Najnowsze

Najnowsze

Ewa Kierzkowska - jedyna posłanka w Klubie Parlamentarnym PSL nie błyszczy na konferencjach prasowych ani w telewizji, ale jest jedną z najważniejszych osób w Stronnictwie - informuje "Rzeczpospolita".

- Widać, że w Exeter emocje górowały nad intelektem - skomentował prawnik i senator Krzysztof Piesiewicz o przebiegu procesu Jakuba T., którego wczoraj brytyjski sąd skazał na podwójne dożywocie za gwałt i pobicie 48-letniej Angielki.

- Byłem zmuszony zmienić przylot w związku z chorobą mojej matki - tłumaczy w TVN24 Piotr Misztal, który we wtorek miał przylecieć do Polski. Poszukiwany listem gończym były poseł Samoobrony zapewnia, że wróci do kraju "w jak najbliższym czasie". - Liczę, że będzie to początek lutego - dodaje

Nie pomogły blokady drogi, metalowe barierki i pościg radiowozami - australijskim policjantom nie udało się złapać dzikiej krowy, która wybiegła na autostradę. Po ponad godzinnej gonitwie - bez rezultatów, zdecydowano się zastrzelić zwierzę.

Sąd w Exeter skazał Polaka Jakuba T. na podwójne dożywocie, z możliwością ubiegania się o warunkowe, przedterminowe zwolnienie za 8 lat. Wcześniej ława przysięgłych, w głosowaniu 11 do 1, uznała go winnym brutalnego gwałtu i pobicia Brytyjki. Obrona zapowiada dalszą walkę. Chce wykazać błędy proceduralne procesu.

Politycy PO uczą się występować w mediach. Partyjne kursy obejmą też dokształcanie parlamentarzystów w zakresie ekonomii i prawa, donosi "Rzeczpospolita".

Takich śnieżyc nie było w Chinach od ponad 50 lat. Spowodowały one komunikacyjny chaos, przerwy w dostawach prądu i uniemożliwiły życie ponad 33 milionów ludzi, o stratach materialnych nie wspominając.

-Kierowcy czują się skrzywdzeni, celnicy nie mają dla nich szacunku – powiedział w TVN24 Bolesław Milewski ze Związku Pracodawców Transportu. Gabinet Donalda Tuska we wtorek zajmie się nowelizacją ustawy o Służbie Cywilnej.

Wezwany z Brukseli w trybie pilnym do Warszawy szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski spotkał się z prezydentem w poniedziałek wieczorem Lechem Kaczyńskim. Sikorski musiał opuścić szczyt w Brukseli przed swoim wystąpieniem, by stawić się w Pałacu Prezydenckim.

- Źle się stało, że prezydent musiał wzywać ministra spraw zagranicznych na rozmowę - powiedział w "Sygnałach Dnia" poseł PiS Antoni Macierewicz. Podkreślił, że minister sam powinien wcześniej skonsultować się z prezydentem w sytuacji, gdy rozstrzyga się przyszłość Polski na wiele lat.

Już w przyszłym tygodniu obywatelski projekt ustawy zakazujący używania toreb foliowych w sklepach może zostać zarejestrowany w Sejmie. To pierwszy krok na drodze do wprowadzenia zakazu - pisze "Życie Warszawy".

Jeden z prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko kardiochirurgowi Mirosławowi G. pojedzie do Berlina przesłuchać prof. Rolanda Hetzera, dowiedziało się "Życie Warszawy". Śledczy chcą zadać mu pytania dotyczące sporządzonej wcześniej opinii.

George Bush w dorocznym orędziu o stanie państwa ostrzegł przed przedwczesnym wycofaniem amerykańskich wojsk z Iraku i mówił o słabnącym wzroście gospodarczym USA. W przemowie, której słuchali członkowie obu izb Kongresu oraz miliony Amerykanów nie znalazły się żadne odkrywcze idee - twierdzą komentatorzy.

Co najmniej 25 osób zginęło, gdy na na górskiej, pokrytej lodem drodze autobus wpadł w poślizg i runął do 40-metrowego wąwozu. Kolejnych 13 osób zostało rannych. Do wypadku doszło w południowych Chinach.

Rzecznik Praw Obywatelskich będzie sprawdzał, do kogo i jakie e-maile wysyłają jego pracownicy. Już polecił wprowadzenie stosownych zapisów do regulaminu pracy w swoim biurze - informuje "Życie Warszawy".

W Polsce pogoda nas nie rozpieszcza. Na zmianę śnieg z deszczem i silny wiatr. Dla tych, którzy mają ochotę i pieniądze proponujemy wycieczkę do Chile, a konkretnie do kurortu San Alfonso del Mar, gdzie znajduje się największy na świecie basen.

"To fałszywa teza, że reforma finansów publicznych ma polegać na zabieraniu najgorzej sytuowanym grupom. Zdrowe finanse publiczne są korzystne głównie dla ludzi bez pracy, bo gwarantują stabilny wzrost gospodarczy, z którego korzystają wszyscy", mówi b. minister finansów, b. prezes NBP prof. Leszek Balcerowicz w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Politycy Platformy Obywatelskiej uczą się występować w mediach. Będą się też dokształcać z ekonomii i prawa, informuje "Rzeczpospolita".

Jedna osoba zginęła w pożarze kamienicy w Łodzi. Ogień zauważono około 21. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nielegalnie podłączony piecyk elektryczny. Policja bada sprawę.

Z braku pieniędzy od czterech lat rządowa agencja wyprzedawała rezerwy żywności zgromadzone na wypadek klęsk. I wyprzedała je niemal do zera, twierdzi "Gazeta Wyborcza".