Najnowsze

Najnowsze

Amerykańska studentka przeżyła spotkanie z rekinem w zatoce Sarasota Bay na Florydzie. Skończyło się założeniem ponad stu szwów na 17 odniesionych przez nią ranach.

Misja promu kosmicznego Endeavour została skrócona. Szalejący na Atlantykiem huragan Dean może doprowadzić do ewakuacji centrum kontroli lotów kosmicznych w Houston.

Unijna polityka zakładająca, że w 2020 roku 10 procent benzyny i oleju napędowego będzie wyprodukowane z surowców odnawialnych nie przyniesie spodziewanego ograniczenia zawartości CO2 w atmosferze - stwierdzają brytyjscy naukowcy.

W stroju adamowym przeciwko globalnemu ociepleniu. Sześćset osób z całej Europy pozowało nago do zdjęcia na największym alpejskim lodowcu Aletsch w Szwajcarii.

Sobota, 18 sierpnia, 21:00 Ocena z religii będzie wliczana do średniej - podało Centrum Informacyjne Rządu. Wcześniej szef MEN-u Ryszard Legutko mówił, że religia w średniej to nie najlepszy pomysł. Został za to skrytykowany przez katolickich hierarchów. Goście Magazynu 24 godziny spierali się czy decyzja rządu w tej sprawie była słuszna.

Porucznik Łukasz Kurowski, który we wtorek zginął w Afganistanie, został pochowany na cmentarzu w Lusowie pod Poznaniem. W uroczystościach żałobnych uczestniczył minister obrony narodowej Aleksander Szczygło.

Były prezydent Czech Vaclav Havel podpisał petycję popierającą zainstalowanie w Czechach stacji radarowej, która stanowić ma element przyszłej amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

- Jeśli to, co mówi Kaczmarek, jest prawdą, to może być ona porażająca - stwierdził na antenie TVN24 poseł PO Zbigniew Chlebowski. W jego ocenie może to być "największy skandal po 1989 roku".

Ponad 60 tysięcy czarnych kotów znika co roku z włoskich ulic - alarmują obrońcy zwierząt. Szczyt "zniknięć" przypada na 31 października - okres święta Halloween.

O finansowe wsparcie budowy domu pielgrzyma i innych niezbędnych inwestycji na Świętej Górze Grabarce, zaapelował zwierzchnik Cerkwi w Polsce metropolita Sawa. Na Grabarkę właśnie dotarły ostatnie pielgrzymki wiernych.

- Za wypędzenie niemieckich obywateli po II wojnie światowej odpowiadają poszczególne kraje - powiedziała Erika Steinbach podczas centralnych uroczystości "Dnia stron ojczystych" w Berlinie. - Polska powinna pogodzić się z myślą, że Niemcy będą dochodzić swych roszczeń przed sądami - uzupełnia wypowiedź Steinbach premier Hesji Roland Koch.