logotyp tvn24

MAGAZYN TVN24

Lista tematów

  • 1
    Marcin Iwankiewicz, Łukasz Lasia Od 34 lat nie było tak dobrze. Dziękujemy Wam, chłopaki!
  • 2
    Tomasz Wiśniowski Armia, z której musimy być dumni
  • 3
    Marcin Król "Łatwo poddać oświecony naród prymitywnej manipulacji". Brytyjska lekcja dla Polski
  • 4
    Patrycja Król Brexitu nie będzie? "Wielkie ale" jest możliwe
  • 5
    Tomasz Leżoń Nie wrócą? "Nie wiem, jak miałabym funkcjonować w Polsce"
  • 6
    Nina Karen Cudotwórca Kaczyńskiego. Jak Antoni Macierewicz zawładnął umysłem lidera PiS
  • 7
    Maciej Kucharczyk Najsłynniejsze 90 minut w historii sił specjalnych
  • 8
    Maciej Michałek Od teraz rajem dla bogatych rządzi Mściciel
  • 9
    Bartosz Żurawicz Dlaczego nie zakuć Piotrka w dyby? Przecież torturował Olę
  • 10
    Aleksandra Arendt Spłonęła, bo za długo żyła i za dużo wiedziała. Teraz jej śmierć wraca
logotyp tvn24

Magazyn TVN24

Marcin Iwankiewicz, Łukasz Lasia

Od 34 lat nie było tak dobrze. Dziękujemy Wam, chłopaki!

Zobacz

Tomasz Wiśniowski

ZobaczArmia, z której musimy być dumni

Czytaj artykuł

Tytuł: magazyn-polska-Brawo-chlopaki.jpg

Marcin Król

Zobacz"Łatwo poddać oświecony naród prymitywnej manipulacji". Brytyjska lekcja dla Polski

Czytaj artykuł

Tytuł: Nigel Farage to jedna z twarzy Brexitu

Patrycja Król

ZobaczBrexitu nie będzie? "Wielkie ale" jest możliwe

Czytaj artykuł

Tomasz Leżoń

ZobaczNie wrócą? "Nie wiem, jak miałabym funkcjonować w Polsce"

Czytaj artykuł

Podziel się

Mieszkający na Wyspach Polacy do pobrexitowej rzeczywistości podchodzą bez paniki. I są zgodni w jednym: co by się nie wydarzyło, do Polski wracać nie zamierzają.

Joanna mieszka w Londynie od niemal sześciu lat. Pracuje w organizacji lobbingowej działającej na rzecz przemysłu farmaceutycznego w Wielkiej Brytanii.

Jak Cameron wpadł na pomysł zorganizowania referendum, to nikt nie wierzył, że może dojść do Brexitu

Joanna

29-latka z niedowierzaniem przyjęła wynik referendum. – Jak Cameron wpadł na pomysł zorganizowania referendum, to nikt nie wierzył, że może dojść do Brexitu. To miała być tylko jego przepustka do wygrania wyborów parlamentarnych. Myślałam wtedy, że referendum to strata czasu i pieniędzy. Sondaże pokazywały na początku, że 80-90 proc. osób chce zostać w Unii Europejskiej, więc przez dłuższy czas nie zawracałam sobie tym głowy. Kiedy obudziłam się w rano 24 czerwca i zobaczyłam, że jednak dojdzie do Brexitu, to byłam bardzo zaskoczona i niezadowolona – mówi.

Jak ocenia, przez najbliższe dwa lata rząd, zamiast skupić się na polepszaniu sytuacji i rozwoju kraju, będzie marnował czas na negocjacje związane z opuszczeniem UE. – To jest zupełnie niepotrzebne. Zrobił się duży bałagan w polityce, a ludzie nie wiedzą, na czym stoją. To jest stresująca sytuacja – podkreśla.

Z głową na karku

Mimo tego nie uważa, żeby Brexit był dla niej zagrożeniem. – Zdaję sobie sprawę, że jestem w takiej sytuacji, że w każdej chwili mogę wyjechać i pracować gdzie indziej. Mam wielki sentyment do Wielkiej Brytanii, która stała się moim domem. Jeśli jednak kiedyś uznam, ze jakiś inny kraj da mi lepsze warunki do rozwoju, to najprawdopodobniej się po prostu tam przeprowadzę. Biorę to pod uwagę. Szkoda tylko, że w ciągu ostatniego tygodnia funt bardzo osłabł – zaznacza.

