Najnowsze

Najnowsze

"Kret", o którym mówi Ryszard Kalisz, to policjant, który chciał wyjaśnić sprawę uprowadzenia Krzysztofa Olewnika. Ale zrobiono z niego przestępcę i wsadzono do więzienia - przekonywał w TVN24 mec. Wojciech Brochwicz, tym samym zaprzeczając słowom byłego szefa MSWiA.

"Polska energetyka jest mocno upolityczniona, a przez to źle zarządzana. To prowadzi do takich awarii, jak ta w Szczecinie" - uważa Sławomir Krystek szef Krajowej Izby Energetyki i Ochrony Środowiska. O to upolitycznienie, ekspert oskarża PiS.

Barack Obama i Hilary Clinton mają już dosyć wojny w Iraku. Dwójka demokratycznych kandydatów na prezydenta w wypowiedziach skierowanych do dowódcy sił USA w Iraku gen. Davida Petraeusa, wezwała do ustalenia terminu wycofania wojsk USA z Iraku, "aby w końcu móc skoncentrować się na problemach w innych regionach".

Po ponad dziesięciu latach multimilioner Mohamed Al-Fayed oświadczył, że nie będzie już starał się udowodnić, że za śmiercią jego syna i księżnej Walii stoją brytyjskie służby specjalne.

Na ponad trzy miesiące więzienia skazał sąd kontrowersyjnego muzyka, Pete'a Doherty'ego. Były narzeczony sławnej modelki Kate Moss, naruszył zasady warunkowego zawieszenia wyroku za posiadanie narkotyków i łamanie przepisów drogowych.

Władze Wenezueli zmusiły do zdjęcia z anteny telewizyjnej amerykański serial animowany "The Simpsons". Kreskówki zostały określone jako posiadające "potencjalnie zły wpływ na dzieci". Rysunkowa saga Matta Groeninga - satyryczny portret dysfunkcjonalnej amerykańskiej rodziny były pokazywane z hiszpańskim dubbingiem na prywatnej stacji Televen o godzinie 11 rano.

Sporządzona przez olsztyńskich prokuratorów analiza śledztwa w sprawie Olewnika nie pozostawia złudzeń - nieprawidłowości było tyle, że najprawdopodobniej nie były przypadkowe. - Być może tak źle prowadzonego śledztwa jeszcze w Polsce nie było - pisze "Gazeta Wyborcza", która ujawnia ustalenia prokuratorów.

W środę Sejm zebrał się na trzydniowe posiedzenie, które zdominują sprawy gospodarcze. Jednak niewykluczone, że tematem, który może zepchnąć je na dalszy tor może być wniosek o odwołanie Rzecznika Praw Dziecka, Ewy Sowińskiej. Transmisja z posiedzenia Sejmu na portalu tvn24.pl od godz. 9:00.

"Gazeta Wyborcza" poznała najważniejsze ustalenia prokuratorów z Olsztyna, którzy już przed rokiem w druzgocący sposób ocenili pierwsze cztery lata śledztwa w sprawie porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Środa, 9 kwietnia 21:00- Prezydent powinien zjeść żabę i odtajnić aneks do raportu Macierewicza - uważa Andrzej Milczanowski, były szef UOP. - Ta sytuacja to pat prawny, z którego wyjściem jest nowelizacja procedur postępowania z aneksem - ripostuje Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa. Obaj byli gośćmi "Magazynu 24 godziny".

Antoni Macierewicz odkrył układ rządzący Polską, pisze "Dziennik". Ciągle tajny aneks do raportu z likwidacji WSI, do którego dotarła gazeta, kończy konkluzja, że przed Trybunałem Stanu należy postawić czterech polityków: prezydenta Lecha Wałęsę i trzech ministrów obrony narodowej - Janusza Onyszkiewicza, Bronisława Komorowskiego i Jerzego Szmajdzińskiego.

Każde wybory dwudniowe, a w TVP obowiązkowe debaty najważniejszych partyjnych kandydatów - to niektóre zapisy kodeksu wyborczego proponowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, opisywane przez "Gazetę Wyborczą". Co do głosowania przez internet, to SLD jest ostrożne.

Od 1999 roku polski wymiar sprawiedliwości nie potrafi zakończyć wyrokiem skazującym sprawy Stanisława Supruniuka, określanego mianem kata ziemi rzeszowskiej, szefa UB w Nisku, Krośnie i Gdyni, odpowiedzialnego za tortury i prześladowanie dziesiątków żołnierzy podziemia niepodległościowego, alarmuje "Nasz Dziennik".

Jan Masiel, europoseł z listy Samoobrony, jest zamieszany w aferę z wyłudzaniem pieniędzy z Parlamentu Europejskiego, twierdzi "Dziennik".

"Profile of Time" - czterometrowa rzeźba z brązu Salvadora Dalego stanęła w jednej z galerii handlowych. Odlew dzieła sygnowanego przez jednego z największych surrealistów kosztował właściciela galerii Arkady Wrocławskie, Leszka Czarneckiego, 1,3 miliona dolarów.

- Na świecie toczy się wielka polityka, ale my w tym nie będziemy uczestniczyć - twierdzi na łamach "Naszego Dziennika" prof. Cezary Mech, wiceminister finansów w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i autor programu gospodarczego PiS w 2005 roku.

Inflacja w tym roku może w Polsce przekroczyć 5 proc. a w przyszłym roku może dojść nawet do 8,4 proc., wynika z pesymistycznej prognozy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), do której dotarła "Rzeczpospolita".

Szanse na zbudowanie do Euro 2012 drugiej linii stołecznego metra są już niewielkie, a przebudowy Dworca Wschodniego i Zachodniego – żadne. Centralny? Zostanie umyty, żeby nie śmierdział, kwituje "Życie Warszawy".