Najnowsze

Najnowsze

Platforma przechodzi od przedwyborczych obietnic do czynów. PO ma już projekt nowej ustawy o mediach. Nie ma w nim na razie ani słowa o zniesieniu abonamentu. Projekt nie przewiduje też zmniejszenia liczby członków KRRiT. Zmienia natomiast sposób ich powoływania oraz kompetencje.

Aż 56 proc. posiadaczy psów i 42 proc. właścicieli kotów kupując prezenty dla swoich bliskich nie zapomina o czworonożnych domownikach - wynika z badań amerykańskiego stowarzyszenia wytwórców zabawek dla zwierząt. A wybór z roku na rok mają coraz ciekawszy.

Nowoczesne urządzenia miały usprawnić uliczne kontrole. Jednak kupiony sprzęt jest bezużyteczny - donosi "Życie Warszawy". Gazeta podaje, że patrolujący ulice policjanci mieli wykorzystywać w swojej pracy palmtopy, jednak kupiony za duże pieniądze sprzęt na razie jest bezużyteczny.

Wyczytanie czegoś z elektronicznego odpisu ksiąg wieczystych to rzecz niezwykle trudna. Kupujący mieszkanie nie jest w stanie dowiedzieć się z nich, czy hipoteka nieruchomości nie została wcześniej obciążona. Według "Rzeczpospolitej", problemy z odczytaniem ksiąg mają nawet prawnicy.

Województwo małopolskie jest ponoć polskim liderem informatyzacji. Tymczasem urzędnicy w tym województwie nie potrafią posługiwać się pocztą elektroniczną. Nie odpisują na maile i nie czytają ich - pisze "Gazeta Krakowska".

W podzielonej geograficznie na bogaty wschód i biedny zachód Boliwii wrze. Uprzemysłowione prowincje kraju sprzeciwiają się nacjonalizacji przemysłu naftowego zaproponowanej przez prezydenta Evo Moralesa i grożą obywatelskim nieposłuszeństwem. Jednak biedny zachód kraju ma dość także swojej sytuacji. Ludzie wychodzą na ulice.

Samorząd Kętrzyna traci rocznie miliony złotych, bo jego największa atrakcja turystyczna - "Wilczy Szaniec" - znalazła się w rękach prywatnej spółki. Gmina "odsprzedała" kompleks bunkrów za... 20 procent udziałów w zyskach, którymi wcześniej nie musiała się dzielić - wynika ze śledztwa dziennikarzy "Rzeczpospolitej".

Koniec z "rozdawnictwem" prezentów za piękny uśmiech - trzeba się cenić. Każdy, kto w tym roku liczy na prezenty pod choinką może się srodze zawieść. Św. Mikołaj zrobił sobie wolne. Ostatnio widziano go w jednym z tokijskich sklepów jubilerskich - ozłocony przez Japończyków wycenia swoje usługi na 2 miliony dolarów.

- Śnijcie razem ze mną sen o Lizbonie – rozpoczęła porywający koncert portugalska gwiazda fado, Misia. Przez następne półtorej godziny płynęły nostalgiczne, melancholijne dźwięki piosenek o utraconej miłości, niewiernych kochankach i nieuczciwych sztuczkach losu.

Odszkodowania w wysokości 260 milionów euro domaga się od państwa włoskiego syn ostatniego króla Włoch - Humberta II - Vittorio Emanuele Savoia wraz ze swym synem Emanuele Filiberto. Jak wyjaśnili, ma to być zadośćuczynienie za poniesione przez nich w czasie lat wygnania straty moralne, które uznali za "złamanie fundamentalnych praw człowieka".

- To, co robi Ludwik Minelli jest niemoralne, podłe, to czyn niegodziwy - komentował działalność szefa Dignitas Stefan Niesiołowski z PO. Posłanka SLD Joanna Senyszyn okazała Minelliemu większą wyrozumiałość. - Nie mamy prawa nikogo zmuszać do życia - powiedziała.

Wtorek, 20 listopada 21:00- Sam zwracałem się wielokrotnie do CBA i do ABW, by monitorowali wszelkie możliwe nieprawidłowości - oświadczył w TVN24 były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Dodał, że nie obawia się postępowania CBA ws. listy leków refundowanych. - Mam czyste ręce - dodał. Od pewnego czasu CBA monitoruje sprawę listy leków refundowanych, a także sprawę wpisania na listę Iwabradyny - leku na schorzenia serca.

Do niedawna to Polacy wyjeżdżali do Wielkiej Brytanii. Jednak są pierwsze dowody na to, że trend ma szansę się odwrócić. Paul jest Anglikiem i od trzech lat mieszka w Polsce. Pracuje jako kierowca na trasie do Suchej Beskidzkiej.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wydał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowana stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej. Dla wielu osób, które czują się przez nią pokrzywdzone, to nadzieja na sprawiedliwość.

"Radosław Sikorski odbył rozmowę telefoniczną z Rupertem Murdochem, właścicielem News Corporation, aby poddać pod uwagę sformułowania, historycznie nieprawdziwe i głęboko szkalujące, które zostały wypowiedziane w sitcomie "Back to you" wyemitowanym przez telewizję Fox News" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu MSZ. Murdoch obiecał ponoć osobistą interwencję.

- Sam zwracałem się wielokrotnie do CBA i do ABW, by monitorowali wszelkie możliwe nieprawidłowości - oświadczył w TVN24 były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha. Dodał, że nie obawia się postępowania CBA ws. listy leków refundowanych. - Mam czyste ręce - dodał.

- Oczekuję, że pan minister Ziobro powie Mirosławowi G. "przepraszam"... Choć wątpię, że to zrobi, ale na pewno powinien - powiedziała w "Kropce nad i" Julia Pitera (PO). - Robi pani z Mirosława G. bohatera, który wygra jakąś tam sprawę ze skarbem państwa - replikował Zbigniew Girzyński z PiS.

- Rozważam zerwanie z wielowiekową tradycją i wytypowanie mojego następcy samemu - powiedział Dalaj Lama XIV, duchowy przywódca Tybetu. Do tej pory po śmierci Dalaj Lamy buddyjscy mnisi wybierali jego następcę kierując się snami i znakami identyfikując młodego chłopca.

"Gazeta Wyborcza" pisze artykuł o tym, że prezydent demonstruje chłodne uczucia wobec ekipy Tuska. Kancelaria Prezydenta odpowiada na artykuł oficjalnym komunikatem - pada słowo "kłamstwo". "Gazeta Wyborcza" wydaje oświadczenie, w którym oburza się na jego użycie, ale nie podtrzymuje już informacji, której słowo "kłamstwo" dotyczyło. Zwraca na to uwagę Kancelaria w swoim, drugim już dziś, komunikacie i dodaje: - Podtrzymujemy zarzuty.

Prezydent Stanów Zjednoczonych George Bush ułaskawił dziś świątecznego indyka - w tradycyjnym akcie, jakiego przed Świętem Dziękczynienia dokonuje każda urzędująca głowa państwa już od 60 lat.