Łódź

Wybuch bulti z gazem w kamienicy, trzy osoby ranne

Łódź

TVN24 ŁódźDo pożaru doszło ok. 12:30

Trzy osoby ucierpiały w wyniku wybuchu butli z gazem w łódzkiej kamienicy. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. - Jedną z osób musieliśmy ewakuować z okna za pomocą podnośnika - mówi tvn24.pl kpt. Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej.

Do eksplozji doszło około 12:30 w jednopiętrowej kamienicy przy ul. Kruczej w Łodzi.

- W wyniku zdarzenia ucierpiały trzy osoby. Pierwsze zastępy skupiły się na ewakuowaniu mieszkańców. Jedna z osób była uwięziona w mieszkaniu i musieliśmy ją wydostać za pomocą podnośnika - mówi kpt. Adam Antczak z łódzkiej straży pożarnej.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala im. Kopernika i Jonschera.

- Swoje mieszkania musieli opuścić mieszkańcy dwóch budynków - kamienicy objętej pożarem i połączonego jedną ścianą sąsiedniego gmachu - wyjaśnia kpt. Antczak.

Wybuch butli

Po wybuchu w jednym z mieszkań rozpoczął się pożar. Na miejscu z żywiołem walczyło 12 zastępów straży pożarnej. - Płomienie zajęły głównie drewniany dach. Na szczęście pożar został szybko opanowany, zanim doszło do rozprzestrzenienia się żywiołu - mówi kpt. Antczak.

Strażacy informują, że w jednym z mieszkań eksplodowała 11-kilogramowa butla z gazem. Na razie nie wiadomo, co spowodowało wybuch.

Kamienicę przy ulicy Kruczej (i sąsiadujący budynek) sprawdzają inspektorzy nadzoru budowlanego. Od ich decyzji zależy, czy kilkudziesięciu mieszkańców będzie mogło wrócić do domów.

W akcji uczestniczy 12 zastępów straży pożarnejTVN24 Łódź

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Mapa Targeo

Autor: bż / Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Łódź

Pozostałe wiadomości