Jeżeli ktoś naprawdę chce skorzystać z możliwości, jakie daje Wielka Brytania, ma pomysł i głowę na karku, to Brexit nie wywoła w jego życiu wielkiego zamieszania

Joanna

Joanna nie spodziewa się, że Brexit spowoduje, iż nagle do kraju wrócą tysiące Polaków. – Jeżeli ktoś naprawdę chce skorzystać z możliwości, jakie daje Wielka Brytania, ma pomysł i głowę na karku, to Brexit nie wywoła w jego życiu wielkiego zamieszania – wyjaśnia.

Jak podkreśla, Polacy, którzy przyjechali pracować do Wielkiej Brytanii, bardzo dużo wnoszą do tego kraju. – Chodzi o kulturę, kreatywność i sposób, w jaki pracujemy – mówi.

Polak na zasiłku

Przyznaje jednocześnie, że jest grupa Polaków, którzy widzą Wielką Brytanię tylko jako miejsce taniego i łatwego życia na zasiłkach. A te są bardzo bogate. Zasiłek rodzinny obowiązuje na każde dziecko poniżej 16. roku życia. Rodzice otrzymują ok. 20 funtów tygodniowo na najstarsze dziecko i ok. 13 funtów tygodniowo na każde następne. Zasiłek dostają ponadto osoby o niskich dochodach. Do tego dochodzi zasiłek dla bezrobotnych oraz zasiłek mieszkaniowy na opłacenie części lub całości czynszu. Para może otrzymać maksymalnie 500 funtów tygodniowo, podobne jak rodzic z dzieckiem. Osoba samotna może liczyć na maksymalnie 350 funtów tygodniowo.

– Jeżeli ktoś przyjechał tutaj z myślą tylko o życiu z zasiłków i sądzi, że teraz spotka go tragedia, bo mu te zasiłki zabiorą lub obetną, to mam nadzieję, że tacy ludzie wrócą. Nie mam nic przeciwko temu. I nie chodzi tutaj tylko o Polaków, ale również o emigrantów innych narodowości – tłumaczy Joanna.

Twierdzi, że w jej przypadku powrót do ojczyzny nie wchodzi w grę. – Po zmianie władzy kraj jest podzielony, brakuje tolerancji, a jest ksenofobia. Politycy w Polsce opowiadają takie rzeczy, że pozostaje tylko spuścić głowę i się czerwienić  – tłumaczy powody swojej decyzji.

Czy jest bezpiecznie?

Po referendum doszło w Wielkiej Brytanii do fali rasistowskich incydentów, m.in. ataków na polską społeczność. Jeden z incydentów, o którym doniosły media na Wyspach, dotyczył ulotek, jakie otrzymali Polacy mieszkający w Cambridgeshire. "Wychodzimy z Unii Europejskiej. Nie będzie więcej polskiego robactwa" – głosił napis. Na niektórych umieszczono zdanie w dwóch wersjach językowych, po polsku i angielsku. Na nieprzyjemną atmosferę na brytyjskich ulicach skarży się wielu imigrantów żyjących na Wyspach.

Choć Joanna przyznaje, że wyniki referendum dały "przyzwolenie pewnej grupie Brytyjczyków na bycie rasistą i chamem", to ona, odkąd jest w Wielkiej Brytanii, nie spotkała się z wrogością. – Nigdy nie czułam się gorsza ze względu na narodowość – podkreśla.

Malwina pracuje w dziale IT londyńskiego oddziału dużego banku. Przyznaje, że choć jest wiele obaw, na razie nikt nie wie, jakie skutki pociągnie za sobą Brexit. – Wielu ekonomistów twierdzi, że istnieje ryzyko, iż wielkie europejskie firmy będą się wynosić z Wielkiej Brytanii. Ale na razie staram się do tego podchodzić ze spokojem – tłumaczy.

90 proc. mojego zespołu to są imigranci. W piątek po referendum nastroje w pracy były bardzo ciężkie. Lecz wszyscy staramy się podchodzić do tego racjonalnie

Malwina

– 90 proc. mojego zespołu to są imigranci. W piątek po referendum nastroje w pracy były bardzo ciężkie. Lecz wszyscy staramy się podchodzić do tego racjonalnie – dodaje.

