Łódź

"Zapomniane" boisko za 800 tys. zł będzie znowu otwarte. "Urzędnicy faktycznie zawiedli"

Łódź

TVN24 ŁódźPo interwencji tvn24.pl boisko będzie znowu otwarte

Wielofunkcyjne boisko w Łodzi, które niszczeje od kilku miesięcy będzie wreszcie otwarte dla mieszkańców. To efekt interwencji tvn24.pl. Łódzki magistrat posypuje głowę popiołem i zapowiada, że boisko będzie otwarte już od środy.

W sobotę poinformowaliśmy o niszczejącym, nieużywanym boisku przy ul. Municypalnej w Łodzi. Na teren wartej prawie 800 tys. złotych inwestycji można było wejść tylko "na dziko", bo znajdowała się ona na zamkniętym terenie przeniesionej na początku września szkoły.

- Po publikacji przyjrzałem się dokładnie sprawie i z przykrością przyznaję, że urzędnicy faktycznie zawiedli - informuje tvn24.pl Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację.

Piątkowski zapowiada, że boisko od wtorku będzie zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, a od środy będzie już otwarte dla łodzian.

- Obiekt powinien był być otwarty, kiedy tylko zrobiło się ciepło. Niestety, urzędnicy się spóźnili. Zostali już odpowiednio przeze mnie zdyscyplinowani, żeby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji - zapewnia wiceprezydent.

Posprzątają i otworzą

Na łamach tvn24.pl informowaliśmy, że na teren wybudowanego w 2009 roku za prawie 800 tys. złotych boiska można było się dostać od września ubiegłego roku jedynie poprzez zniszczone ogrodzenie dawnej szkoły.

- Dziury w ogrodzeniu zostały już naprawione, a o aktach wandalizmu przy boisku poinformowaliśmy policję - mówi Grzegorz Gawlik z biura prasowego łódzkiego magistratu.

W poniedziałek przy niszczejącym boisku pojawili się urzędnicy, a we wtorek rejon obiektu ma zostać dokładnie wysprzątany.

- Od środy obiekt będzie znowu służył łodzianom. Spodziewamy się, że korzystać z niego będą głównie okoliczni mieszkańcy i pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej - informuje Krzysztof Piątkowski.

"Zapomniane" boisko

Z obiektu przy dawnym gimnazjum nr 38 korzystali przez kilka lat głównie uczniowie placówki. Kiedy jednak szkoła została przeniesiona do innego gmachu, boisko było "odwiedzane" m.in. przez chuliganów, którzy uszkodzili jego ogrodzenie i zniszczyli elementy wyposażenia. W pobliżu kilkuletniego obiektu piętrzyły się śmieci i rozbite butelki.

- Wierzę, że Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji sprawi, że obiekt znowu będzie używany zgodnie z przeznaczeniem - kwituje Krzysztof Piątkowski.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż//ec/kwoj / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości