Najnowsze

Najnowsze

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że to kłopoty rodzinne mogły być przyczyną desperackiego kroku funkcjonariusza policji, który w czwartek wieczorem postrzelił własną córkę, a potem sam popełnił samobójstwo. 13-latka zmarła w piątek w warszawskim szpitalu.

Trzy osoby, podejrzane o handel ludźmi zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego - poinformował rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak. Są to członkowie międzynarodowej grupy przestępczej.

- Al-Kaida planuje zamachy w Niemczech - ostrzegł w piątek na łamach "Die Welt" zastępca szefa niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) Bernhard Falk. Według niego Niemcy "awansowały" w hierarchii celów terrorystów po zaangażowaniu się Bundeswehry w Afganistanie.

- Trudno, żeby nasza pierwsza rozmowa przyniosła efekty. Ustaleń jeszcze nie ma, ale dobrze ze wymieniliśmy uwagi - powiedział po spotkaniu z Wiktorem Zubkowem polski premier. Tusk dodał, że nie ma zgody m.in. w kwestiach gazowych, w tym Gazociągu Północnego.

Fakt, że Rosjanie mogą po tylu latach mówić, iż to nie oni odpowiadają za Katyń, to powrót do stalinizmu - mówił w TVN24 eurodeputowany Bronisław Geremek. Były szef MSZ chciałby, aby to premier Tusk powiedział, co Polacy sądzą o tej zbrodni.

Była premier Pakistanu Benazir Bhutto nie zginęła od kul - informuje brytyjski Scotland Yard, który pomaga władzom w Islamabadzie w wyjaśnieniu sprawy zabójstwa przywódczyni opozycji w grudniu 2007 roku.

Prawo i Sprawiedliwość nie może pogodzić się z wyborem Jana Widackiego z LiD do komisji śledczej ds. nacisków. - To rechot historii, że to Jan Widacki ma badać niejasności w prokuraturze, kiedy sam jest przez nią oskarżany - mówiła Anna Sikora z PiS.

Aleksander Kwaśniewski oficjalnie ogłosił odejście od bieżącej polityki. - Ile mogłem pomóc, tyle pomogłem. Mam nadzieję, że nie zaszkodziłem - stwierdził były prezydent w rozmowie z "Dziennikiem".

- Wizyta premiera Tuska w Moskwie wpisuje się w nieprzemyślaną politykę rządu na arenie międzynarodowej - mówił w radiowych "Sygnałach Dnia" Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera w działaniach polskiej dyplomacji brakuje jednoznacznej postawy w sprawach strategicznych.

Każdy ma swój ulubiony zespół, nawet prezydent Rosji. Władimir Putin najchętniej słucha zespołu LUBE. Grupa, poruszająca się w konwencji popowo - rockowej, ma w Rosji status niemal kultowej.

Lost in Szczecin. Tak nazywa się najlepszy film o Szczecinie zrobiony telefonem komórkowym. Konkurs po nazwą "Mały Wielki Film o Szczecinie" zorganizowało kino Pionier i prezydent miasta Piotr Krzystek. Zwycięzcą został Aleksander Gołda.

Częściowo tajne posiedzenie Sejmu w sprawie podsłuchów ABW - to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - "znakomity PR-owsko" pomysł. W ten sposób Platforma chce uniknąć pokazania, że nie ma żadnych dowodów na nielegalne działania poprzedniego rządu - mówił premier w Polskim Radiu.

Po wycofaniu się Mitta Romney'a na amerykańskiej prawicy w wyścigu o prezydencką nominację liczy się już tylko John McCain. Mimo niemal pewnego zwycięstwa zaapelował do wyborców swojego byłego rywala, by w następnych stanowych prawyborach poparli właśnie jego.

Prawie dwie trzecie ankietowanych Polaków pozytywnie ocenia decyzję Donalda Tuska o wyjeździe do Moskwy właśnie teraz. Ponad połowa uważa, że za rządów PO stosunki polsko-rosyjskie są lepsze niż za czasów premiera Jarosława Kaczyńskiego - to wyniki sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Premier Autonomii Palestyńskiej Salam Fajed wątpi by w tym roku doszło do zawarcia porozumienia izraelsko-palestyńskiego. Podczas styczniowej wizyty na Bliskim Wschodzie zapowiadał je amerykański prezydent George W. Bush.

11-miesięczy Kyson został znaleziony w błocie 150 metrów od miejsca, gdzie kiedyś stał jego dom, zmieciony z powierzchni ziemi przez tornado, jakie przeszło w czwartek przez stan Tennessee w USA. Chłopczyk jest cały i zdrowy.

"Znów za rok matura..." - takie piosenki nie przestraszą już naszej młodzieży. Dlaczego? Bo dziś matura to nic trudnego. A jeśli uczeń nie ma pomysłu - maturę może sobie kupić już za 30 zł. Potem tylko wykuć tekst na pamięć i można iść na egzamin.

Moda uliczna potrafi być zaskakująca. W miastach Wielkiej Brytanii pojawili się młodzi ludzie w kapturach zakrywających nie tylko głowę, ale i twarz. Wielu obawia się, że kaptury staną się hitem wśród przestępców.

Ożywił się ekwadorski wulkan Tungurahua. Z krateru buchają płomienie i chmury trujących popiołów. Na razie nie ma żadnych doniesień o ofiarach. Władze ewakuowały setki mieszkańców z okolicznych wiosek.

Filatelistyczno-numizmatyczny dom aukcyjny Ulrich Felzmann Briefmarken Auktionen w Duesseldorfie wystawił na sprzedaż ponad sto polskich pamiątek z okresu powstania Warszawskiego. Wśród nich znajdują się listy, koperty i znaczki z powstańczej poczty polowej. Ich cena wywoławcza to 190 tys. euro. Zdaniem prawników, rząd polski powinien odzyskać te pamiątki, nie zaś je odkupywać - pisze "nasz Dziennik".