Najnowsze

Najnowsze

Wręczanie prezentów to, wbrew pozorom, nie lada sztuka. Czerwony płaszcz, siwa broda i czapka nie wystarczą, więc ci, którzy chcą zasłużyć na miano prawdziwego świętego, ostatnie przedświąteczne dni poświęcają nauce w Szkole Świętych Mikołajów.

- To dla mnie nowość, że wykorzystano moją ekspertyzę w sprawie Marka Dochnala - mówił w TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Podkreślił jednak, że odda się do dyspozycji premiera, jeśli ten zwątpi w jego bezstronność.

Pierwsza wojna ambasadorska między Kancelarią Prezydenta a MSZ wybuchnie zapewne o Andrzeja Sadosia, który z woli Lecha Kaczyńskiego ma zostać ambasadorem przy OBWE w Wiedniu - przewiduje "Gazeta Wyborcza".

Młody mężczyzna otworzył w środę ogień w zatłoczonym centrum handlowym w Omaha w Nebrasce, zabijając osiem osób oraz raniąc pięć, po czym popełnił samobójstwo. "Teraz będę sławny" - napisał zabójca w pozostawionym liście.

To seryjny maniak-piroman mógł podpalić samochód Julii Pitery - to najnowsza hipoteza, jaką badają śledczy - pisze "Dziennik". Wersja jest prawdopodobna, bo w okolicy gdzie mieszka Pitera w ostatnim czasie zdarzały się takie przypadki.

Seria kilkunastu eksplozji wstrząsnęła laboratorium argentyńskiego uniwersytetu w Rio Cuarto na północny zachód od Buenos Aires. W wyniku wybuchu toksycznych substancji ucierpiało 12 studentów.

Za mało magazynków na amunicję, przeterminowane apteczki, granatniki bez granatów. BOR-owcy chroniący dyplomatów na zagranicznych misjach skarżą się na brak wyposażenia. - Ich zdaniem zawodzi logistyka - pisze "Dziennik".

Polscy biegli na zlecenie prokuratury badają cztery nowe przypadki śmierci pacjentów, których operował kardiochirurg Mirosław G. - pisze "Życie Warszawy".

Chociaż pojawiły się pogłoski, że w fabrykach przetapiają go na czekoladę, a japońscy jubilerzy oblewają złotem i żądają za jego uwolnienie okupu, to i tak - jak zwykle - Święty Mikołaj znajdzie sposób, żeby wkraść się do Twojego mieszkania i "coś" podrzucić. Jest jeden warunek: Twoje buty muszą być wypucowane!

Amerykański Sąd Najwyższy rozpoczął pierwsze przesłuchanie stron w procesie dotyczącym legalności działania wojskowego więzienia amerykańskiej armii w Zatoce Guantanamo, na Kubie. Pozywającymi są byli osadzeni, którym SN musi dać odpowiedź, czy oni - a także aktualni więźniowie - mają prawo składać w amerykańskich sądach skargi na swoje uwięzienie.

- Sam będę namawiał parlament do zmian w regulaminie Sejmu, które chroniłyby marszałka i Sejm przed pokusami zarówno anarchizowania prac, jak i przed pełnowładztwem marszałka - zapowiada w wywiadzie dla "Faktu" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Wcale nie jest tak, że chcę zniszczyć wszystko, co zrobili moi poprzednicy - mówi w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Poseł Zbigniew Girzyński (PiS) domaga się od premiera odpowiedzi, czy ten faktycznie obiecał reżyserowi Kazimierzowi Kutzowi zabieganie o autonomię Śląska w zamian za jego kandydowanie z list PO - pisze "Nasz Dziennik". Kutz - dziś poseł Platformy - powiedział o tym w wywiadzie dla jednego z kolorowych miesięczników.

Nowa lista leków refundowanych to oszczędność dla pacjentów, a dla producentów szansa na gigantyczne zyski. W wielkiej bitwie o kasę nie ma więc sentymentów. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ustalili, że polskie firmy farmaceutyczne próbowały wymóc usunięcie z listy niektórych zagranicznych leków, w tym iwabradyny.

W jednym z domów w północnoniemieckim Darry policja odnalazła zwłoki pięciorga dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Ich 31-letnia matka, podejrzewana o zabójstwo, została zatrzymana i umieszczona w szpitalu psychiatrycznym.

Co to jest kłabuk, czym się różni baca od gazdy, czy cepr ma wystarczająco dudków i co to jest góralska hyrność - tego się będą uczyć w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu wszyscy miłośnicy gwary góralskiej. Kto ukończy studia otrzyma tytuł regionalisty. Zajęcia ruszają w marcu 2008 r. – zapowiada "Gazeta Krakowska ".

Radny Ligi Północnej z Treviso na północy Włoch przeprosił za swoją wypowiedź, w której stwierdził że walce z przestępczością wśród imigrantów należy stosować metody SS.

- Nasze kłopoty to nie samoloty - taką tezę można wysnuć z wypowiedzi Donalda Tuska na temat logistycznych kłopotów, spowodowanych przez remont jednego z dwóch rządowych Tu-154. Premier zapowiada jednak, że o samolot z prezydentem się nie pobije, bo obaj mają przecież poważniejsze problemy na głowie.