Robotnicy malują, kierowcy stoją. Znowu problemy na A2

Łódź

Korek ma już cztery kilometry długościTVN24 Łódź
wideo 2/4

Drogowcy odnawiają oznakowanie poziome na autostradzie A2 w pobliżu Skierniewic (woj. łódzkie). Podobnie jak we wtorek, na autostradzie tworzą się duże korki. Problemy dotyczą kierowców jadących w stronę Poznania.

We wtorek na tvn24.pl relacjonowaliśmy wzburzenie kierowców, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego zarządca A2 zgodził się na prowadzenie prac w środku dnia. Większość rozmówców uważała, że odnawianie oznakowania i drobne prace naprawcze powinny odbywać się w nocy.

Coraz ciaśniej

We wtorek nerwy i czas tracili kierowcy w pobliżu Skierniewic i to w obu kierunkach. Dziś jest o tyle lepiej, że w tym miejscu w korku stoją tylko samochody jadące w kierunku Poznania.

- Prace są zaplanowane od godziny 9 do 18 - tłumaczy Maciej Zalewski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy wyłączyli pas szybki. Na autostradzie momentalnie utworzył się korek.

- Aut szybko przybywa. W tym momencie sznur samochodów liczy około czterech kilometrów - powiedziała o godz. 10 Katarzyna Pasikowska-Poczopko, reporterka TVN24, która od rana przygląda się sytuacji na A2.

Nie koniec utrudnień

GDDKiA zastrzega, że utrudnienia mogą się przedłużyć, jeżeli pogorszy się pogoda. Według harmonogramu, jutro utrudnienia mają się zacząć na autostradzie A1 - na wschodniej obwodnicy Łodzi.

- Prace będą odbywać się pomiędzy węzłem Łódź Północ i Łódź Wschód. Zajęty będzie lewy pas jezdni prowadzącej w kierunku Katowic - opowiada Maciej Zalewski z GDDKiA.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź