Najnowsze

Najnowsze

Czesi wolą prezydenta Rosji Władimira Putina od amerykańskiego George'a W. Busha, lecz obu tych polityków dystansuje niemiecka kanclerz Angela Merkel - wynika z ankiety ośrodka badań opinii publicznej STEM.

Chciał tanio załatwić sobie pałac, stanie przed sądem. Mirosław B., były dyrektor departamentu w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie został zatrzymany przez CBA podczas próby przekazania łapówki.

Centralny Zarząd Służby Więziennej zadecydował o wszczęciu trzech postępowań dyscyplinarnych, przeciwko dyrektorowi aresztu śledczego w Krakowie, dyrektorowi szpitala przy tym areszcie i kierownikowi ambulatorium, w związku ze śmiercią obywatela Rumunii Claudiu Crulica.

Władze Chin spotkają się w najbliższych dniach z przedstawicielem przywódcy Tybetańczyków Dalajlamy XIV - podała w piątek agencja Xinhua. Jednak specjaliści przestrzegają, że to tylko próba poprawy wizerunku po krwawych represjach w Tybecie.

Chory na mukowiscydozę roczny Jaś nie trafi na razie do matki. Prokuratura wystąpiła o wstrzymanie wykonania decyzji Sądu Rejonowego w Lublinie, który przyznawał Białorusince prawo do opieki nad synem.

- Barbara Blida została pomówiona, a jej wizerunek sponiewierany. Zbigniew Ziobro wielokrotnie kłamał w sprawie działań wobec byłej posłanki - stwierdził szef SLD Wojciech Olejniczak. I dodał: - Winni tej śmierci powinni ponieść konsekwencje.

W "Kropce nad I" dwukrotnie zaręczył Zbigniewa Ziobrę z Patrycją Kotecką, teraz taki pewny nie jest. - Proszę pytać Zbyszka, tak odebrałem jego wypowiedzi. A związek dziennikarza i polityka to żadna afera - mówił w TVN24 Jacek Kurski.

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miała zatrzymana przez policję lekarka, która przyjmowała pacjentów w przychodni w Wołowie (Dolnośląskie).

Polisz jor inglisz - mówi podstawowa zasada polskich emigrantów na Wyspach. I choć pewnie nie wszyscy nasi rodacy płynnie mówią językiem Szekspira, to jednak próby tamtejszej ludności z językiem polskim, wypadają znacznie gorzej. Świadczy o tym zdjęcie, które otrzymaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Władze Izraela odrzuciły w piątek propozycję radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas dotyczącą ogłoszenia półrocznego rozejmu w rejonie Strefy Gazy.

Co najmniej 4 osoby zginęły a 30 zostało rannych w wyniku eksplozji bomby w piątek nad ranem w mieście Mardan w północno-zachodnim Pakistanie.

Bociany doleciały już na Mazury - donoszą internauci. To niechybny znak nadejścia wiosny, ale inny z naszych czytelników zauważył ciekawsze zjawisko. - Co tam bociany! Dudki są w Łomży - napisał i przesłał nam zdjęcia ptaszków z czubkami na głowach.

Unia Europejska uważa Tybet za część Chin - oświadczył w piątek przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso po spotkaniu w Pekinie z chińskim premierem Wen Jiabao.

Koniec sporów PO i PiS o sejmową speckomisję? Platforma zgodzi się na powiększenie jej składu, pod warunkiem, że PiS nie będzie ponowie wysuwać kandydatury Antoniego Macierewicza.

W czwartek sejmowa speckomisja ustaliła, że za czasów poprzedniej ekipy rządzącej kursy na oficerów służb specjalnych trwały zaledwie 17 godzin, a nie jak podawano wcześniej 17 dni - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

- Przyjmę panów, bo to oni występują o spotkanie, ale prawo do inicjatywy ustawodawczej mają posłowie, a nie biznes. Trzeba więc pozyskać posłów, którzy by chcieli mieć podobny punkt widzenia - tak marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odpowiedział na propozycję spotkania z prezesami TVN, TVP i Polsatu, którzy chcą utrzymania abonamentu rtv.

Chlapnął czy powiedział specjalnie? Jeśli tak, dlaczego? - nie milkną domysły na temat rewelacji Jacka Kurskiego o zaręczynach Zbigniewa Ziobro z Patrycję Kotecką. Według "Gazety Wyborczej", miało to przykryć krakowski spór o przywództwo, który Ziobro przegrywa.

"Syzyfowe prace" i "Kamienie na szaniec" okazały się pechowe dla gimnazjalistów z Pomorza i Małopolski. Na egzaminie mieli napisać charakterystykę bohaterów tych lektur. Problem w tym, że na lekcjach ich nie omawiali.

Czy ktoś tuszował okoliczności śmierci b. posłanki SLD? - Barbara Blida nie żyje, oficjalna wersja: popełniła samobójstwo - świadkiem takiej rozmowy funkcjonariuszy ABW pół godziny po tragedii był informator "Polski". A "Uwaga" dotarła do tajnego raportu biegłych, którzy badali akcję ABW.