Dublin, Berlin, ale nie Warszawa

Malwina mówi, że wyniki referendum ją zszokowały. – Wieczorem w dniu referendum spotkałam się ze znajomymi  i żartowaliśmy z referendum. Mówiliśmy, że Brexit jest niemożliwy. Nikt nie brał pod uwagę takiego wyniku. Obudziłam się o godz. 3 w nocy i kiedy zobaczyłam, co się stało, to z tych emocji już nie zasnęłam. Nie mogłam w to uwierzyć. To był dla mnie niesamowity cios światopoglądowy. Ale myślę, że wpadanie teraz w panikę i podejmowanie pochopnych decyzji nie przyniesie nic dobrego – opowiada.

Malwina, podobnie jak Joanna, nie wyobraża sobie powrotu do Polski. – To nie wchodzi w rachubę. Tutaj zawsze będzie dla mnie więcej pracy niż w Polsce. A jeżeli Londyn straci swoją pozycję, to już prędzej zastanawiałabym się na przeprowadzką do Dublina czy do Berlina niż do Polski. Ale taka decyzja nie byłaby wynikiem czynników ekonomicznych, tylko zawodu, który wykonuję. Żeby zdobywać w nim doświadczenie, musiałam wyjechać za granicę, bo po prostu ten rynek w Polsce jest jeszcze bardzo młody – wyjaśnia.

Przyznaje, że czuje się bezpieczna w Londynie mimo tego, że czytała, co się wydarzyło. – Jestem w szoku, bo nigdy się z czymś takim nie spotkałam – opowiada.

Wina Polaków

Grzegorz pracuje w londyńskim oddziale dużego francuskiego konsorcjum hotelarskiego. W firmie odpowiada za politykę cenową.

Rozmawiałem szczerze z tubylcami, którzy wymieniali obecność Polaków na Wyspach jaką jedną z przyczyn, dla których zagłosowali za wyjściem z UE. Mało się o tym mówi, ale na prowincji ludzie nienawidzą Polaków

Grzegorz

Uważa, że do Brexitu doszło… przez Polaków. – To nie jest tylko moja teoria. Rozmawiałem szczerze z tubylcami, którzy wymieniali obecność Polaków na Wyspach jaką jedną z przyczyn, dla których zagłosowali za wyjściem z UE. Mało się o tym mówi, ale na prowincji ludzie nienawidzą Polaków – wyjaśnia.

Pytany, skąd bierze się takie negatywne nastawienie, odpowiada, że niektórzy Polacy "zachowują się strasznie". Jako przykład podaje podróż metrem. – W środkach transportu panuje raczej wysoka kultura, tzn. siedzisz cicho, najpierw wypuszczasz ludzi, potem wsiadasz itd. A Polacy? Zero dostosowania. Drą się przez telefon, klną. Mi czasami jest tak wstyd, że chcę wyjść z metra. Jak widzę śmieci na ulicy, to są to najczęściej puszki polskiego piwa. Brytyjczyków wkurzało to, że my się tak zachowujemy i zaprotestowali, głosując za opuszczeniem Wspólnoty – wyjaśnia.

34-latek zwraca uwagę na bardzo dobre świadczenia socjalne w Wielkiej Brytanii. Twierdzi, że gdyby zostały one obcięte dla imigrantów, to wielu Polaków zdecydowałoby się na powrót do kraju. – Tutaj z socjalu można normalnie żyć, nie tak jak w Polsce – zaznacza.

Bez paniki

Małgorzata wyjechała do Wielkiej Brytanii tuż po maturze, osiem lat temu. Mieszka w Southampton i pracuje w szpitalu jako pomocnik pielęgniarki. Była przekonana, że Brytyjczycy nie odważą się wyjść z Unii Europejskiej. – Brexit to zmiany nie tylko dla emigrantów, ale również dla samych Brytyjczyków, dlatego myślałam, że zagłosują za pozostaniem w UE – mówi.

Opcja, że Brytyjczycy nam spakują walizki i wygonią do Polski, jest niemożliwa

Małgorzata

Obecną sytuację nazywa "wielką niewiadomą". – Nie sądzę jednak, że dla osób takich jak ja, które pracują, płacą podatki i nie pobierają zasiłków, Brexit będzie miał jakiekolwiek znaczenie. Nic się nie zmieni, może oprócz podwyżek cen niektórych produktów czy wycieczek turystycznych – tłumaczy.

