Najnowsze

Najnowsze

Ponad połowa (53 procent) Polaków jest zadowolonych z powstania koalicji PO-PSL. Niezadowolonych jest 16 procent. Aż 59 procent ankietowanych uważa, że współpraca rządu z prezydentem będzie się układała źle - wynika z sondażu CBOS.

Do Torunia zjeżdżają pielgrzymi z całego kraju - dziś 16. rocznica powstania Radia Maryja. Poza obchodami do miłośników radia dotarła jeszcze jedna dobra wiadomość: sąd oddalił zażalenie w sprawie umorzenia śledztwa dotyczącego tzw. taśm o. Tadeusza Rydzyka.

Zastanawiam się, czy za nazwanie moich wypowiedzi haniebnymi, nie skierować przeciwko posłom LiD wniosku do sejmowej komisji etyki - kontratakuje w TVN24 posłanka PiS Beata Kempa.

Berlin wystąpił do Polski o pełną swobodę działania ich policjantów na polskim terytorium. Polskie MSW nie chce jednak przyjąć tych warunków i domaga się, aby strona niemiecka za każdym razem, gdy chce przekroczyć granicę w pościgu - informowała polską policję. O sprawie donosi RMF FM.

Sanepid zamknął w trybie natychmiastowym zakład kiszenia kapusty w Bałoszycach koło Iławy (Warmińsko-Mazurskie), w którym w poniedziałek zginął jeden pracownik zatruty siarkowodorem, a drugi trafił do szpitala.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez niemiecki "Die Tageszeitung". W czerwcu 2006 roku gazeta opublikowała artykuł, w którym dziennikarz porównał polskiego prezydenta do kartofla i szydził z jego matki.

- Premier jest gotów spotkać się z OZZL - zapewniła minister zdrowia Ewa Kopacz po spotkaniu ze związkowcami na ich dzisiejszym zjeździe. Od siebie dodała: - Nie widzę możliwości robienia reformy tylko pod tytułem "kasa dla lekarzy".

Na bankietach nie należy nakładać zbyt dużo jedzenia, aby na talerzu zmieścił się kieliszek z winem. To jedna z zasad jakie przyswoją pracownicy Biura Bezpieczeństwa Narodowego na kursie protokołu dyplomatycznego - donosi "Rzeczpospolita".

Biebrzański Park Narodowy wraz z policją i leśnikami przygotował akcję informacyjną dla kierowców pod hasłem „Jedź łośtrożnie!”. Chce ich uczulić na łosie bytujące w dolinie Biebrzy i przechodzące przez ruchliwe drogi.

PO przeprowadza "czystki" w kierownictwie Służby Kontrwywiadu Wojskowego - uważa Antoni Macierewicz. Były szef SKW zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury w sprawie bezprawnych - jego zdaniem - działań obecnego p.o. szefa SKW Grzegorza Reszki.

Czterej chłopcy zdewastowali elewację szkoły w Jedliczu, którą podczas minionych wakacji odnawiał ojciec jednego z nich. Głupi żart dostarczył pracy policji.

Dwóch mieszkańców Warszawy zostało oskarżonych przed sądem okręgowym w Hamilton w Szkocji o przemyt żywicy z konopi indyjskich i jej posiadanie z zamiarem sprzedaży - podał lokalny dziennik "Scottish Daily Record".

Posłowie mają przyjąć projekt uchwały wyrażający zadowolenie z podpisania nowego traktatu wraz z protokołem ograniczającym stosowanie Karty Praw Podstawowych w Polsce. LiD domaga się sejmowej debaty na temat Karty.

- W domu opieki w Radości była bardzo prymitywna obsada personelu. Szarpano i przywiązywano kobiety sznurkiem do łóżek - wspomina pani Barbara w rozmowie z tvn24.pl. Jej mama przebywała kilka miesięcy w Radości. - Kierowniczka zachowywała się jak przekupa z Bazaru Różyckiego - co drugie słowo używała niecenzuralnych wyrażeń. Dodatkowo kobiety z personelu wyłudzały pieniądze od rodzin staruszek - stwierdza.

TVN szykuje widzom wieczór wrażeń. W najbliższą niedzielę fani "Tańca z gwiazdami" i "You can dance - Po prostu tańcz" będą mogli wspólnie zasiąść przed telewizorami. Punktualnie o 20 w widowisku "Po prostu taniec!" na parkiecie zmierzą się finaliści dwóch najpopularniejszych programów TVN.

Co jest nieodłącznym elementem wszystkich hinduskich festiwali i jarmarków? Oczywiście wielbłądy i muzyka z bollywoodzkich filmów. Ale już niedługo. Serca mieszkańców Indii od niedawna zdobywa grupa kierowców, która organizuje na targowiskach wyścigi w "studni śmierci".

Pod jedną z głównych ulic Malborka, Al. Wojska Polskiego pękły rury wodociągu. Trakt jest częścią drogi krajowej nr 22, łączącej Malbork m.in. z Elblągiem. Jak informują nasi internauci - droga jest zablokowana.