T. Chorea będzie można na żywo zobaczyć w Teatrze Chorea w Srebrnej Górze (dolnośląskie) oraz - dzięki sieci - na całym świecie. Pierwszym przedstawienie jest "Odpoczywanie" Wyspiańskiego.

Do niegroźnego pożaru doszło dziś w nocy na toruńskiej starówce. Zapaliła się piwnica kamienicy na rogu Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego. Z budynku wyprowadzono 12 osób, pożar został już ugaszony.

Szef opozycyjnej partii "Jabłoko" Grigorij Jawliński nie wystartuje w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji. Partia nie wystawi własnego kandydata i udzieli poparcia pisarzowi i byłemu dysydentowi Władimirowi Bukowskiemu.

Bollywood na żywo w Sali Kongresowej. Stu tancerzy, muzyków i aktorów w skondensowanej jak na Indie formie – tylko półtorej godziny – przedstawi historię wielkiej miłości walczącej z przeciwnościami losu. Czyli to, co tygrysy - z Bollywood - lubią najbardziej.

Na Placu Świętego Piotra w Watykanie rozbłysła kilkoma tysiącami kolorowych lampek świąteczna choinka. Drzewko ma ponad 140 lat, 26 metrów wysokości i waży trzy tony. Ten zwyczaj, podobnie jak tradycję budowę świątecznej szopki, zapoczątkował jeszcze Jan Paweł II.

Stany Zjednoczone przekażą ponad 500 mln dolarów na pomoc mieszkańcom Autonomii Palestyńskiej. Pieniądze mają posłużyć prezydentowi Mahmoudowi Abbasowi w walce z ekstremistami z organizacji Hamas.

Piątek, 14 grudnia 21:00Kolejni posłowie opuszczają Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem legitymację partyjną złożył Jerzy Polaczek. W magazynie 24 godziny były minister transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego zapowiedział, że nie będzie działał na szkodę Prawa i Sprawiedliwości.

W spalonym aucie Julii Pitery były dokumenty, które ukazują, jak o. Rydzyk przejmuje port na Wiśle. Papiery ocalały i trafiły do "Gazety Wyborczej". Dziennik poszedł ich śladem.

Partyjne postępowanie dyscyplinarne przeciw Ludwikowi Dornowi zostanie umorzone - dowiedział się "Dziennik". PiS ma ogłosić komunikat w tej sprawie na początku tygodnia.

Wśród polskich polityków zdarzają się kłótnie, walki na słowa. Swoją walecznością przewyższają ich jednak politycy z Korei Południowej, którzy pobili się w parlamencie o miejsce na mównicy.