Wśród jej znajomych Polaków nie widać paniki. – Każdy żyje tak jak wcześniej, bo na razie nic się nie dzieje. Jest chaos. Sami Anglicy chyba do końca nie wiedzą, za czym głosowali, i w ogóle tego referendum nie zrozumieli. Opcja, że Brytyjczycy nam spakują walizki i wygonią do Polski, jest niemożliwa. Jest nas tutaj po prostu za dużo i za bardzo napędzamy im gospodarkę – wyjaśnia.

Według niej Brytyjczycy poprzez głosowanie za Brexitem chcieli zatrzymać napływ nowych imigrantów oraz ograniczyć zasiłki dla pewnej grupy cudzoziemców. – Część ludzi przyjeżdża tylko dla benefitów. Pracują minimalną ilość czasu, czyli 16 godzin, a państwo dokłada im pieniądze, np. na dzieci czy do rachunków – opowiada.

I to właśnie oni, zdaniem Małgorzaty, mogą mieć teraz problemy. – Dla mnie tacy ludzie są tutaj zbędni. Podobnie zresztą jak grupa "niefajnych Polaków", która też jest liczna, czyli alkoholicy czy ludzie z kryminalną przeszłością. Jeśli wezmą się za takich ludzi, to ja wcale nie będę płakać. Bo płacąc podatki, dorzucam się im na świadczenia socjalne – dodaje.

Małgorzata zupełnie wyklucza powrót do Polski. – Całe dorosłe życie spędziłam w Anglii. Szczerze mówiąc, nie wiem, jak miałabym funkcjonować teraz w Polsce i czym się tam zajmować. Jestem bardzo zadowolona z życia w Southampton – mówi.

Tomasz Leżoń

Brexit faktem »

