Najnowsze

Najnowsze

Z powodów technicznych wczoraj wieczorem przerwał pracę jedyny działający w ignalińskiej elektrowni atomowej reaktor. Zadziałał automatyczny system wyłączania. Nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska.

Amerykanie zwolnili dziewięciu przetrzymywanych przez nich w Iraku Irańczyków podejrzewanych o pomoc szyickim rebeliantom - poinformowało dowództwo armii. Dwóch z nich Amerykanie trzymali od stycznia, ale teraz "nie stanowią już oni zagrożenia dla bezpieczeństwa irackiego".

Legendarna przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi po raz pierwszy od lat opuściła areszt domowy i spotkała się z przedstawicielem rządzącej krajem junty wojskowej.

- Wybieram Muzeum Powstania Warszawskiego, a decyzję, co do mojego mandatu pozostawiam marszałkowi Komorowskiemu - powiedział poseł Jan Ołdakowski. Według marszałka Sejmu, nie może on łączyć obu funkcji. Ekspertyzy prawne sprzed dwóch lat mówią co innego.

Kwity na Radka Sikorskiego pojawiły się, gdy był jeszcze ministrem obrony narodowej. Donald Tusk zobaczy je dopiero, gdy zostanie zaprzysiężony na premiera do tego czasu musi zaufać prezydentowi - powiedział w RMF koordynator służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Sam Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawia się w aneksie do raportu WSI.

Benazir Bhutto, była premier i szefowa opozycyjnej Pakistańskiej Partii Ludowej, próbowała sforsować samochodem policyjną blokadę, jaką wokół jej domu zorganizowały władze w Islamabadzie. Nie udało się.

Wbrew wcześniejszym obawom, strajk generalny we Włoszech nie sparaliżował kraju. Akcja protestacyjna radykalnych związków zawodowych spowodowała jedynie utrudnienia. Najbardziej cierpią podróżni.

Radosław Sikorski jest przekonany, że jego nazwisko pojawi się w aneksie do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Dokument jest już u prezydenta, który sprzeciwia się kandydaturze byłego szefa obrony na ministra spraw zagranicznych - informuje RMF FM.

- Na nas spoczywa cała odpowiedzialność przed partnerami ze strefy Schengen. Nasi ukraińscy przyjaciele muszą to zrozumieć - tak szef MSWiA Władysław Stasiak usprawiedliwiał obostrzenia przepisów granicznych na wschodniej granicy w związku ze wstąpieniem Polski do strefy Schengen.

Inwazja azjatyckich biedronek na Wielką Brytanię. Azjatki, nazywane arlekinami, pożerają miejscowe insekty, niszczą zasłony i dywany oraz zjadają swoje brytyjskie koleżanki.

Mimo wejścia Polski i Słowacji do strefy Schengen, nasza wspólna granica w Tatrach pozostanie zamknięta - informuje "Gazeta Wyborcza". Słowacy boją się bowiem, że polscy turyści zadepczą ich Tatrzański Park Narodowy.

- Po desygnacji na premiera, Donaldowi Tuskowi przysługiwać będzie ochrona BOR i służbowy samochód. Będzie miał też do dyspozycji gabinet w Kancelarii Premiera - zapewnia rzecznik ustępującego rządu Jan Dziedziczak. Prezydent desygnuje Tuska o godz. 15.

- W okresie, w którym urzędował minister Ziobro, przybyło przestępczości najpoważniejszej, czyli na przykład zabójstw i gwałtów - przekonuje kandydat na ministra Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski i zapawnia, że posprząta po swoim poprzedniku. W wywiadzie dla dziennika "Polska" zapowiada m.in. rozdział stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Kazimierz Kutz, mimo że wyraził poparcie dla kandydatury Zbigniewa Romaszewskiego stwierdził, iż jest przeciwny przyznawaniu stanowisk za zasługi. Ostro zareagował kandydat PiS na wicemarszałka Senatu: - Przepraszam, kogo lepszego niż ja ma PiS na to stanowisko? Z moim doświadczeniem i latami pracy?

Krytyka irackiej polityki amerykańskiego prezydenta jest "wielce niesprawiedliwa" - tak przynajmniej uważa ojciec obecnego rezydenta Białego Domu George Herbert Bush. Senior rodu ma za złe opinii publicznej, że zapomniała o brutalności reżimu Saddama Husajna.

Amerykański Senat zatwierdził prezydencką nominację Michaela Mukasey'a na nowego prokuratora generalnego. Wcześniej kandydat wzbudził zdumienie części senatorów swoim stosunkiem do tortur.

Nowy rząd prawdopodobnie straci kontrolę nad Fundacją "Pomoc Polakom na Wschodzie". Taką zmianę statutu przeforsowała ustępująca szefowa MSZ Anna Fotyga - informuje "Gazeta Wyborcza".

Antoni Macierewicz będzie rekomendowany przez PiS do sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS chce też, by objął jej przewodnictwo - dowiaduje się RMF FM.