Pociąg potrącił mężczyznę. Trasa kolejowa przez Zgierz zablokowana

TVN24

Do potrącenia doszło w ZgierzuGoogle Maps
wideo 2/4

Na przejeździe kolejowym w Zgierzu (Łódzkie) pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę - poinformowała rzeczniczka prasowa zgierskiej policji podkom. Magdalena Nowacka. Ruch pociągów między Łodzią a Zgierzem został wstrzymany, uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 15.30 na przejeździe kolejowym w Zgierzu przy ul. Sosnowej. – Znajdujący się na torach mężczyzna został potrącony przez pociąg. Poniósł śmierć na miejscu – przekazała PAP podkom. Nowacka.

Komunikacja zastępcza i zmiana trasy

Dodała, że na miejscu wypadku - pod nadzorem prokuratora - trwa jeszcze ustalanie okoliczności zdarzenia. Ustalana jest też tożsamość ofiary. Według wstępnych ustaleń mężczyzna przechodził przez tory mimo zamkniętych zapór.

Ruch pociągów jest wstrzymany. Jak informuje Łódzka Kolej Aglomeracyjna, z powodu wypadku występują utrudnienia w ruchu pociągów, m.in. relacji Łódź-Kaliska – Zgierz, Łódź-Widzew - Zgierz, Łódź - Łowicz, Łódź - Kutno.

Na odcinku od łódzkiego Żabieńca i Radogoszcza do Zgierza regionalny przewoźnik uruchomił autobusową komunikację zastępczą. Część składów, m.in. do Łowicza i Kutna ma pojechać inną trasą. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps