Najnowsze

Najnowsze

Spółka paliwowa J&S Energy nie będzie musiała płacić prawie 0,5 miliarda złotych kary. Powód? Wicepremier Waldemar Pawlak uchylił decyzję, bo nakładając karę popełniono błędy formalne. W sprawie pojawia się jednak wiele wątpliwości - pisze „Rzeczpospolita", która dotarła do uzasadnienia decyzji wicepremiera Pawlaka.

Młodzi Niemcy będą mogli dowiedzieć się więcej o Powstaniu Warszawskim. A Polscy uczniowie o przesiedleniach Niemców po II wojnie światowej. Za trzy lata w szkołach prawdopodobnie pojawi się wspólny, polsko-niemiecki podręcznik historii, opracowany na wzór podręcznika francusko-niemieckiego - donosi "Gazeta Krakowska".

Narkotyki, które Grzegorz Wieczerzak miał podrzucić skłóconemu z nim prezesowi NFI, nigdy nie istniały, pisze "Newsweek" i sugeruje, że zatrzymanie byłego szefa PZU Życie mogło mieć związek z rozmowami Ministerstwa Skarbu z firmą Eureko.

2,5 tys. muzyków, trąbki, rofi, cymbały i gigantyczne bębny - w boliwijskim Oruro rozgrzewka przed kończącym karnawał dorocznym festiwalem orkiestr.

Prawie do północy trwały rozmowy rządowego zespołu do udrożnienia wschodniej granicy Polski - co ustalił - uczestnicy spotkania nie chcą zdradzić. Pierwsi mają się o tym dowiedzieć celnicy.

Co Pani robi w tym rządzie, może jest Pani jego błaznem? - Władysław Frasyniuk w Magazynie "24 godziny" nie żałował Julii Piterze ostrych słów. Minister denerwowała się: -Pan nie wie o czym Pan mówi! Mówić mieli o proteście celników - merytoryczną dyskusję zdominował jednak osobisty spór.

- Majestat śmierci został podeptany - komentował w Magazynie 24 Godziny trudności z komunikacją między ministerstwem obrony a BBN były premier Leszek Miller. Dodał, że trwająca dyskusja i szukanie winnych obchodzi jedynie wąską grupę specjalistów.

We wrocławskim szpitalu zmarł taksówkarz, który został pobity przez nieznanego sprawcę w okolicach Bolesławca (dolnośląskie). Do napadu doszło 5 stycznia. Policja ciągle szuka sprawcy.

Tragedia w Jordanii. 21 pasażerów turystycznego autobusu zginęło w wypadku. Samochód zderzył się z cysterną i spadł z wysokiego na 33 metry urwiska.

Punktualnie o godzinie 16:00 w niedzielę z podszczecińskiego lotniska w Goleniowie odleciało do Iraku 300 żołnierzy 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Tworzy ona trzon X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Z żołnierzami odleciał nowy dowódca zmiany gen. Andrzej Malinowski.

- Jeśli nasze żądania nie zostaną spełnione i prezydent nie rozpisze przedterminowych wyborów, to miliony ludzi wyjdą na ulice Rzymu by wziąć sprawy w swoje ręce - ostrzegł w niedzielę lider włoskiej opozycji i najpoważniejszy kandydat centroprawicy na premiera Silvio Berlusconi.

Policja poszukuje pięciu mieszkańców budynku, który zawalił się w niedzielę Rawalpindi w Pakistanie. Pod gruzami znaleziono już dwa ciała, osiem osób zostało rannych.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Bagienicach koło Mrągowa osobowy opel wjechał prosto pod szynobus. Kierowca zginął na miejscu. Pasażerom szynobusa nic się nie stało.

Książę Karol jest najstarszym następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii. Pobił rekord osiągając wiek 59 lat i 74 dni. Żaden inny monarcha przed nim nie musiał tak długo czekać na koronę - pisze tygodnik "Sunday Times".

- Krzysztof Bondaryk nie podjął żadnej decyzji w sprawie śledztwa dotyczącego interesów Zygmunta Solorza - twierdzi ABW. To reakcja na doniesienia "Newsweeka", który napisał, że wkrótce po tym, jak Bondaryk objął szefostwo ABW, od dużego śledztwa w sprawie interesów Zygmunta Solorza odsunięto jednego z oficerów Agencji.

- Nie przerwiemy protestu - grożą celnicy. - Zablokujemy stolicę - odpowiadają kierowcy tirów. A prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uspokaja, że władze nie dopuszczą do paraliżu komunikacyjnego. Ale napięcie pomiędzy stronami konfliktu ciągle rośnie. Wszyscy liczą na rząd i rozwiązanie problemu przed poniedziałkowym protestem. Rząd jednak milczy.

- "Katyń" to rozchodząca się w 15 różnych kierunkach papka, przed którą nie powinniśmy padać na kolana - mówił w TVN24 krytyk filmowy Wiesław Kot. - Nieprawda. To najlepszy polski film po 1989 roku, opowiedziany mądrze współczesnym językiem - ripostowała Karolina Korwin-Piotrwska.

Dziewięć osób zginęło, a 50 zostało rannych w niedzielę rano w katastrofie pociągu w centralnej Turcji. Liczba ofiar może być większa. Pociągiem najprawdopodobniej podróżowało ponad 400 pasażerów.