TVN24 | Łódź

Pomyliła obce dziecko z własnym synem, świadkowie wezwali policję

TVN24 | Łódź

Autor:
gp
Źródło:
Łódzka policja/TVN24
"Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu PolakówFakty TVN
wideo 2/5
Fakty TVN"Dużo, często, toksycznie". Alarmujące dane o piciu Polaków

Dostali zgłoszenie, że na kąpielisku kobieta pomyliła obce dziecko z własnym synem. Według świadków była pijana. Sprawdzili to policjanci, a wynik nie pozostawiał złudzeń. Dwuletni chłopiec trafił pod opiekę ojca, a matce grożą poważne kłopoty.

Dyżurny skierniewickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące możliwości sprawowania opieki nad dwulatkiem przez nietrzeźwych opiekunów w okolicach kąpielisk na zalewie Zadębie. Dzieckiem zajmowali się 32-letnia matka i jej 41-letni partner. - Świadkowie widzieli, jak wcześniej kobieta podeszła do obcego dziecka przekonana, że to jej syn. Według nich było widać, że jest pijana - przekazuje łódzka policja. - Policjanci poddali opiekunów dwulatka badaniu na trzeźwość, wykazało po dwa promile alkoholu. Powiadomili ojca dziecka, który przejął opiekę nad chłopcem.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mandat i groźba surowszej kary

- 32-letnia skierniewiczanka była wulgarna i agresywna w obecności funkcjonariuszy, za co została ukarana mandatem - przekazuje policja,

Powiadomiono sąd rodzinny o sposobie sprawowania opieki nad dzieckiem, czego skutkiem może być ograniczenie, a nawet odebranie praw rodzicielskich. Dodatkowo kobieta może ponieść odpowiedzialność karną za bezpośrednie narażenie syna na utratę życia lub zdrowia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Google Maps

Autor:gp

Źródło: Łódzka policja/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Łódzka policja