Najnowsze

Najnowsze

Palestyński Hamas zaproponował Izraelowi 6-miesięczny rozejm w rejonie Strefy Gazy z możliwością rozszerzenia go na Zachodni Brzeg Jordanu. To druga z prób rozwiązania konfliktu bliskowschodniego, po izraelskiej propozycji złożonej Syrii.

Groźnie wyglądający wypadek w Dzierżoniowie - informują nasi internauci za pośrednictwem Kontaktu TVN24. Sportowy motocykl z dużą prędkością uderzył w Toyotę, która zajechała mu drogę. Na szczęście nikt nie zginął.

Do sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka wpłynął w czwartek list, którego autor oskarża funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji o nieprawidłowości w śledztwie w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika, informuje "Nasz Dziennik".

Rząd USA oskarżył Koreę Północną o udział w budowie tajnego reaktora nuklearnego w Syrii, który - zdaniem Waszyngtonu - "nie był przeznaczony do celów pokojowych". Reaktor, który miał produkować pluton, został zbombardowany i zniszczony przez lotnictwo izraelskie we wrześniu ub. roku.

Francuski prezydent Nicolas Sarkozy przyznał się w czwartek do popełnienia błędów podczas pierwszego roku swego urzędowania. Jednocześnie powiedział, że nie będzie ustawał z projektami reform mimo ich niskiej popularności i coraz cięższej sytuacji ekonomicznej nad Sekwaną.

Według unijnych norm, masło musi zawierać od 80 do 90 proc. tłuszczu mlecznego, informuje "Dziennik Polski". Tymczasem na naszym rynku dostępne są mieszaniny tłuszczów roślinnych i zwierzęcych, które sprzedaje się jako pełnowartościowe masło.

Światowej sławy reformator muzeów prof. Jack Lohman zabiera się za unowocześnienie polskich placówek muzealnych, informuje "Rzeczpospolita".

500 mln zł straty i konieczność uzyskania przynajmniej 200 mln zł państwowego kredytu - w takie tarapaty wpędzili Pocztę Polską związkowcy. Skutkiem mogą być zwolnienia pracowników, zapowiada "Puls Biznesu".

Ceny żywności wzrosną w tym roku o 15 proc., zapowiada "Gazeta Prawna". Teraz żywność stanowi 26 proc. w wydatkach przeciętnego Polaka.

Jeśli mamy zaległości wobec fiskusa, to 1 procent naszego podatku nie trafi do potrzebujących, alarmuje "Rzeczpospolita", nazywając zalecenia resortu finansów w tej sprawie "skandalicznymi".

Czwartek, 24 kwietnia 21:00- Boli mnie, że zarówno ze sprawy śmierci Olewnika jak i Blidy robi się widowisko polityczne. Pan jest tego przykładem, bo tylko czeka pan żeby dołożyć lewicy. Tu nie chodzi o wannę, tylko o ludzi, którzy poginęli- mówił w "Magazynie 24 godziny" TVN24 do Zbigniewa Wassermanna Kazimierz Kutz z PO. Poseł PiS odpowiadał: - Nieprawda, ale milczeć nie można.

Jarosław Kaczyński ostro upomniał swego zastępcę Zbigniewa Ziobro za podważanie jego decyzji - informuje "Rzeczpospolita". Podczas posiedzenia gremiów politycznych PiS były minister sprawiedliwości otrzymał od prezesa bardzo ostrą reprymendę. – To była publiczna chłosta i upokorzenie Ziobry – mówili nieoficjalnie gazecie politycy PiS.

Niemiecki wywiad szpiegował dziennikarzy. Inwigilację BND prowadził w związku z obserwacją afgańskiego ministra handlu i przemysłu Amina Farhanga - poinformował w tygodnik "Der Spiegel" w internetowym wydaniu. Agenci przeglądali m.in. elektroniczną korespondencję reporterki "Spiegla" Susanne Koelbl z afgańskim politykiem.

Kilkanaście tysięcy wiernych zgromadziła w czwartek w ośrodku kultu świętego Ojca Pio w San Giovanni Rotondo na południu Włoch msza z okazji wystawienia jego ciała ekshumowanego na początku marca. Mszę na placu przed bazyliką pod wezwaniem Ojca Pio odprawił prefekt watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Jose Saraiva Martins.

W najbliższy weekend Łódź stanie się światową stolicą filmu animowanego. W kinie Charlie odbędzie się bowiem 5. Międzynarodowy Festiwali Animacji ReAnimacja - w jego ramach, o statuetkę Złotego Ślimaka konkurować będą 74 produkcje z całego świata, a na festiwalowych dywanach pojawią się najważniejsze postaci światka ruchomych obrazów. Cały festiwal na bieżąco relacjonowany będzie przez portal tvn24.pl.

Alaskańska firma Tatitlek, wspierająca ludność rdzenną, wygrała kontrakt, opiewający na 319.2 mln dolarów. W myśl umowy ma zagwarantować U.S. Marines dużą liczbę tłumaczy, mogących wspierać amerykańskie oddziały na polu walki.

- Boli mnie, że zarówno ze sprawy śmierci Olewnika jak i Blidy robi się widowisko polityczne. Pan jest tego przykładem, bo tylko czeka pan żeby dołożyć lewicy. Tu nie chodzi o wannę, tylko o ludzi, którzy poginęli- mówił w "Magazynie 24 godziny" TVN24 do Zbigniewa Wassermanna Kazimierz Kutz z PO. Poseł PiS odpowiadał: - Nieprawda, ale milczeć nie można.

Resort sprawiedliwości chce, aby ofiara napadu, która w obronie koniecznej zabiła lub zraniła napastnika, mogła uniknąć procesu w sądzie. - To odstraszy potencjalnych przestępców - przekonywał w Magazynie "24 Godziny" Andrzej Czuma z PO. - Prawdziwi przestępcy po prostu szybciej pociągną za spust - ripostował Marian Filar.

Najprawdopodobniej w maju prezydenci Polski Lech Kaczyński i Litwy Valdas Adamkus polecą tego samego dnia do Gruzji - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta. Jeśli jednak sytuacja na Kaukazie zaostrzy się, do wizyty może dojść wcześniej.

Imieniem i nazwiskiem pierwszej damy Polski - prezydentowej Marii Kaczyńskiej - nazwano oficjalnie nową odmianę holenderskiego tulipana. Ceremonia odbyła się w czwartek w Ambasadzie Niderlandów w Warszawie.