Najnowsze

Najnowsze

- Wydaje mi się, że to były opłaty za zbieranie podpisów - ocenił premier Jarosław Kaczyński sprawę Renaty Beger, którą "Gazeta Wyborcza" oskarża o to, że płaciła za podpisy na liście poparcia. - Nie wierzę, żeby ktoś dostał złotówkę i złożył podpis - dodał.

Chcesz mieć kawałek szat papieża Jana Pawła II? To możliwe, Watykan postanowił ukrócić rozkwitający handel podróbkami po polskim papieżu - i oryginały po prostu rozdaje.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska nie zmieniła stanowiska w sprawie obecności obserwatorów OBWE w czasie październikowych wyborów. Oznacza to, że polskie władze nie zgadzają się na ich przyjazd.

Birmańska policja bije demonstrantów pałkami i strzela w powietrze - twierdzą naoczni świadkowie. Jak podaje agencja Reuters, żołnierze w piątek otworzyli również ogień do około tysiąca ludzi, którzy wyszli na ulice Rangunu.

Na czerwonym dywanie przyjął prezydent Wenezueli Hugo Chavez irańskiego przywódcę Mahmuda Ahmadinedża. - Razem rośniemy w siłę - mówili zgodnie podczas spotkania w Caracas. Obaj próbują stać się przeciwwagą dla wpływów USA.

22-letni kierowca samochodu osobowego zginął po tym, jak jego samochód zderzył się z trzema tirami w miejscowości Błonie (Mazowieckie). Zdarzenie sfotografował nasz internauta.

Lider SLD Wojciech Olejniczak odwołuje się od orzeczenia sądu, nakazującego mu przeprosiny Andrzeja Leppera. Pismo z odwołaniem wpłynęło rano do warszawskiego sądu apelacyjnego.

- To kolejna prowokacja dziennikarzy "Gazety Wyborczej" - tak o sprawie nowych "taśm Beger" mówią liderzy Samoobrony, Andrzej Lepper i Janusz Maksymiuk. Natomiast Piotr Ikonowicz, „jedynka” na warszawskiej liście Samoobrony, stwierdza krótko: - Mnie to zupełnie nie oburzyło. Wszystkie partie płacą za podpisy.

Nie z własną partią, ale z zakładanym stowarzyszeniem chce do życia publicznego wrócić Józef Oleksy. - Nie zapowiadam wulkanu, nawet nie wiem czy to wyjdzie - przyznaje na antenie TVN24 były premier.

- Premier potrafi niczym rozkapryszony smarkacz w piaskownicy brać łopatkę i starać się wszystkich tą łopatką uderzać - powiedział w radiu RMF Donald Tusk. Jak dodał, debata Kaczyński-Kwaśniewski to dopiero eliminacje, dlatego chętnie spotka się ze zwycięzcą tej "debaty socjalizmu".

Wicepremier Przemysław Gosiewski (PiS) w piątek wykonał orzeczenie sądu i przeprosił Platformę Obywatelską za zarzucanie jej działaczom powiązań z "grupą przestępczą".

- Nawet chwiejący się na nogach Kwaśniewski jest bardziej realnym bytem społecznym i politycznym niż najbardziej trzeźwy i histerycznie rwący kartki papieru na oczach kamer Tusk - mówi poseł PiS Jacek Kurski w wywiadzie dla "Dziennika".

Analiza przeprowadzona przez znanego amerykańskiego naukowca dowodzi, że Pentagon zaniżył prędkość rakiet przechwytujących, a zawyżył prędkość pocisków rosyjskich. Takie dane miałyby uspokoić obawy, że tarcza antyrakietowa ma być ochroną przed rosyjskimi pociskami.

Trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii w Hadze skazał byłego oficera armii jugosłowiańskiej pułkownika Mile Mrksicia na 20 lat więzienia za udział w masakrze ponad 200 cywili w chorwackim Vukovarze. Wyrok pięciu lat usłyszał jego podwładny Veseljin Szljivanczanin.

Różowe, pełzające i obłe... Mało, który Polak nazwałby je przysmakiem, ale Meksykanie uwielbiają je ponad wszystko. Meksyk jest właśnie w pełni sezonu na robaki. Zbiera każdy kto może, bo tak nakazuje tradycja.

Nota OBWE skierowana do Polski to standardowe pismo, które wysyłane jest do wszystkich rządów przed wyborami - tłumaczy OBWE. Szefowa polskiej dyplomacji nazwała go tymczasem "niestosownym dokumentem".

Polskie Stronnictwo Ludowe przyjmuje na swoje listy, a nawet do partii polityków Platformy Obywatelskiej. Mają być lokomotywami wyborczymi w miastach. Z kolei Platforma liczy na wiejski elektorat PSL i zawiera z ludowcami lokalne koalicje - pisze "Rzeczpospolita".

- Looking for trouble? Came to right place - powiedzieliby zapewne ubrani w kraciaste koszule i kapelusze dżentelmeni siedzący przy barze nad kuflem lokalnego piwa w położonym w australijskim buszu mieście Dunedoo (832 mieszkańców - jak głosi tablica wjazdowa).

Choć największe szanse na zwycięstwo ma prorosyjska Partia Regionów Ukrainy premiera Wiktora Janukowycza, popierani przez prezydenta Wiktora Juszczenkę "pomarańczowi" wierzą, że to oni utworzą większość w parlamencie.