OglądajCo z brexitem?
UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku / Wideo: tvn24
  • UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 rokuUE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie...
    Video: tvn24 UE27 zgodziła się, że zaakceptuje wniosek o przedłużenie...28.10 | Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej zgodzili się, by Wspólnota zaakceptowała wniosek o opóźnienie brexitu do 31 stycznia 2020 roku - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk.zobacz więcej wideo »
  • Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24 Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta TVN24
    Video: TVN24 BiS Brak rozstrzygnięcia w Izbie Gmin. Komentarz korespondenta...21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie. zobacz więcej wideo »
  •  Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE
    Video: TVN24 BiS Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad umową z UE21.10 | Brytyjska Izba Gmin nie będzie w poniedziałek głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie. zobacz więcej wideo »
  • Goście "Faktów po Faktach" o brexicie Goście "Faktów po Faktach" o brexicie
    Video: tvn24 Goście "Faktów po Faktach" o brexicie 20.10 | Zamieszki w Barcelonie, pytania o brexit i przyszłość Europy – to główne tematy niedzielnego wydania "Faktów po Faktach". Gośćmi będą Ryszard Schnepf (były ambasador RP w Hiszpanii) i Michał Broniatowski (Politico).zobacz więcej wideo »
  • "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków""Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"
    Video: tvn24 "Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków"20.10| Unijni przywódcy mają już dosyć Brytyjczyków. Jak będzie szansa pozbyć się Wielkiej Brytanii to Unia się ich bez żalu pozbędzie - przekonywał w "Faktach po Faktach" Michał Broniatowski z Politico. Zdaniem byłego ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii "brexitu nie będzie". - Myślę, że to jest gra. Bardzo cyniczna gra - ocenił dyplomata. Goście programu rozmawiali także o gwałtownych zamieszkach w Katalonii. zobacz więcej wideo »
  • Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad umową
    Video: TVN24, Reuters Izba Gmin przyjęła poprawkę o przesunięciu głosowania nad...19.10 | Brytyjska Izba Gmin przyjęła w sobotnim głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z UE w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie.zobacz więcej wideo »
  • Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej Brytanii Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej...
    Video: TVN24 BiS Johnson: to dobre porozumienie dla każdej części Wielkiej...17.10 | Brytyjski premier Boris Johnson powtórzył w czwartek wieczorem w Brukseli, że jest pewien zaaprobowania przez Izbę Gmin porozumienia o warunkach wyjścia z Unii Europejskiej, które zostało osiągnięte na szczycie UE. zobacz więcej wideo »
  •  Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to, że premier Boris Johnson zgodził się na kontrolę celną na punktach wjazdowych do Irlandii Północnej. Kompromis ten pozwoli uniknąć kontroli granicznych pomiędzy Irlandią a Irlandią Północną i zapewni integralność jednolitego rynku. Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest to,...
    Video: TVN24 BiS Kluczową zmianą w porównaniu do wersji wcześniejszej jest...17.10 | W czwartek przed południem brytyjscy i unijni negocjatorzy osiągnęli kompromis w najbardziej spornej kwestii - granicy między Irlandią Północną a Irlandią, po czym na szczycie w Brukseli przywódcy UE wyrazili zgodę na formalne zawarcie porozumienia.zobacz więcej wideo »
  • Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukcesMichel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces
    Video: tvn24bis Michel Barnier o porozumieniu ws. brexitu: odnieśliśmy sukces17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku. zobacz więcej wideo »
  • Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu
    Video: tvn24bis Premier Irlandii o porozumieniu ws. brexitu 17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku. zobacz więcej wideo »
  • Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez Komisję EuropejskąDonald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez...
    Video: TVN24 BiS Donald Tusk: porozumienie zostało pozytywnie ocenione przez...17.10 | Unijna "27" dała zielone światło dla umowy w sprawie brexitu. Przywódcy wezwali Komisję Europejską, Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podjęcia koniecznych kroków, by zapewnić, że porozumienie będzie mogło wejść w życie 1 listopada 2019 roku. zobacz więcej wideo »
  • Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa, tam jest też umowaPremier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest...
    Video: tvn24 Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest...17.10 | Premier Morawiecki o porozumieniu ws. brexitu: gdzie jest rozmowa tam jest też umowa. Do końca nie było jasne, czy przed unijnym szczytem uda się uzgodnić treść porozumienia w sprawie warunków brexitu. Niedługo przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował jednak, że negocjacje zakończyły się sukcesem. Porozumienie musi być jeszcze zawarte przez przywódców państw na szczycie UE, a następnie zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski. zobacz więcej wideo »
  • Donald Tusk o porozumieniu w sprawie brexitu Donald Tusk o porozumieniu w sprawie brexitu
    Video: tvn24 Donald Tusk o porozumieniu w sprawie brexitu 17.10 | Do końca nie było jasne, czy przed unijnym szczytem uda się uzgodnić treść porozumienia w sprawie warunków brexitu. Niedługo przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker poinformował jednak, że negocjacje zakończyły się sukcesem. Porozumienie musi być jeszcze zawarte przez przywódców państw na szczycie UE, a następnie zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski. zobacz więcej wideo »
  • Donald Tusk: za kilka godzin powinno być jasne, co z brexitem Donald Tusk: za kilka godzin powinno być jasne, co z brexitem
    Video: tvn24 Donald Tusk: za kilka godzin powinno być jasne, co z brexitem 16.10 | W czwartek rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej uważany za ostatnią szansę na zawarcie porozumienia w sprawie brexitu i opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej w zaplanowanym terminie. Negocjacje w tej sprawie wciąż trwają. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę po południu, że "teoretycznie za 7-8 godzin wszystko powinno być jasne".zobacz więcej wideo »
  • Szkocki sąd wydał wyrok korzystny dla Borisa Johnsona Szkocki sąd wydał wyrok korzystny dla Borisa Johnsona
    Video: TVN24 BiS Szkocki sąd wydał wyrok korzystny dla Borisa Johnsona 07.10 | Sąd w Szkocji w poniedziałek odmówił wydania nakazu, który zobowiązywałby brytyjskiego premiera Borisa Johnsona do poproszenia o opóźnienie brexitu, jeśli do 19 października nie zostanie uzgodnione porozumienie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według sądu nie ma powodu, aby podejmować jakiekolwiek działania wyprzedzające Johnsona, gdyż złożył on zobowiązanie, że będzie przestrzegał prawa.zobacz więcej wideo »
  • Cameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie brexituCameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie...
    Video: tvn24 Cameron: być może potrzebne będzie nowe referendum w sprawie...14.09 | Były brytyjski premier David Cameron, który w 2016 roku podjął decyzję o przeprowadzeniu referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej, powiedział, że nie wyklucza kolejnego referendum, które przełamałoby obecny impas. Przyznał, że nie żałuje swojej decyzji. zobacz więcej wideo »
  • Szkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawnaSzkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawna
    Video: TVN24 BiS Szkocki sąd: decyzja Johnsona bezprawna11.09 | Szkocki sąd uznał, że zawieszenie obrad brytyjskiego parlamentu, zarządzone z inicjatywy premiera Borisa Johnsona, było niezgodne z prawem.zobacz więcej wideo »
  • Posłowie za opóźnieniem brexitu. Boris Johnson: potrzebujemy wyborów 15 październikaPosłowie za opóźnieniem brexitu. Boris Johnson: potrzebujemy...
    Video: tvn24bis Posłowie za opóźnieniem brexitu. Boris Johnson: potrzebujemy...04.09 | Członkowie Izby Gmin w pierwszym głosowaniu poparli ustawę blokującą "no-deal brexit". Trwają dyskusje nad poprawkami do dokumentu. Jeśli ustawa zostanie przyjęta w całości, zmusi premiera Borisa Johnsona, by poprosił Unię Europejską o przedłużenie czasu na wyjście ze Wspólnoty, gdyby do 19 października nie doszło do porozumienia w sprawie warunków brexitu.zobacz więcej wideo »
  • Boris Johnson: jest to ustawa, która kończy negocjacje z Brukselą Boris Johnson: jest to ustawa, która kończy negocjacje z...
    Video: tvn24bis Boris Johnson: jest to ustawa, która kończy negocjacje z...04.09 | - Jest to ustawa, która kończy negocjacje z Brukselą - powiedział Boris Johnson po tym jak brytyjska Izba Gmin odrzuciła wyjście z UE bez umowy.zobacz więcej wideo »
  • "Nie" dla brexitu bez umowy"Nie" dla brexitu bez umowy
    Video: tvn24bis "Nie" dla brexitu bez umowy04.09 | Brytyjscy posłowie za rozpoczęciem procedury przedlużenia terminu brexitu.zobacz więcej wideo »

