Najnowsze

Najnowsze

Przez zbyt bogatą Warszawę Mazowsze może stracić unijne fundusze. Dlatego rząd rozpoczyna pracę nad wydzieleniem osobnego, stołecznego województwa - zapowiada "Życie Warszawy".

Wystąpili podczas tegorocznej edycji Jazz Jamboree i podbili serca polskiej publiczności. Andaluzyjski zespół Chambao sprawił, że zebrani w warszawskiej Sali Kongresowej przenieśli się myślami na drugi koniec Europy. Jak oni to robią - opowiada w rozmowie z Martą Tuką, specjalnie dla tvn24.pl wokalistka Maria del Mar.

Maciej Florek, zwany przez kolegów i fanów "Glebą" zwyciężył w pierwszej edycji rozrywkowego programu TVN "You can dance". Po 13 odcinkach wytańczył wreszcie upragnioną nagrodę - stypendium taneczne na Broadway'u i 100 tysięcy złotych.

Człowieku Śniegu powraca. Na jego ślad trafili amerykańscy himalaiści, którzy z jednej ze swoich wypraw przywieźli niezwykłą pamiątkę - odcisk wielkiej stopy.

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza. Jerzego P. aresztowano miesiąc temu. W mieszkaniu agenta znaleziono rzeczy i dokumenty będące dowodami w sprawie o porwanie, którą prowadził jeszcze jako funkcjonariusz policji - pisze "Newsweek".

W przeddzień Barbórki – tradycyjnego święta górników, na Śląsk przyjedzie premier Donald Tusk. Szef rządu odwiedzi kopalnię "Bobrek-Centrum" w Bytomiu, zjedzie na dół, aby zobaczyć pracę górników przy ścianie wydobywczej, a potem spotka się z kończącą i rozpoczynającą zmianę załogą kopalni.

Panie potrzebują co rano średnio 40 minut, by przygotować się do wyjścia z domu, na przykład do pracy. Mało? Ale jeśli podliczy się, ile w całym życiu... Jak obliczyli Brytyjczycy, typowa kobieta w sumie trzy lata poświęca zabiegom upiększającym.

Ponad 400 tys. zł premii rozdał doradcom politycznym i dyrektorom Andrzej Lepper jako minister rolnictwa w ubiegłym roku - wynika z kontroli Kancelarii Premiera. Do jej wyników dotarła "Rzeczpospolita".

Nowy rząd nie pali się do rozmów z Amerykanami. Jak się dowiaduje "Rzeczpospolita", Warszawa ma wątpliwości, czy Waszyngton w sprawie tarczy antyrakietowej mówi jej całą prawdę.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna zamierza zaprosić Jana Rokitę do współpracy w rządzie - dowiedziała się "Gazeta Krakowska".

Po raz pierwszy w historii Centralnego Biura Antykorupcyjnego agenci zatrzymali własnego funkcjonariusza - czytamy w internetowym wydaniu "Newsweeka".

- Samoobrona została odrzucona przez wyborców. Straciła swoją zdolność koalicyjną - ocenił Krzysztof Filipek, do niedawna członek prezydium Samoobrony, obecnie założyciel nowej Partii Regionów. Z tą opinią polemizował Janusz Maksymiuk, nadal członek Samoobrony. Obaj politycy byli gośćmi "Magazynu 24 Godziny".

Niedziela, 2 grudnia 21:00W Samoobronie znowu zrobiło się niejasno. Założyciel Partii Regionów, Krzysztof Filipek utrzymuje, że opuścił szeregi partii Leppera. Innego zdania jest Janusz Maksymiuk, który o oficjalnej rezygnacji nic nie wie. Obydwaj politycy w Magazynie 24 Godziny próbowali wyjaśnić sobie kto, komu, czego nie przysłał i kto co podpisał.

To nie Mortal Kombat, ani Kick Bokser 3. To również nie Transformers. To walki dwunożnych robotów na żywo. W Japonii odbył się turniej walk androidów, do którego stanęło 25 mechanicznych zawodników.

- Drobne pomyłki nie powinny być przedmiotem takich reakcji – tak podsumował "aferę" z nieudaną wizytą szefa MSZ u prezydenta Adam Szejnfeld (PO). Emocje wywołała zaś wymiana kadr w MON. – Szczygło oszalał, krytykując nominację gen. Bojarskiego - stwierdził Marek Siwiec (SLD).