Łódź

Wymachiwał nożem i groził śmiercią. Policjant postrzelił go w nogę

Łódź

TVN 24Napastnik trafił do szpitala

Policjant postrzelił w nogę agresywnego mężczyznę, który wymachiwał nożem. Do zdarzenia doszło podczas interwencji domowej, w miejscowości Wiączyń Dolny (woj. łódzkie). Napastnik został przewieziony do szpitala. Nie usłyszał jeszcze zarzutów.

Jak informuje asp. Aneta Sobieraj, z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.

- Policjanci zostali wezwani do awantury domowej. 38-letnia kobieta informowała o pijanym partnerze, który grozi i zachowuje się bardzo agresywnie – relacjonuje policjantka.

Dodaje, że na miejscu funkcjonariusze prosili kilkakrotnie mężczyznę, od którego wyczuwali woń alkoholu, o uspokojenie się, ale nie zareagował.

Wymachiwał nożem i groził

W pewnej chwili agresywny mężczyzna wziął do ręki nóż kuchenny i zaczął uderzać o blat. Potem rzucał różnymi przedmiotami. - Funkcjonariusze próbowali obezwładnić go przy pomocy gazu łzawiącego, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku – mówi Sobieraj.

Dodaje, że napastnik wybiegł na podwórze. - Mężczyzna wyzywał policjantów i kobietę, grożąc im śmiercią. W pewnym momencie zaczął wymachiwać nożem w kierunku policjantów. Po oddaniu strzału ostrzegawczego, jeden z policjantów dwukrotnie strzelił w kierunku mężczyzny. Pierwszym strzałem nie udało się obezwładnić napastnika. Drugi strzał trafił mężczyznę w lewą nogę – relacjonuje Sobieraj.

Napastnik trafił do szpitala

Policjanci odebrali napastnikowi nóż, obezwładnili go i wezwali pomoc medyczną. Mimo rany postrzałowej, dalej był agresywny i groził policjantom.

Z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do jednego z łódzkich szpitali. - Ze względu na stan zdrowia mężczyzna nie został jeszcze przesłuchany i nie usłyszał zarzutów – kończy policjatnka.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: jz/r / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości