Najnowsze

Najnowsze

Andrzej Markowiak, były już wiceminister środowiska został w 1983 roku zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako TW "Doktor" - wynika z materiałów IPN. - To nieprawda i przykład, jak pseudohistorycy grają ludzkim życiem. Wystąpię o autolustrację - mówi portalowi tvn24.pl Markowiak, który w ubiegłym tygodniu podał się do dymisji.

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich w Serbii, szef unijnej dyplomacji Javier Solana wyraził nadzieję, że Serbia nadal będzie "podążać prounijnym kursem". Duże szanse na zwycięstwo ma skrajny nacjonalista Tomislav Nikolicia.

Były zastępca prokuratura generalnego stawił się w łódzkiej prokuraturze okręgowej. Jerzy Engelking ma zostać przesłuchany jako świadek w śledztwie ws. okoliczności śmierci byłej posłanki SLD Barbary Blidy.

Prokuratura Wojskowa w Poznaniu nie zamierza spełniać warunków stawianych przez jednego z podejrzanych, Olgierda C. w sprawie ostrzelania przez Polaków afgańskiej wioski Nangar Khel. Nie dojdzie więc do konfrontacji żołnierzy uczestniczących w akcji.

Teren Iranu znajdzie się pod dokładną obserwacją izraelskiej satelity TECSAR. To, co dzieje się na ziemi będzie można kontrolować nocą, a nawet w warunkach dużego zachmurzenia.

Dziewięć osób zginęło, a trzy zostały ranne na skutek eksplozji na terenie dwóch nielegalnych wytwórni fajerwerków w Chinach. To gorący okres dla producentów sztucznych ogni, bo zbliżają się obchody chińskiego Nowego Roku.

Mężczyzna, który w sobotę uciekł z prokuratury został w poniedziałek rano schwytany w pobliżu swojego domu - poinformowała TVN24 Irena Kornicz ze szczecińskiej policji.

- Jeżeli znalazły się pieniądze dla lekarzy, to powinny znaleźć się i dla nas - mówiła w TVN24 rzecznik OZZPiP Ewa Obuchowska w imieniu rozpoczynających dziś protest pielęgniarek. Strajk przybierze różne formy – od oflagowania się i założenia czarnych strojów, do odejścia od łóżek pacjentów.

Dwie osoby zginęły, a osiem jest rannych w wyniku dwóch wypadków na drodze krajowej nr 7 w okolicach Zielonki Pasłęckiej w Warmińsko-Mazurskim. W karambolach, do których doszło 200 m od siebie uczestniczyło 6 samochodów osobowych i 3 tiry.

Jeden brytyjski żołnierz NATO zginął, a pięciu zostało rannych na południu Afganistanu w eksplozji, do której doszło na trasie przejazdu patrolu Sojuszu - podano w poniedziałek w oficjalnym komunikacie.

Co najmniej 38 Hindusów zginęło, gdy autobus, którym jechali wypadł z górskiej drogi, rozbił się, dachował i w końcu wpadł do przepaści w zachodnich Indiach. Zabici i ranni to pielgrzymi.

Były lider SLD "chwycił za pióro". Poniedziałkowy "Dziennik" ujawnił, że Józef Oleksy pracuje nad książką. Nie będzie to jednak rozliczenie ze światem polskiej lewicy, a próba opisania świata przyszłości.

Z końcem kwietnia Kazimierz Marcinkiewicz niemal na pewno straci pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju - donosi "Dziennik". Zdaniem gazety misji nie przedłuży mu prezes NBP Sławomir Skrzypek. Sam Marcinkiewicz ma ponoć liczyć na przejęcie fotela premiera, gdy Donaldowi Tuskowi uda się zostać prezydentem.

W niedzielnych nalotach zginęło co najmniej dwóch Palestyńczyków. Ataki nie są jedynym problemem w Strefie Gazy. W piątek Izrael zablokował do niej dostawy paliwa. Jedyna elektrownia na tej pustynnej enklawie musiała przestać pracować. Od tego czasu w Gazie panują egipskie ciemności.

Naukowcy skupieni wokół Janusza Palikota usuwają się w cień działalności partyjnej, pisze "Rzeczpospolita". – Nie chcą być kojarzeni z jego kontrowersyjnymi pomysłami, wyjaśnia jeden z twórców lubelskiej PO.

"Niedopuszczalne jest tworzenie wokół Radia Maryja środowiska politycznego", oświadczył w rozmowie z "Dziennikiem" abp Tadeusz Gocłowski metropolita gdański, wieloletni współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Telewizja publiczna próbuje powiązać marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) z Ryszardem Krauzem i WSI, donosi "Gazeta Wyborcza" i dodaje, że realizację tego zadania powierzono "Misji specjalnej" pod redakcją Anity Gargas.

Z końcem kwietnia Kazimierz Marcinkiewicz niemal na pewno straci pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, twierdzi "Dziennik". Zdaniem tej gazety misji nie przedłuży mu prezes NBP Sławomir Skrzypek. "Dziennik" pisze także, że Marcinkiewicz liczy na przejęcie fotela premiera, gdy Donaldowi Tuskowi uda się zostać prezydentem.