"Skrzywdził dziewczynkę, odjechał rowerem". Usłyszy zarzut zgwałcenia dziecka

TVN24

Aktualizacja:
Zatrzymany ma 50 latTVN24 Łódź
wideo 2/2

Jego portret pamięciowy w środę opublikowała policja. Dobę później 50-letni mężczyzna podejrzewany o wykorzystanie seksualne dziecka został zatrzymany. - Usłyszy zarzut popełnienia zbrodni gwałtu na osobie nieletniej - informuje prokuratura.

Policja zatrzymała poszukiwanego mężczyznę w woj. opolskim. Mężczyzna został dowieziony po godzinie 14 do komendy w Zduńskiej Woli. W najbliższym czasie ma usłyszeć zarzuty.

- Zostaną mu przedstawione zarzuty zbrodni gwałtu osoby nieletniej - informuje Jolanta Szkilnik z sieradzkiej prokuratury.

50-latkowi może grozić maksymalnie 15 lat więzienia. Prokurator Szkilnik zaznacza, że prokuratura wystąpi o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

"Wygląda jak podróżnik"

Jolanta Szkilnik informuje też, że osób poszkodowanych przez zatrzymanego może być więcej.

- To człowiek o charakterystycznym wyglądzie. Poruszał się rowerem, sprawiał wrażenie podróżnika. Inicjował rozmowę z dzieckiem, informując, że popełniło ono wykroczenie, za które grozi surowa kara - informuje Szkilnik.

Potem - jak mówiła prokurator na antenie TVN24 - mężczyzna mówił zaczepionemu dziecku, że kary można uniknąć. Ale tylko wtedy, jeżeli pójdzie ono z nieznajomym w miejsce ustronne.

- Jeżeli ktoś rozpoznaje taki modus operandi, powinien jak najszybciej skontaktować się z prokuraturą - apeluje Szkilnik.

Do przestępstwa, którego ofiarą jest nieletnia dziewczynka ze Zduńskiej Woli, doszło 19 września.

- Dziecko dobrze zapamiętało wygląd napastnika. Na podstawie jej relacji sporządzono portret pamięciowy - informuje Joanna Kącka z łódzkiej policji.

Prosili o pomoc

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu, na którym widać podejrzewanego mężczyznę.

Mężczyzna został zatrzymany w woj. opolskim TVN24 Łódź

Kadry z filmów zostały przekazane mediom. Ukazywały mężczyznę ubranego w jaskrawą bluzę z napisem AQUA, krótkie czarne spodenki, ciemne leginsy. Na stopach miał skarpetki i ciemne sandały. Nosił okulary korekcyjne. Poruszał się rowerem górskim koloru czerwonego z bagażnikiem, do którego przymocowane były torby turystyczne w kolorze czarny i białym.

- Policja otrzymywała wiele zgłoszeń, które były intensywnie sprawdzane. Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym - podkreśla Jolanta Szkilnik z sieradzkiej prokuratury.

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Zduńskiej Woli