Najnowsze

Najnowsze

"Co najmniej do czwartku" pozostanie w areszcie domowym nieformalna przywódczyni pakistańskiej opozycji Benazir Bhutto. Pod "opiekę" wojskowych władz trafił też inny lider opozycji, była gwiazda krykieta Imran Khan. Tymczasem w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji prezydent Pervez Musharraf mówi stanowczo: - Nie jestem dyktatorem!

Kosztowały 4 tys. euro i były... niewidzialne, a dokładniej - wirtualne. Holenderska policja zatrzymała pierwszego w swojej historii złodzieja "wirtualiów", który podkradał użytkownikom pewnego serwisu internetowego nieistniejące meble.

Gen. Franciszek Gągor nie będzie nowym szefem Komitetu Wojskowego NATO. Przedstawiciele państw Sojuszu wybrali na to stanowisko Włocha, admirała Giampaolo Paoliego. - Przegraliśmy, ale się nie obrażamy - komentuje ambasador przy NATO Bogusław Winid.

Policjanci z Krapkowic na Opolszczyźnie zatrzymali dwóch pedofili, którzy wykorzystywali seksualnie nieletnią dziewczynkę. Cały proceder odbywał się w obecności matki i za jej zgodą.

- W odpowiedzi na budowę w Europie systemu obrony przeciwrakietowej Rosja może przekazać na Białoruś operacyjno-taktyczne kompleksy rakietowe Iskander - poinformował generał Władimir Zaricki, dowódca wojsk rakietowych i artylerii rosyjskich sił zbrojnych.

Bogdan Klich, który od piątku ma być szefem MON, jeszcze w czwartek spotka się z urzędującym jeszcze szefem tego resortu. - Chcę mu przekazać informacje istotne z punktu widzenia MON - zapowiada Szczygło.

Były łzy wzruszenia i okrzyki radości - po ponad 50 latach rozdzielone rodziny z Południowej i Północnej Korei mogły znów się zobaczyć. Choć oznak szczęścia nie było końca, radość nie trwała długo, bo po kilku minutach rodziny znów zniknęły ze szklanego ekranu.

Sejm prawie jednogłośnie wybrał 16 członków Trybunału Stanu i dwóch zastępców jego przewodniczącego. Przeszła także kontrowersyjna kandydatura rekomendowanego przez LiD Jacka Majchrowskiego. Posłowie mają teraz zadecydować o ilości członków speckomisji. Trwa spór, bo koalicja chce by było ich pięciu, PiS wolałby siedmiu.

- Rezygnuję z ubiegania się o funkcję szefa komisji spraw zagranicznych, ponieważ moja kandydatura wywołuje dużo kontrowersji w PiS - oświadczył Paweł Zalewski, na konferencji prasowej w Sejmie. Kandydatem PO ma być poseł Krzysztof Lisek.

- Jestem upoważniona do oświadczenia w imieniu rządu, że stan wyjątkowy zostanie zniesiony 16 listopada na terenie całego kraju - zapowiedziała przewodnicząca gruzińskiego parlamentu Nino Burdżanadze. Kilka dni wcześniej Tbilisi zgodziło się na przedterminowe wybory prezydenckie.

Wrześniowa masakra na bagdadzkim placu Nisur, gdy najemnicy z amerykańskiej firmy Blackwater zastrzelili 17 Irakijczyków, wstrząsnęła zachodnią opinią publiczną, a rząd w Bagdadzie wprawiła w nieobserwowaną do tej pory irytację. Najnowsze przecieki z dochodzenia FBI, do których dotarł "New York Times", pokazują, że tylko troje z zabitych cywili mogło stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa najemników.

Skarby egipskiego faraona znów w Wielkiej Brytanii. Po 35 latach od poprzedniej wystawy Brytyjczycy znów mogą podziwiać grobowe majętności "żywego obrazu Amona". Jednymi z pierwszych gości był książę Karol ze swoją żoną Camillą.

Po południu Donald Tusk przedstawi prezydentowi skład swojego rządu. Premier-elekt mówi twardo: żadnych zmian nie będzie. "Rzeczpospolita" zbadała już, czego oczekują od jego gabinetu Polacy. Ankietowani Polacy odpowiedzieli - ma równie konsekwentnie rozwiązywać problemy bezrobocia i ochrony zdrowia.

W Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, miała się dziś rano rozpocząć międzynarodowa konferencja na temat klęsk żywiołowych w Azji Środkowej. Zagraniczni goście, m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, musieli jednak zmienić miejsce i czas jej rozpoczęcia, po tym jak przed budynkiem konferencyjnym wybuchła bomba. Jedna osoba nie żyje.

Monumentalny kościół i równie imponujące muzeum. Przy Świątyni Opatrzności Bożej mają powstać instalacje na wzór Muzeum Powstania Warszawskiego - informuje "Życie Warszawy". Tymczasem budowa stanęła z powodu braku funduszy.

W polityce nic nie jest za darmo. Propozycja, by Paweł Zalewski szefował sejmowej komisji spraw zagranicznych to intryga ze strony PO - uważa Tadeusz Cymański z PiS.