Najnowsze

Najnowsze

Dziewięć osób zginęło, a 50 zostało rannych w niedzielę rano w katastrofie pociągu w centralnej Turcji. Liczba ofiar może być większa. Pociągiem najprawdopodobniej podróżowało ponad 400 pasażerów.

Centralna Komisja Wyborcza nie dopuściła byłego premiera Michaiła Kasjanowa do udziału w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji. Powód? - Przekroczył normę "nieważnych podpisów" - powiedział TVN24 Andrzej Zaucha, korespondent "Faktów".

Co najmniej dziesięć osób brutalnie zabito w niedzielę rano w kenijskim mieście Naivasha, które stało się kolejnym ogniskiem trwających od miesiąca w Kenii krwawych walk etnicznych.

Trwają oględziny wraku. Jego szczątki są przewożone do hangaru. Śledczy pracują i będą odtwarzać ostatnie chwile tragicznego lotu. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych bada czarną skrzynkę - ogłosił rzecznik bazy w Mirosławcu.

Egipt zgodził się na propozycję prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa ws. przejęcia kontroli na przejściu na egipskiej granicy ze Strefą Gazy przez proprezydenckie siły - podano w Ramalli.

Meksyk promuje swoją kuchnię w niecodzienny sposób. Mistrzowie gastronomii z całego kraju zjechali do Mexico City, żeby znaleźć się na gigantycznym grupowym zdjęciu i trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

Podczas spotkania z wiernymi na Anioł Pański w Watykanie papież Benedykt XVI modlił się za ofiary katastrofy polskiego samolotu wojskowego pod Mirosławcem, w której w środę zginęło 20 lotników.

- Wybory na wiosnę 2011 to dobry pomysł i to z dwóch powodów. Po pierwsze jesienią przejmujemy prezydencję w Unii, a po drugie projektujemy budżet na przyszły rok - powiedział w "Kawie na ławę" Jarosław Kalinowski z PSL.

- W kancelarii prezydenta powinny polecieć głowy - mówił Stefan Niesiołowski z PO, zarzucając BBN-owi, że nie poinformował prezydenta o katastrofie samolotu pod Mirosławcem. - To rząd i MON powinni się wstydzić, że przez godzinę nie mogli się skontaktować z głową państwa - odpowiedział Joachim Brudziński w magazynie "Kawa na ławę".

1500 interwencji związanych z usuwaniem skutków wichury, jaka przeszła nad krajem w nocy z soboty na niedzielę, odnotowali strażacy. Wichura spowodowała śmierć jednej osoby, pięć zostało rannych. Wiatr był też przyczyną utrudnień na kolei.

- Urzędnicy Kancelarii Prezydenta zachowali się skandalicznie. Zrobili z tej tragedii festiwal polityczny - powiedział w TVN24 przewodniczący klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Władze Edynburga chcą uhonorować pomnikiem niezwykłego niedźwiedzia - Wojtka, który pomagał aliantom w czasie II wojny światowej. Był on nieodłącznym towarzyszem Armii Polskiej na Środkowym Wschodzie i II Korpusu we Włoszech.

- Poszło nieźle - uważa adwokat Jakuba T. po wygłoszeniu mowy obrończej. Prawdopodobnie już jutro zapadnie wyrok w sprawie Polaka, oskarżonego jest o brutalny gwałt na Brytyjce. Proces prowadzony jest w Exeter - mieście, w którym doszło do przestępstwa.

- Wybory parlamentarne prawdopodobnie odbędą się pół roku wcześniej, tzn. na wiosnę, a nie jesienią 2011 roku - powiedział w "Poranku" TVN24 Jarosław Gowin z PO. Powodem wcześniejszych wyborów miałoby być objęcie przez Polskę prezydencji w Unii jesienią 2011 roku.

Filmy "Frozen River" i "Trouble the Water", oba traktujące o ludziach walczących z przeciwnościami losu, uznane zostały w sobotę za najlepsze - odpowiednio - w kategorii filmu fabularnego i dokumentalnego przez jurorów Sundance Film Festival, w Park City w stanie Utah.

Czy szef MSZ wie, że rząd Donalda Tuska nie przetrwa całej kadencji i dojdzie do przedterminowych wyborów? Zastanawiają się nad tym posłowie, którzy słuchali odpowiedzi Radosława Sikorskiego na ostatnim posiedzeniu sejmowej komisji do spraw Unii Europejskiej - pisze "Dziennik".

Charyzmatyczny czarnoskóry senator z Illinois Barack Obama odniósł w sobotę niespodziewanie wysokie zwycięstwo w prawyborach w Karolinie Południowej nad swoją główną rywalką do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Demokratycznej, senator ze stanu Nowy Jork Hillary Rodham Clinton.

Na nogach narty, w dłoniach pochodnie, a w głowach zamiar pobicia rekordu. Dwa tysiące narciarzy z całej Hiszpanii wzięło udział w niezwykłym spektaklu w kurorcie Mestalla.

Jeden z amerykańskich satelitów wywiadowczych już w lutym lub marcu może spaść na Ziemię. Powód? Wyczerpał źródła zasilania i wymknął się spod kontroli NASA.