Najnowsze

Najnowsze

Pacjent przygotowany do operacji serca w klinice w miejscowości Bad Berka (Turyngia) spadł ze stołu operacyjnego i zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych. Lekarze natychmiast podnieśli 68-latka z podłogi, położyli z powrotem na stole i zgodnie z planem zoperowali mu serce.

Śledczy analizują dane z czarnej skrzynki samolotu CASA, który rozbił się w Mirosławcu - oświadczył podpułkownik Zbigniew Drozdowski na wspólnej konferencji z Bogdanem Klichem. MON poinformował, że pierwszy protokół ze śledztwa w sprawie ubiegłotygodniowej katastrofy poznamy za dwa-trzy miesiące.

17-letni Bartek poczuł się źle podczas lekcji - nie mógł złapać oddechu, stracił czucie w nogach, upadł. Kiedy do szkoły przyjechała karetka, anestezjolog orzekł, że chłopak histeryzuje z powodu zawodu miłosnego. Wychowawca Bartka sam postanowił zawieźć go do szpitala. Na szczęście...

Każdego dnia otrzymywał dziesiątki zaproszeń z całego świata, wybrał jednak wizytę w niewielkim Bolano. Podróż do położonego u podnóża włoskich Alp miasteczka okazała się ostatnią w jego życiu. Razem z Ryszardem Kapuścińskim we Włoszech byli dziennikarze "Superwizjera".

Opozycja ostro skrytykowała rząd ws. celników. - Rząd sprzeciwił się podwyżkom dla celników, kiedy był uchwalany budżet. Dlatego obecne wypowiedzi ministrów w tej sprawie to obłuda - stwierdził Wojciech Olejniczak (SLD). - W kraju źle się dzieje. A PO wykazuje niebywałą wręcz bezradność wobec problemów na granicy - ocenił Jarosław Kaczyński (PiS).

Uzbrojona grupa islamskich terrorystów wzięła jako zakładników ponad 200 dzieci w jednej ze szkół na północnym zachodzie Pakistanu. Budynek otoczyła policja. Po kilku godzinach nerwowych rokowań napastnicy wypuścili dzieci i poddali się.

Sztuczne ognie, płonące świece i powiewające dumnie na wietrze narodowe flagi - wszystko na cześć najwybitniejszego kubańskiego poety Jose Marti'ego. Kubańczycy obchodzą 155 rocznicę urodzin swojego bohatera, którego Fidel Castro namaścił na duchowego lidera niepodległościowego zrywu Kuby.

Proszę celników o odrobinę zaufania. Jestem osobistym gwarantem poniedziałkowych ustaleń, w tym podwyżek płac. Nie ma już czasu, musimy wspólnie rozwiązać obecny kryzys - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z szefami służby celnej. Jaka jest reakcja celników, na razie nie wiadomo.

W prezydenckim samolocie zostanie zainstalowany telefon satelitarny - informuje TOK FM. Ma to wyeliminować takie sytuacje, jak w przypadku katastrofy CASY, kiedy głowa państwa została poinformowana o tragedii zbyt późno.

Striptiz radnego, strajk okupacyjny na sali obrad, gafy, absurdalne pomysły, gigantyczne pensje i kosztowne podróże po całym świecie - tak poniedziałkowa "La Repubblica" podsumowuje prace Zgromadzenia Samorządowego Sycylii.

Transportowcy do wtorku odłożyli decyzję o zablokowaniu Warszawy, ale utrudniali ruch w Przemyślu. Wicepremier Grzegorz Schetyna obiecał, że w ciągu 2-3 dni znikną kolejki na wschodniej granicy. Do odprawy tirów zostanie oddelegowanych kilkuset strażników granicznych.

W porannych godzinach szczytu, około godz. 6.40 na ul. Jana Pawła II w Poznaniu dwa rozpędzone auta wpadły w poślizg i wjechały na torowisko tramwajowe. Trzeba było je ściągać dźwigami, co sfilmował nasz internauta.

Czekali do godz. 12, bo były sygnały, że ruch na przejście granicznym będzie udrożniony - ale na próżno. Kierowcy oczekujący na odprawę przed przejściem granicznym z Ukrainą w Dorohusku ponownie zablokowali drogę do granicy. Obecnie w kolejce przed Dorohuskiem czeka około 1500 ciężarówek.

Przed ważnymi dla Partii Republikańskiej wtorkowymi prawyborami prezydenckimi na Florydzie John McCain minimalnie wyprzedza w sondażach swojego najgroźniejszego przeciwnika Mitta Romney'a.

17 lotników, którzy zginęli w katastrofie samolotu CASA mianował na wyższy stopień wojskowy minister obrony narodowej Bogdan Klich. W przypadku trzech pozostałych szef MON skierował odpowiednie wnioski do prezydenta.

O prawie 34 miliony złotych bogatszy jest najbogatszy poseł Mirosław Koźlakiewicz od najbiedniejszego parlamentarzysty Łukasza Tuska. Najdroższy dom posiada Radosław Sikorski, a najtańszym autem jeździ Ludwik Dorn. „Duży Format” zlustrował oświadczenia majątkowe posłów.

Zdaniem francuskiej minister finansów Christine Lagarde, makler Jerome Kerviel, posądzany o nielegalne operowanie funduszami banku Societe Generale (SocGen), nie miał wspólników i działał sam.

- BBN ubolewa, że doszło do wyścigu ws. bilingów. Nie chcemy brać w tym udziału - powiedziała rzecznik BBN Patrycja Hryniewicz. Zdementowała jednocześnie informacje Radia RMF FM, że o godz. 12 BBN opublikuje swoje bilingi ze środowego wieczora, kiedy katastrofie uległ wojskowy samolot CASA. Miała być to odpowiedź na spisy połączeń ujawnione w niedzielę przez resort obrony.

Kłótnia o bilingi nie powinna mieć miejsca. Należy poprzestać tylko na tym, że Lech Kaczyński nie został skutecznie poinformowany o katastrofie samolotu CASA, a nie wytykać, która ze stron: rządowa, czy prezydencka zawiniła - ocenił w TVN24 poseł PiS Paweł Kowal.

Rosja dostarczyła ostatnią partię paliwa jądrowego, przeznaczonego dla budowanej przez Rosjan irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze - podano w poniedziałek Teheranie i Moskwie.