Zlikwidowali narkotykowe laboratoria, zatrzymali trzy osoby

Trzy osoby zatrzymane w akcji CBŚP
Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali narkotykowe laboratoria
Źródło wideo: CBŚP
Źródło zdj. gł.: CBŚP
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali dwa laboratoria narkotykowe w województwie lubuskim. Zatrzymali trzy osoby i przejęli narkotyki oraz półprodukty do ich wytwarzania o łącznej czarnorynkowej wartości około 3,5 miliona złotych.

Funkcjonariusze CBŚP w dwóch miejscowościach znaleźli i zlikwidowali nielegalne laboratoria narkotykowe, służące do produkcji klofedronu. Znajdowały się w budynkach gospodarczych i były przygotowane do produkcji na dużą skalę.

Podczas akcji policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nadzorowali wytwarzanie narkotyków. Później w ich ręce wpadła trzecia osoba.

Trzy osoby zostały zatrzymane w akcji CBŚP
Trzy osoby zostały zatrzymane w akcji CBŚP
Źródło zdjęcia: CBŚP

Na miejscu funkcjonariusze CBŚP znaleźli duże ilości narkotyków - ponad 50 kilogramów klofedronu oraz ponad 150 kilogramów innych substancji odurzających i psychotropowych. Było tam również pół tony półproduktów służących do produkcji narkotyków.

CBŚP zlikwidowało laboratoria narkotykowe w Lubuskiem
CBŚP zlikwidowało laboratoria narkotykowe w Lubuskiem
Źródło zdjęcia: CBŚP

Areszty dla zatrzymanych

"Szacunkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających oraz substancji psychotropowych na czarnym rynku wynosi około 3,5 miliona złotych" - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Straty sięgają 3,5 miliona złotych
Straty sięgają 3,5 miliona złotych
Źródło zdjęcia: CBŚP

W trakcie działań policjanci znaleźli również broń palną, która została przekazana do dalszych badań. Śledczy ustalili, że grupa mogła działać od grudnia 2025 roku.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury w Szczecinie, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji dużych ilości narkotyków. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Źródło: tvn24.pl
Czytaj także: