Najnowsze

Najnowsze

Bawarski sąd zezwolił na manifestację niemieckiej skrajnej prawicy z okazji rocznicy śmierci zastępcy Hitlera, Rudolfa Hessa w Graefenbergu. To jedyna miejscowość, w której demonstracja odbędzie się legalnie.

Wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP Patrycję Kotecką na forach internetowych wychwalają pracownicy resortu sprawiedliwości. To dobra znajoma ministra Ziobry - zwraca uwagę "Dziennik".

Do parlamentu trafiły trzy projekty ustaw, które mają uchronić Polaków przed roszczeniami majątkowymi Niemców, którzy przed laty wyjechali z Polski, a teraz ubiegają się o zwrot pozostawionych wówczas nieruchomości - pisze "Rzeczpospolita".

Choć wygląda jak żywcem wyjęta z powieści science-fiction, jest zupełnie prawdziwa. Japończycy wymyślili klimatyzowaną kurtkę.

W warszawskim Teatrze Na Woli rozpoczyna się w sobotę VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. – Zaprezentujemy różne nurty tej sztuki, również takie, które czerpiąc z klasycznej pantomimy przekraczają jej dotychczasowe granice - powiedział portalowi tvn24.pl dyrektor imprezy, Bartek Ostapczuk.

Huragan Dean, który przeszedł nad Morzem Karaibskim, zwiększył siłę i otrzymał kolejną, czwartą kategorię w pięciostopniowej skali. Wiatr osiąga nawet 230 kilometrów na godzinę - poinformowało amerykańskie Krajowe Centrum Huraganów.

Trwa święto ceramiki w Bolesławcu. W ramach uroczystości zorganizowano dość nietypową paradę. Ulicami miasta przeszli wielbiciele glinianych wyrobów. Najpierw jednak wzięli kąpiel... w glinie.

Stowarzyszenia Prokuratorów RP oskarżało ministra sprawiedliwości o łamanie zasady prokuratorskiej niezależności. Szef Stowarzyszenia Krzysztof Parulski za apel o nieuleganie politycznym naciskom zeznawał nawet w warszawskiej wojskowej Prokuraturze Okręgowej.

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe, wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.

Aleksandra Wiktorow, niedawno zdymisjonowana szefowa ZUS, tuż przed odejściem wydała z kasy zakładu 56 mln złotych. Pieniądze trafiły w ręce pracowników - jako premia za "szczególne osiągnięcia w pracy" - pisze "Fakt".

Poruszają się z gracją, ale też niezwykle drapieżnie. Patrzą sobie głęboko w oczy. W Buenos Aires tancerze z całego świata walczą o tytuł mistrzów w tangu argentyńskim.

Stonehenge, Wieża Eiffle'a, Luwr, Statua Wolności i inne światowe miejsca - symbole znalazły się na liście najbardziej przereklamowanych atrakcji turystycznych, wybranych przez brytyjskich internautów.

Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości bronią na forach internetowych wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP Patrycji Koteckiej, prywatnie dobrej znajomej ministra Zbigniewa Ziobry - pisze "Dziennik".

Nie wierzą innym; podejrzewają ich o chęć wykorzystania i nieczyste intencje – taki obraz warszawiaków rysuje się z międzynarodowych badań nad mieszkańcami stolicy Polski, przedstawianych przez "Życie Warszawy".

Piątek, 17 sierpnia, 21:00 Scenariusz na najbliższy miesiąc jest jeden: wniosek o skrócenie kadencji będzie głosowany 6 września, a wybory odbędą się w październiku. - Wybory będą 21 października. Wskazuje na to polityczny rozsądek - podkreślił Antoni Mężydło. Planem awaryjnym poseł PiS nazwa scenariusz, który PiS przedstawiło PO. Zakłada on dymisję rządu Jarosława Kaczyńskiego, a potem jak najszybsze doprowadzenie do fiaska powołania nowego gabinetu. W takim wypadku wybory odbyłyby się najwcześniej 28 października lub 4 listopada.

Roman Giertych odwiedził w piątek Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Były szef MSWiA miał przekazać liderowi LPR materiały kompromitujące braci Kaczyńskich. Giertych mówi gazecie, że to, co usłyszał jest "wstrząsające".