Najnowsze

Najnowsze

Około godz. 6 wybuchł duży pożar w centrum Łodzi, na ul. Sienkiewicza, na odcinku między ulicami Nawrot a Roosevelta. Spaliła się dawna jednostka ratowniczo-gaśnicza sąsiadująca bezpośrednio z kamienicami. Ewakuowano 11 mieszkańców. Obecnie trwa dogaszanie i przeszukiwanie pogorzeliska.

W jednej z wałbrzyskich szkół 18-letnia uczennica przez kilka godzin siedziała na szkolnym korytarzu przypięta łańcuchem do kaloryfera. Protestowała przeciwko decyzji dyrekcji, która postanowiła wyrzucić dziewczynę ze szkoły. Po rozmowach z udziałem negocjatora i psychologa policyjnego i obietnicy dalszej nauki w szkole - dziewczyna rozpięła łańcuch.

Ankietowani przez TNS OBOP oceniają ministrów rządu Donalda Tuska. Z sondażu wynika, że w pierwszej kolejności premier powinien zmienić ministrów: zdrowia, edukacji i gospodarki. Badanie przeprowadzono na zlecenie "Dziennika".

W ciągu dwóch lat zostaną zaostrzone kryteria przyznawania stypendiów naukowych. Nie wystarczy już odpowiednia średnia ocen. By uzyskać stypendium konieczna będzie... aktywność naukowa - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Pragniesz kariery rockmana, ale brak ci na nią pomysłu? Kopiuj, kopiuj, kopiuj - tak jak zespół Rain, który wyróżnia się tym, że podrabia Beatlesów lepiej niż inni.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce odwołać ze stanowiska ambasadora w Argentynie, Zdzisława Ryna - donosi "Gazeta Wyborcza". Ryn jest popierany przez mieszkającego w Urugwaju sponsora Radia Maryja Jana Kobylańskiego.

- Nie ma na świecie narodów, których przeszłość ma same jasne strony. To dotyczy także nas, Polaków - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" prezydent Lech Kaczyński odnosząc się do pytania dotyczącego przypadków zbrodni na Żydach.

Ponad połowa respondentów deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej, co piąty to zwolennik PiS, a do Sejmu wszedłby jeszcze tylko Sojusz Lewicy Demokratycznej - to wyniki sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Rządowe strony znów w rękach hakerów. Po tym, jak we wtorek w nocy zhakowana została strona ministerstwa pracy, tym razem taki sam los spotkał siedem stron Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Niewykluczone, że za wtorkowym i piątkowym "atakiem" stoi najprawdopodobniej ta sama osoba.

Po roku od złożenia pozwu ma rozpocząć się sprawa, jaką poseł PiS Arkadiusz Mularczyk wytoczył znanemu prawnikowi Andrzejowi Zollowi. Według "Naszego Dziennika", to nazwisko pozwanego powodowało opieszałość wymiaru sprawiedliwości.

Warszawski bazar Różyckiego zostanie oddany spadkobiercom jego założyciela. Być może powstanie tu nowoczesne centrum handlowe - donosi piątkowe "Życie Warszawy".

- Zabytkowy neogotycki pałac, który należał do rodziny Radziwiłłów, a dziś jest częścią majątku NBP, został zamknięty, gdy na urlop przyjechał prezes Sławomir Skrzypek - pisze "Dziennik". Na co dzień obiekt zarabia na siebie wynajmem pokoi. Ale kiedy zawitał prezes, wstępu nie mieli nawet zwiedzający.

Zwycięzca wyborów parlamentarnych i już niedługo premier Włoch Silvio Berlusconi gości w swojej rezydencji ma Sardynii prezydenta Putina. Obaj przywódcy rozmawiają włosko-rosyjskiej współpracy energetycznej oraz stosunkach między Unią Europejską a Moskwą.

Wszystko wskazuje na to, że wybory do europarlamentu odbędą się w ramach istniejącej ordynacji. PO i PSL zakończyły w tej sprawie konsultacje - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

W ciągu dwóch lat zostaną zaostrzone kryteria przyznawania stypendiów naukowych. Nie wystarczy już odpowiednia średnia ocen; by uzyskać stypendium konieczna będzie aktywność naukowa - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Donald Tusk nie chce się kłócić ze swoim koalicjantem i dlatego ustępuje PSL-owi w kwestii zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. A raczej braku zmian, bo wybory do Europarlamentu odbędą się na starych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".

Czwartek, 17 kwietnia 21:00- Skrzywdzono nas i dlatego po porwaniu brata wpatrywaliśmy się w prokuratorów i policję. Wierzyliśmy im. I wtedy skrzywdzono nas jeszcze bardziej. Nie mogę uwierzyć, że byłam tak naiwna, by wierzyć bezgranicznie prowadzącemu śledztwo nadkomisarzowi Mindzie - mówiła w Magazynie "24 godziny" Danuta Olewnik-Cieplińska. I dodała: - Ten człowiek nas wykorzystał, oszukał.