Najnowsze

Najnowsze

Papież Benedykt XVI w specjalnym liście żąda "całkowitego posłuszeństwa" wobec nauki Kościoła od jezuitów, jednego z najbardziej liberalnych i wpływowych zakonów w kościele katolickim.

Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta zapewnił w "Magazynie 24 Godziny", że jeśli prokuratura skieruje do prezydenta prośbę o zeznania w śledztwie dotyczącym śmierci Blidy, to Lech Kaczyński "ją rozważy". - Prezydent składał już wyjaśnienia w innych sprawach. Nie ma z tym problemu. Szanuje prawo - stwierdził Kamiński. Przesłuchania prezydenta Lecha Kaczyńskiego jako świadka w tej sprawie domaga się pełnomocnik rodziny Blidów Leszek Piotrowski.

Tomek jest jednym z 40 chłopców w Polsce, którzy chorują na chorobę Huntera. Jest lek, który może uratować życie tym dzieciom. Jednak rodziny nie stać na jego zakup.

Omar Osama bin Laden, syn najbardziej poszukiwanego terrorysty świata ujawnił w wywiadzie dla Associated Press, że chce być "ambasadorem pokoju" pomiędzy muzułmanami a Zachodem.

- Moja pięcioletnia córka przyszła z przedszkola i powiedziała "wagina". Jestem zszokowana - to tylko jedna z reakcji australijskich rodziców, których dzieciom australijskie przedszkole na Tasmanii zafundowało edukację seksualną.

Ratownicy medyczni, wbrew zapowiedziom, nie będą w poniedziałek strajkować. Nie oznacza to jednak, że protest w ogóle się nie odbędzie. Ratownicy jednak chcą przekonać się, co przyniesie poniedziałkowe spotkanie z prezydentem, premierem i szefem resortu zdrowia.

Mieczysław Wachowski złożył fałszywe zeznania - orzekł sąd. - Dziwię się, że sąd nie wierzy mnie, a wierzy M., który mnie oszukał - mówił Wachowski po wyroku. Sąd skazał byłego ministra w kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy na pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata i grzywnę.

- Polki ciągle nie potrafią się chronić przed rakiem szyjki macicy i za rzadko wykonują regularne badania cytologiczne - alarmują ginekolodzy przed rozpoczynającym się 21 stycznia Tygodniem Walki z Rakiem Szyjki Macicy.

Tomasz Lipiec, były minister sportu w rządzie PiS pozostanie w areszcie kolejne trzy miesiące - zdecydował warszawski sąd. Obrona zapowiada zażalenie.

Władze Lwowa apelują do władz polskich i ukraińskich by projektowana strefa przygraniczna, która może umożliwić obywatelom Ukrainy wjazd Polski bez wizy, objęła cały obwód lwowski. Jako powód podają historyczne więzy łączące region z Polską.

Nielegalnie sprzedawał pająki, teraz odpowie przed sądem. Policjanci z Bydgoszczy i Włocławka zatrzymali hodowcę w jego domu. Na rynek wpuścił prawie 100 Ptaszników Kędzierzawych.

Dwóch belgijskich turystów zginęło, gdy zbrojna grupa ostrzelała wycieczkę zwiedzającą południowo-wschodni Jemen. Jeszcze jeden Belg i dwóch Jemeńczyków odniosło rany.

Premier zapowiedział, że w końcu dojdzie do długo oczekiwanego spotkania z szefem CBA. Z Mariuszem Kamińskim Donald Tusk ma się spotkać do wtorku. A we wtorek można się spodziewać informacji o sytuacji w służbach specjalnych, a także nominacji w nich.

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie - zachęca sejmowa komisja "Przyjazne Państwo". W piątek ruszyła strona internetowa, na której można zgłaszać swoje propozycje.

Psy, żółwie, kanarki, czy świnki morskie - w dzień świętego Antoniego Meksykanie błogosławią swoich pupili. Wystrojone zwierzęta prowadzone są przed oblicze duchownego.

Powoli kończy się kilkugodzinny protest nauczycieli. Po Kancelarii Premiera i Ministerstwie Edukacji związkowcy dotarli do Sejmu. - Udowodniliśmy, że potrafimy walczyć o swoje - mówił po spotkaniu z minister edukacji Sławomir Broniarz z ZNP.

W piątkowych ulicznych protestach w Kenii zginęło kolejnych osiem osób, a opozycja zapowiada, że demonstracje zostaną "na jakiś czas" zawieszone. Przeciwnicy prezydenta przejdą do innych metod walki z rządem.

Mężczyzna, który oczyszczał kanał odpływowy do Wisły w pobliżu szpitala położniczego przy ul. Karowej w centrum Warszawy znalazł zwłoki. Już wiadomo, że to noworodek płci męskiej.