Podziel się
-
Zwiń

Nina Karen

ZobaczCudotwórca Kaczyńskiego. Jak Antoni Macierewicz zawładnął umysłem lidera PiS

Czytaj artykuł

Tytuł: Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński są blisko siebie

Maciej Kucharczyk

ZobaczNajsłynniejsze 90 minut w historii sił specjalnych

Czytaj artykuł

Tytuł: Zakładnicy uratowani w Entebbe

Maciej Michałek

ZobaczOd teraz rajem dla bogatych rządzi Mściciel

Czytaj artykuł

Tytuł: Rodrigo Duterte napełnia strachem Źródło: EPA/RITCHIE B. TONGO/PAP

Bartosz Żurawicz

ZobaczDlaczego nie zakuć Piotrka w dyby? Przecież torturował Olę

Czytaj artykuł

Tytuł: Nieletni przestępcy. To już koniec?

Aleksandra Arendt

ZobaczSpłonęła, bo za długo żyła i za dużo wiedziała. Teraz jej śmierć wraca

Czytaj artykuł

Tytuł: Skazani zazwyczaj płonęli na stosach Źródło: Wikipedia

REDAKTOR PROWADZĄCY

Maciej Tomaszewski


AUTORZY

Aleksandra Arendt, Marcin Iwankiewicz, Nina Karen, Marcin Król, Patrycja Król, Maciej Kucharczyk, Łukasz Lasia, Tomasz Leżoń, Maciej Michałek, Tomasz Wiśniowski, Bartosz Żurawicz


REDAKTORZY

Błażej Górski, Iga Piotrowska, Grzegorz Popławski, Tomasz Szymański, Maciej Tomaszewski, Piotr Witek

ZDJĘCIA

Bartłomiej Zborowski, Oliver Weiken, Facundo Arrizabalaga, Will Oliver, Marcin Mazur, Radek Pietruszka, Ritchie B. Tongo/PAP/EPA, Leo Mason/Actionplus/Forum, Government Press Office (GPO), Shutterstock, Wikipedia

WIDEO

TVN24, ENEX, Reuters, AP, "UWAGA!" TVN, ministerstwo obrony Izraela

Poprzedni weekend 25-26.06.2016
2 tygodnie temu 18-19.06.2016
3 tygodnie temu 11-12.06.2016
4 tygodnie temu 04-05.06.2016
5 tygodni temu 28-29.05.2016
Zobacz wszystkie